Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jeśli to czytasz, musisz podjąć decyzję. Myślałeś, że co się stanie, gdy wrzucisz ciała anomalii do tego dołu? Myślałeś, że to, że żyją, czyni je anomaliami? Do diabła, bycie żywym jest najmniej anomalną częścią naszego człowieczeństwa. Myślałem, że może to widziałeś, ale potem wszystko się zmieniło.

—Wiadomość dr Hadleya do Emersona o eksperymentach tego ostatniego.


Dr. Elliot Emerson jest antagonistą w mitologii SCP. Jest on nadrzędnym antagonistą opowieści o SCP-1730 (znanej również jako Co się stało z Ośrodkiem 13?), która skupia się wokół trafnie wspomnianego Ośrodka 13, budynku należącego do Fundacji z alternatywnej rzeczywistości.

Emerson działał jako Dyrektor Ośrodka 13 przed katastrofalnymi wydarzeniami, które miały się w nim rozwinąć i skazać zarówno jego, jak i wszystko w nim.

Biografia

W alternatywnej rzeczywistości, z której pochodzi Ośrodek 13, Fundacja SCP jest znacznie bardziej okrutna i zła, ponieważ celem Fundacji jest przeprowadzanie chorych eksperymentów, a nie bezpieczne przechowywanie anomalii. Eksperymenty te polegają na rozpuszczaniu niewinnych ludzi w czarnym szlamie, który jest następnie wlewany do dołu znanego jako „dół ciała”, przy czym płyn staje się coraz bardziej szkodliwy. Ponieważ Elliot Emerson jest wspomnianym wcześniej Dyrektorem Ośrodka, to on stoi za wspomnianymi eksperymentami.

W Ośrodku 13 był co najmniej jeden doktor, który miał solidne poczucie moralności, dr Hadley, który pewnego dnia miał dość przeprowadzanych chorych eksperymentów i chciał położyć kres okropnościom w Ośrodku. Dr Emerson nakazał usunięcie całego humanoidalnego skrzydła Ośrodka, w skład którego wchodził anomalny młody chłopak - chłopiec, który musiał się żywić, wysysając krew innych. Dr Hadley zmienił jednak ten plan, powodując masowe naruszenie przechowalni. Dr Hadley zadbał również o to, aby płyny „do ciała” były tak toksyczne, jak to tylko możliwe, co spowodowałoby, że kiedyś eksperymentowane istoty pojawiłyby się i siały gniewne spustoszenie i chaos na tych samych ludziach, którzy na nich eksperymentowali.

Dr Hadley, w ostateczności, by uwolnić swój świat od okropności Ośrodka, aktywował urządzenie znane jako „THRESHER”. To spowodowało, że Ośrodek został teleportowany ze swojej pierwotnej rzeczywistości do jednej z Fundacji SCP, zgodnie z obecnym mitem. THRESHER miał pewne bardzo zniekształcające rzeczywistość efekty uboczne, zamieniając Ośrodek w niezwykle niebezpieczny, zrujnowany i podupadły budynek z nieumarłymi bytami włóczącymi się po okolicy, przepełniony nienawiścią do Fundacji.

Do budynku wysłano wiele zespołów, co przyniosło wiele ofiar. Jedna drużyna natrafiła nawet na klauna Bobble. Ostatnia drużyna wysłana do Ośrodka 13 natrafiła na najniebezpieczniejszą istotę, jaka została wyjaśniona w następujący sposób:

Podstawową strukturą istoty jest unosząca się, ze skrzyżowanymi nogami, humanoidalna konstrukcja z sześcioma nogami, osiemnastoma ramionami i trzydziestoma sześcioma przedramionami przymocowanymi do siedemdziesięciu dwóch rąk. Każda kończyna porusza się niezależnie, gestykulując i pozując w ciągłych, nagłych, szarpiących ruchach. Istota nie ma głowy, ale zamiast tego ma dużą, płaską, okrągłą strukturę przymocowaną do górnej części klatki piersiowej, która jest pokryta dużą liczbą symboli i glifów, dotkliwie zwęglona postać ludzka jest związana z płaską kolistą strukturą głowy istoty. Ta postać skręca się wbrew swoim więzom i wydaje się krzyczeć. Gdy istota wykonuje swoje gesty, glify na jej głowie szybko się rozświetlają, często powodując oparzenia w miejscach, w których styka się z nimi skóra człowieka, powodując dalsze cierpienie i zwiększając głośność skomlenia”.

Osobą przywiązaną do tej istoty jest nikt inny jak sam dr Elliot Emerson, uwięziony w wiecznym cierpieniu tego stworzenia. Ostatniemu zespołowi wysłanemu na miejsce udało się zniszczyć Ośrodek 13, pozostawiając los anomalnych stworzeń, zagubionych członków zespołu, wielostawowego pływającego stworzenia i doktora Emersona zagadką.

Osobowość

Dr Elliot Emerson okazuje się być jedną z najbardziej okrutnych i sadystycznych postaci w mitach SCP. Nie tylko przeprowadzał rozdzierające eksperymenty na innych, ale będąc Dyrektorem Ośrodka, popychał innych do ich robienia. Emerson również czerpał wielką przyjemność z cierpienia innych, nie okazując nawet najmniejszych wyrzutów sumienia tym, na których eksperymentował. Jedyne osoby, do których czuł jakikolwiek szacunek, to prawdopodobnie niektórzy jego pracownicy, ale można założyć, że szanuje tylko tych, którzy się z nim zgadzają lub ślepo wykonują jego polecenia.

Advertisement