FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Donovan był najemnikiem i zbrodniarzem wojennym, służącym Gambino w mandze Berserk.

Charakterystyka

Wygląd

Donovan był potężnym, umięśnionym mężczyzną o ciemnej skórze i łysej głowie. Miał bliznę na lewym oku. Miał bardzo silną budowę i szerokie ramiona, z dużymi dłońmi i długimi nogami.

Osobowość

Donovan był arogancki i nie wahał się zabijać wrogów uciekających z pola bitwy. Był znanym pedofilem, jak pokazano, gdy gwałcił Gutsa, gdy był jeszcze mały. Nie okazywał skruchy w żadnym ze swoich działań i cechował się nadmiernym okrucieństwem.

Ciekawostki

  • Donovan nie pojawił się w serialu anime, ale na krótko pojawił się w filmie animowanym Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King jako traumatyczne wspomnienie, gdy Guts był nieprzytomny po pierwszym spotkaniu z Griffithem. Wspomina się tam, że został zgwałcony. Scena pokazuje tylko czarny ekran, z dźwiękiem sugerującym gwałt.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.