Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Donald Love - to postać z serii gier wideo Grand Theft Auto, która służy jako tritagonista w grze Grand Theft Auto: Liberty City Stories i główna postać w GTA III, jest także postacią mniejszą w Grand Theft Auto: Vice City.

Jest bogatym magnatem medialnym i prezesem Love Media z makabrycznymi hobby.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Love jest bogatym potentatem na rynku nieruchomości, który był protegowanym innego przedsiębiorcy z bezwzględnymi metodami o imieniu Avery Carrington (którego partnerem był Tommy Vercetti w Vice City). Love ostatecznie przeniósł się do Liberty City w 1998 roku, gdzie zbudował relacje z gangsterami Tonim Ciprianim i Salvatorem Leonem w celu wygrania wyborów.

Wtedy utracił pieniądze. Zbankrutowany Love, każe dla Toni'ego zabić swojego byłego mentora Avery'ego i ukraść jego plany ponownego rozwoju Fort Staunton. Następnie zniszczył Fort Staunton i wykorzystał tę okazję, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy niż wcześniej. Zerwał więzi z Leone, a później wynajmuje Claude'a, by zabił przywódcę Yakuzy w wagonie Kartelów, prowokując tym samym wojnę gangów między Yakuzą a kartelem. Donald Love w końcu niespodziewanie znika i nie widać go w późniejszych grach.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Donald Love przedstawiał się jako energiczny, charyzmatyczny, bogaty kawaler, ale jego prawdziwa osobowość była ukryta przed wszystkimi, oprócz najbliższych współpracowników.

Choć wydaje się być miły w stosunku do bohaterów i Salvatore'a Leone'a, w rzeczywistości jest obłąkany, przebiegły, sprytny, manipulacyjny, egoistyczny, żądny władzy i ekscentryczny. Wydaje się dość dziecinny i niedojrzały w Grand Theft Auto: Liberty Stories, ale stał się bardziej jak opanowany w Grand Theft Auto III. Jest raczej optymistą, ale czasami traci opanowanie, a nawet krytykuje Toni Cipriani za swoje niepowodzenia, zwłaszcza gdy był prawie zrujnowany.

Donald jest kanibalem, który obrzydza Toniego. Wydaje się, że nie ma żadnych skrupułów co do tego, którą osobę zdecyduje się skonsumować, ponieważ zjadł swojego mentora, Avery'ego Carringtona na jednym ze swoich „przyjęć” (chociaż dialog Love'a sugeruje, że Avery nie był w stanie zrobić z nim tego samego pojawiła się możliwość skorzystania z niej, gdy stwierdził, że nawet Avery byłby dumny ze swojej próby życia). Podczas gdy w Grand Theft Auto III jego dziwne upodobania są widzoczne, ale nie zostają one potwierdzone, w Grand Theft Auto: Liberty Stories, Donald pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Love nie ma granic i jest gotowy zrobić wszystko w poszukiwaniu szczęścia. Oportunistyczny sadysta z radością nakazuje anihilację Fortu Staunton bez namysłu (oczywiście wiedząc, że skończy to setkami niewinnych śmierci), i nakazuje swoim współpracownikom przynieść zwłoki na jego „imprezy w kostnicy”, podczas których prawdopodobnie ich gwałci oprócz ich jedzenia.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Pojawia się w garniturze w Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: Liberty City Stories. Był bardziej ekstrawagancki w tych grach niż w Grand Theft Auto III, w których uzyskał starszy i bardziej surowy wygląd.

Zbrodnie[edytuj | edytuj kod]

  • Aby wygrać wybory, nakazuje Toniemu Ciprianowi zamordować kilku swoich przeciwników i ich zwolenników.
  • Sprawia również, że Toni niszczy dowody swoich powiązań z rodziną Leone.
  • Rozkazuje zabić swojego dawnego mentora Avery'ego Carringtona, a także skorumpowanego reportera Neda Burnera. Prosi również Toniego o dostarczenie mu ciał na jego „imprezę w kostnicy”.
  • W jednej ze scen widzimy go jedzącego ludzki tors. Powiedział też humorystycznie Toniemu, że dobrze smakuje i pyta się go, czy chce kawałek ludzkiego mięsa, ale Toni, przerażony, grzecznie odmówił.
  • Nakazuje Claude'owi zamordowanie przywódcy Yakuzy, aby wywołać wojnę między Kartelem a Yakuzą.
  • Najbardziej haniebną zbrodnią Donalda jest organizowanie zamachu bombowego na gęsto zaludniony Fort Staunton (który jest również silnym ośrodkiem Forelli), a następnie wykorzystanie skradzionej własności intelektualnej Avery Carrington do kierowania projektami przebudowy i nieruchomościami w okolicy, przynosząc miliardy dolarów w trakcie. Ten akt (popełniony przez Toniego pod silną presją Love'a) prawdopodobnie zabrał życie tysiącom niewinnych ludzi, nawet sądząc, że prawdziwa liczba ofiar nigdy nie zostanie ujawniona. To tłumaczy także istnienie placu budowy w Grand Theft Auto III.

Prawdopodobnie Donald Love jest jedną z postaci z serii Grand Theft Auto, która popełniła najgorsze okrucieństwa, szczególnie w wyniku zniszczenia Fortu Staunton. Co dziwne, nigdy nie służy jako antagonista zarówno w GTA III, jak i GTA: LCS, i uciekł bez żadnej kary i nie został zabity. To może wyjaśniać, dlaczego Love odniósł taki sukces, skoro bez trudu zostałby zabity, gdyby był w dowolnym momencie przeciwko bohaterowi.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Donald Love jest jednym z dwóch złoczyńców Grand Theft Auto, wraz z Avonem Hertzemczystym złem. Podczas gdy Avon został zabity przez protagonistów GTA Online, Donald Love ucieka bez żadnej kary, biorąc pod uwagę, że to, co się z nim dzieje po GTA III, jest nieznane. Jednak Hertz jest o wiele gorszy i niebezpieczniejszy niż Don. Ponadto Avon Hertz był głównym antagonistą Grand Theft Auto Online, podczas gdy Donald Love nigdy nie był uważany za jednego z nich.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.