Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Discord to jeden z epizodycznych protagonistów w serialu My Little Pony: Przyjaźń to Magia, który bardzo lubi chaos. Głosu użyczył mu Grzegorz Pawlak.

Historia[]

Odległa przeszłość[]

Discord był kiedyś władcą Equestrii i to były czasy niepokoju i chaosu więc Celestia wraz Luną postanowiły użyć elementów harmonii, lecz przewidział to i zasadził nasionał które przez setki lat rosły aż mogł być chaos w equestrii, lecz potem został zamieniony w kamień.

Powrót[]

Zaklęcie, które zamieniło go w kamnien, zostało przełamane przez kłótnię Znaczkowej Ligi. Po swojej ucieczce, Discord zaczyna siać chaos w całej Equestrii. Pogoda wymyka się spod kontroli pegazów. Można zobaczyć, że chmury zamieniają się w watę cukrową oraz pada z nich czekoladowy deszcz. Na dodatek uciekają, gdy Rainbow Dash próbuje je przegonić. Kukurydza na Farmie Sweet Apple zamienia się w popcorn, a jabłka urastają do takich rozmiarów, że pod ich ciężarem uginają się drzewa. Okazuje się także, że nawet zwierzęta nie są bezpieczne, gdy królikom wyrastają bardzo długie nogi. Twilight próbuje wszystko naprawić przy użyciu swoich zaklęć, lecz nie przynosi to efektu. Udaje się jej częściowo zaradzić problemowi lecz, druga próba zostaje przerwana, gdy otrzymuje list od Księżniczki Celestii, wzywający ją do pałacu.

Advertisement