FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Donovan był najemnikiem i zbrodniarzem wojennym, służącym Gambino w mandze Berserk.

Biografia Edytuj

Donovan, który był podwładnym Gambino, zapłacił swojemu szefowi trzy srebrne monety, aby mógł się zając jeden dzień Gutsem. Gambino, motywowany rosnącą urazą do Gutsa z powodu winy chłopca za śmierć Shisu, zgodził się. Tej nocy Donovan wykonał ruch i chociaż Guts próbował odeprzeć wielkiego brutala, nie mógł dosięgnąć miecza, a kiedy Donovan ujawnił swoją transakcję z Gambino, Guts został szybko przygwożdżony i zgwałcony.

Jakiś czas później, podczas misji z Gambino i jego ludźmi, Donovan uśmiechnął się sugestywnie do Gutsa. Później Guts obserwował Donovana zabijającego maruderów z siły przeciwnej, po czym postanawił zemścić się na nim, strzelając mu w kuszę z tyłu. Następnie Guts wystrzelił kolejną strzałę w otwarte usta Donovana, zanim wbił mu miecz w gardło, zabijając go.

Przerażenie atakiem Donovana odcisnęło piętno na Gutsie, podsycając w nim zarówno niechęć do dotykania przez innych mężczyzn, jak i wewnętrzny konflikt o Gambino, który go sprzedał. Prowadzi to również do retrospekcji wiele lat później, gdy Guts kocha się z Cascą po raz pierwszy, w wyniku czego prawie ją udusił.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Donovan był potężnym, umięśnionym mężczyzną o ciemnej skórze i łysej głowie. Miał bliznę na lewym oku. Miał bardzo silną budowę i szerokie ramiona, z dużymi dłońmi i długimi nogami.

Osobowość Edytuj

Donovan był arogancki i nie wahał się zabijać wrogów uciekających z pola bitwy. Był znanym pedofilem, jak pokazano, gdy gwałcił Gutsa, gdy był jeszcze mały. Nie okazywał skruchy w żadnym ze swoich działań i cechował się nadmiernym okrucieństwem.

Ciekawostki Edytuj

  • Donovan nie pojawił się w serialu anime, ale na krótko pojawił się w filmie animowanym Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King jako traumatyczne wspomnienie, gdy Guts był nieprzytomny po pierwszym spotkaniu z Griffithem. Wspomina się tam, że został zgwałcony. Scena pokazuje tylko czarny ekran, z dźwiękiem sugerującym gwałt.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.