Dr. Nefarious Tropy (w skrócie N.Tropy) jest jednym z antagonistów w serii Crash Bandicoot.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Crash Bandicoot 3: Warped[edytuj | edytuj kod]

N. Tropy pełni rolę drugorzędnego antagonisty i stworzył maszynę do podróży w czasie w Crash Bandicoot 3: Warped. Został wezwany przez Ukę Ukę, aby pomóc doktorowi Neo Cortexowi w ich planach dominacji nad światem. Tropy jest trzecim bossem w grze, ale ostatecznie zostaje pokonany przez Crasha, który zyskał umiejętność Super Obrotu po pokonaniu go.

Crash Bandicoot: Wrath of Cortex[edytuj | edytuj kod]

Pojawia się jako postać epizodyczna w Crash Bandicoot: Wrath of Cortex i przeszkoda w niektórych poziomach.

Crash Bandicoot 2: N-Tranced[edytuj | edytuj kod]

N. Tropy służy jako główny antagonista w Crash Bandicoot 2: N-Tranced. Porywa Coco, Cruncha i Fałszywego Crasha, aby jego przyjaciel N. Trance mógł wyprać im mózgi, żeby wykonywali ich rozkazy. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że Fałszywt Crash nie jest prawdziwym Crashem Bandicootem, dopóki doppelgänger nie zostanie pokonany w bitwie. Tropy opuszcza N. Trance'a, aby spróbować powstrzymać Crasha, gdy ucieka w nieznane części. Dopiero po zebraniu klejnotów i odłamków klejnotów w grze, Crash będzie mógł z nim walczyć.

Crash Twinsanity[edytuj | edytuj kod]

Jego następne pojawienie się jest w Crash Twinsanity, gdzie połączył siły z Nitrusem Brio, wierząc, że Crash znał lokalizację skarbu. Naukowcy walczyli z Crashem po tym, jak uciekł z pancernika N. Gina, ale obaj zostali pokonani przez Bandicoota. Tropy pojawia się później wraz z innymi złoczyńcami w dziesiątym wymiarze przed ostateczną walką z bossem.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Nefarious Tropy to, rzecz jasna, nikczemna i dumna z siebie postać, w przeciwieństwie do dziecinnego i z otwartym temperamentem Doktora Cortexa, z lekkim brytyjskim akcentem. Udowadnia, że ​​jest bardzo inteligentny, a przez swoje przełomowe osiągnięcia technologiczne jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym ze wszystkich naukowców Uki Uki (który zbudował urządzenie do podróży w czasie), będąc związanym z Doktorem Nitrusem Brio (zbudował urządzenie przyspieszające ewolucję ) i samym Cortexem (po osiągnięciu podróży wymiarowej). Jednak ma tendencję do frustracji, gdy wielokrotnie mija swój cel, w wyniku czego łatwo się męczy. Zwykle działa to na korzyść Crasha i powoduje wiele porażek Tropy'ego z rąk Bandicoota. Podobnie jak Cortex, jest również bardzo pompatyczny i wybuchowy, wyładowując swoje frustracje na swoich współpracownikach lub obwiniając ich za swoje błędy.

W przeciwieństwie do większości sojuszników Uki Uki, N. Tropy nie wydaje się być podporządkowany Cortexowi, a jest mu raczej równym i czasem jest też jego rywalem o rolę prawej ręki Uki Uki. Może to prowadzić do konfliktów między dwoma dumnymi naukowcami; to Tropy ujawnia tajną broń Cortexa w Wrath Of Cortex z podejrzeniem, że trzyma się pomysłów, podczas gdy w Twinsanity obaj otwarcie przeciwstawiają się skarbowi Złych Bliźniaków, a Cortex ostatecznie kpi z wyglądu Tropy'ego. Nawet jako niemowlęta oboje walczą o używanie Uki Uki na równi w Warped. Wydaje się, że ma zamiłowanie do kalamburów związanych z czasem, rzadko pozwalających mijać zdanie bez niego. Pokazuje także rażące cechy OCD (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne).

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Podczas opracowywania Crash Twinsanty wydaje się, że N. Tropy pierwotnie miał odgrywać bardziej znaczącą rolę jako wtórny antagonista Crasha i Cortexa. Tropy zamierzał poprowadzić drużynę z N. Brio, N. Ginem i N. Trance,, aby zdobyć skarb Złych Bliźniaków, zanim zrobi to Cortex. Usunięto poziomy z Wumpa Island i Twinsanity Island, gdzie Crash, Cortex i Nina musieli znów stawić czoła poprzednim bossom, takim jak żaba N. Brio (wraz z Koalą Kongiem) i N. Ginem (który zaatakował Ninę na drzewie Uka Uka). N. Trance miał zostać zraniony przez Złego Crasha podczas poszukiwania skarbów i prześladowania grupy Cortexa. Z tego wszystkiego pozostaje tylko przerywnik na końcu gry, w którym Cortex, Crash i Nina zmierzyli się z N. Tropym, N. Brio i N. Ginem w pomieszczeniu ze skarbem.
  • N. Tropy miał być głównym antagonistą anulowanej gry Cortex Chaos, która miała być kontynuacją Twinsanity, gdzie Tropy wraca do Cortexa, wyrzucając go z ligi złych naukowców i zastępując go jako lidera.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.