FANDOMDoktor Isabel Maru, znana bardziej jako Doktor Trucizna , jest głównym antagonistą filmu Wonder Woman z 2017 roku.

Biografia Edytuj

Dla armii niemieckiej Maru pracuje nad śmiercionośnym gazem trującym w bazie imperium osmańskiego. Podczas gdy pokazuje najnowsze postępy niemieckiemu przywódcy wojskowemu, gen. Ludendorffowi. Steve Trevor zdołał ukraść notatnik Maru i skutecznie uciekł z bazy samolotem. Gdy Trevor odlatuje, Ludendorff i Maru wchodzą do samochodu. Chociaż Trevor oblatuje obóz i próbuje zastrzelić samochód, Ludendorff i Maru uciekają z powodzeniem.

Po upadku bazy w Turcji Maru zostaje przeniesiona do innej bazy w Belgii, gdzie ma kontynuować swoją pracę. Jednak wydaje się, że Maru straciła wiarę po tym, jak jej notatnik został skradziony. Kiedy Ludendorff przybywa, aby zobaczyć, czy Maru zrobiła postępy, Trucizna ujawnia mu, że wojna się skończyła; Niemcy się poddały. Von Hindenburg zalecił cesarzowi niemieckiemu podpisanie zawieszenia broni, a walki wkrótce się zakończą. Ludendorff twierdzi, że cesarz nie podpisze zawieszenia broni, jeśli zobaczy najnowszą broń Trucizny. Chociaż Maru wydaje się, że straciła wiarę, odkąd jej notatnik został skradziony, Ludendorff mówi jej, że wierzy w nią, a nie w jej książkę. Maru następnie ujawnia Ludendorffowi, że wyprodukowała dodatkowy gaz dla samego Ludendorffa, który przywróci mu siłę. Ludendorff wdycha gaz, co daje mu większą siłę i wytrzymałość. Kiedy odzyskuje przytomność po wstrząsie, Maru nagle ma pomysł, który może udoskonalić jej gaz. Stwierdziła, że ​​jeśli działa tak, jak tego oczekuje, wyniki będą przerażające.

Najnowszy gaz Maru jest rzeczywiście znacznie silniejszy niż ostatnia wersja, jest łatwopalny i nawet maski gazowe nie mogą go zatrzymać. Tymczasem Trevor i jego najnowszy sprzymierzeniec Diana z powodzeniem dostarczają notatkę Maru do przełożonych Trevora.

Razem z Ludendorffem Maru kieruje się do Niemiec, gdzie Ludendorff próbuje przekonać niemieckie dowództwo, by nie podpisywało zawieszenia broni. Kiedy zdał sobie sprawę, że jego próby są daremne, sygnalizuje Maru, który rzuca granat wypełniony gazem do pokoju. Podczas gdy Ludendorff zamyka drzwi, niemieckie dowództwo przejmuje truciznę Maru. Na zewnątrz pokoju Maru pyta Ludendorffa, dlaczego zostawił niemieckim przywódcom jedną maskę przeciwgazową, ponieważ wie, że maska ​​ich nie uratuje. Ludendorff sadystycznie stwierdza, że ​​Niemcy o tym nie wiedzą i będą walczyć o to. Po śmierci Naczelnego Dowództwa Ludendorff i Maru planują przedstawienie niemieckiemu cesarzowi skuteczności gazu Maru, aby przekonać go, by nie kończył wojny.

Na gali, którą gospodarzem jest Ludendorff, Steven infiltruje zamek i zbliża się do Maru. Twierdzi, że jest fanem jej pracy i że jest najbardziej utalentowanym chemikiem w niemieckiej armii. Ma krótką rozmowę z Maru, która na początku go lekceważy. Jednak kiedy Steve komplementuje ją wystarczająco, prawie udaje mu się ją przekonać, by pokazała mu, nad czym pracuje. Maru odpowiada, że ​​docenia zainteresowanie, które pokazuje, ale dodaje, że jest lojalna wobec Ludendorffa.

Nawet po śmierci Ludendorffa, Maru dowodziła żołnierzami niemieckimi i osobiście nadzoruje niemieckich żołnierzy ładujących ogromną bombę zawierającą jej gaz do samolotu transportowego. W przeciwieństwie do tego, co uważała Diana i Steve, bomba nie jest przeznaczona na front, ale dla Londynu. Kiedy Ares wreszcie się ujawnia, wykorzystując swoje ogromne siły, by siać spustoszenie w niemieckiej bazie podczas walki z Dianą, Maru mówi swoim ludziom, by nadal ładowali samolot. Podczas gdy Diana walczy z Aresem, Steve Trevor i reszta jego drużyny postanowiła zniszczyć samolot. Kiedy ludzie Steve'a szturmują jej laboratorium, Maru ucieka z budynku i poświęca swoje badania, które zaraz potem wysadził w powietrze zespół Steve'a.

Po tym, jak Steve poświęcił się, by zniszczyć samolot Maru w powietrzu, Ares rzucić Doktor Truciznę tuż przed Dianą, twierdząc, że jest doskonałym przykładem ludzkości i nie zasługuje na żadną sympatię. Nalega, by Diana zabiła Maru, a Diana podnosi cały czołg, aby to zrobić. Jednak burza zrywa maskę twarzową Maru i odsłania jej zniszczoną twarz. Diana pamięta, co Steve powiedział jej przed chwilą i postanawia oszczędzić życie Maru. Zgadzając się, że Maru i ludzkość są wszystkim, co mówi Ares, Diana dodaje, że są oni czymś więcej. Po oszczędzeniu Maru ucieka, a bogowie kontynuują walkę. Po ucieczce Maru nie pojawia się ponownie w filmie i prawdopodobnie po wojnie nadal jest na wolności.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.