Mamo! Karol znowu mi dokucza!

—Damian do mamy


Doskonały Damianek to jeden z głównych antagonistów oraz protagonista drugoplanowy w serii Koszmarny Karolek. Jest to młodszy brat tytułowego bohatera, który uwielbia donosić na brata za najróżniejsze przewinienia oraz uwielbia powtarzać rodzicom i innym krewnym jaki jest doskonały. W angielskiej wersji językowej w serialu głosu użyczyła mu Emma Tate, a w filmie zagrał go Ross Marron. W polskiej wersji językowej w serialu głosu użyczyła mu Lucyna Malec, a w filmie Mateusz Ceran.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Doskonały Damianek to młodszy brat Koszmarnego Karolka. W oczach rodziców i innych krewnych, Damian jest wręcz anielskim dzieckiem pozbawionych jakichkolwiek wad w przeciwieństwie do swojego wrednego i koszmarnego brata. W rzeczywistości i bez żadnych świadków, Damian jest wilkiem w owczej skórze i pozbawionym jakichkolwiek skrupułów bachorem z powodu tego iż od najmłodszych lat był rozpieszczany przez rodziców a jego ego jest tak wielkie jak Karola. Wiedząc, że jego rodzice ufają mu bezgranicznie, ulubionym zajęciem Damiana jest donoszenie na brata by ten dostawał najróżniejsze szlabany i kary od rodziców. Nawet przez najdrobniejsze odzywki ze strony Karola, typu nazwanie go "robalem", albo powiedzenie mu, żeby "spadał” natychmiast kończy się donosem ze strony Damiana.

W oczach wielu ludzi, Damian jest wzorowym, cudownym i uroczym dzieckiem, który myśli i uważa, że tak właśnie jest. Pośród jego ulubionych rzeczy są warzywa, owoce, ćwiczenia fizyczne, czystość, szkoła, nauka, muzyka klasyczna oraz czytanie książek – i te aspekty sprawiają, że w oczach wielu ludzi Damian jest najlepszym przykładem wzorowego dziecka. Jednak Damian ma też swoje wady, które zawsze trzymane są za maską dobroci, ponieważ jest tchórzliwym bachorem bojącym się wielu rzeczy oraz chce być wiecznie chwalonym przy czym wywyższa się przy każdej pochwale pokazując jaki jest egoistyczny. Przyzwyczajony jest do tego, że wszystko co zrobi zawsze mu wychodzi oraz, że jego brat zawsze ponosi winę za to co zrobi nawet jeśli Damian jest w to zamieszany. Widoczne jest też to, że Damian ma wręcz sadystyczną radość donosząc na brata bo wie, że on i tak nie zostanie ukarany i zostanie pochwalony za donos.

Jednak słabością Damiana jest to czego tak bardzo pragnie: Damian uwielbia być w centrum uwagi i staje się niesamowicie wściekły gdy nie zostaje za coś pochwalony lub mu się tego odmawia, nie ważne jak bardzo na to zasługuje. Takie zachowanie sprawia, że potrafi robić takie rzeczy jak jego brat Karol, jak nie gorsze. Ma też nałóg obnoszenia się z rzeczy które zrobił, nawet tych najdrobniejszych i oczywistych byleby zostać za to pochwalonym – takich jak umycie zębów, pościelenie łóżka, wypastowanie butów a nawet za "bycie grzecznym".

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.