Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Don Morello - główny antagonista gry wideo Mafia (przynajmniej przez pierwszą połowę gry, zanim Don Salieri przejmie jego rolę). Morello był byłym capo rozpadającej się rodziny Peppone Crime Family, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Ennio Salierim. Po tym, jak Don Peppone zmarł podczas nieudanej umowy, Morello i Salieri obwinili się nawzajem i założyli własne rodziny. W podziemiu przestępczym miał więcej sukcesów niż Salieri, ale jego chciwość i duma ostatecznie doprowadziły go do upadku.

Głosu podłożył mu John Doman, który również podłożył głos Caesara.

Biografia

Wczesne życie

Morello urodził się 31 grudnia 1877 r. W Lost Heaven lub na Sycylii. W pewnym momencie Morello został bliskim przyjacielem Dona Salieri i obaj służyli jako dwa najbardziej zaufane caporegime Dona Peppone. Jednak około 43 lata później w 1921 r. Don Peppone zginął w wyniku nieudanej umowy, a Morello i obwinili się nawzajem o śmierć Dona. Postanowili podzielić Lost Heaven na dwie sektory: podczas gdy Morello działał we wschodniej części Lost Heaven, Salieri działał w Little Italy.

Wydarzenia z Mafii

Morello ostatecznie stał się najpotężniejszym gangsterem w mieście, któremu bardzo pomógł jego brat Sergio Morello Jr. i jego związek z radnym miasta. Złamał rozejm, który zawarł z Salieri, rozszerzając się na terytorium Salieriego, powodując krwawą wojnę gangów między dwiema rodzinami. Po tym, jak Tommy Angelo zabił Sergio na rozkaz Salieriego, sytuacja Morello zaczęła być bardzo trudna, gdy zniszczył prawie wszystko, co posiadał.

Śmierć

Mafia Morello została ostatecznie zniszczona przez Salieriego, i jego trzech zabójców: Sama, Tommy'ego i Paulie'ego zostali wysłani, aby go zabić podczas spektaklu operowego Othello. Sztuka zakończyła się wcześniej niż oczekiwano, a Morello uciekł w kuloodpornym samochodzie i próbował uciec samolotem i opuścić miasto. Trzej zabójcy następnie go ścigali i ostatecznie zestrzelili jego samolot, zabijając go.

Advertisement