Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Drakula

Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Rok. Dałem wam rok na uczynienie waszego pokoju z waszym Bogiem. A co wy robicie? Świętujecie dzień, w którym to zabiliście moją żonę! Rok dałem wam kiedy ja gromadziłem swoje armię, a teraz... sprowadzę waszą śmierć. Mieliście już swoją szansę...

— Drakula, do ludzi w Wołoszczyźnie przed zabiciem ich.


Bicz Porannej Gwiazdy. Dobrze zagrane, Belmont. Ale żaden ze mnie zwykły wampir, aby zostać zabitym przez twoją ludzką magię.

— Drakula kiedy Belmont uderzył go biczem Porannej Gwiazdy.


'NIE MA NIEWINNYCH!!! Już nie ma! Każdy z nich mógł wstać i powiedzieć: Nie, nie będziemy już dłużej zachowywać się jak zwierzęta.".

— Drakula do AlukardaHrabia Vlad Drakula Tepes to główny antagonista animowanej adaptacji serii Castlevania, wyprodukowanej przez studio Netflix i Powerhouse Animation, bazowany na postaci z gier wideo o tym samym imieniu.

Występuje jako nadrzędny antagonista pierwszego sezonu, główny antagonista drugiego sezonu, pośmiertny nadrzędny antagonista trzeciego sezonu, a także główna postać w czwartym i finałowym sezonie serii. Jego historia opiera się na przeszłości jego odpowiednika z gier, nawiązując do rywali pomiędzy Drakulą i Leonem Belmontem, ale również sugeruje, iż Drakula mógł być słynnym Księciem Vladem III Wołoszczyzny.

Głosu podłożył mu Graham McTavish, który wcielił się także w rolę Zorana Lazarevica w Uncharted: Pośród Złodziei, jak również Ojca Kinley i Dromosa w serialu Lucyfer, Święty Zabójców w Preacher, Josepha Bertranda III w Niesławny: Infamous 2, a także Lokiego Laufeysona w Avengers: Potęga i Moc.

Biografia

Przeszłość

Niewiele wiadomo o przeszłości Drakuli, oprócz tego, że był najpotężniejszym z wampirów i władcą swojej rasy, a także innych stworzeń nocy. Był znany ze swojej apatii w stosunku do rodzaju ludzkiego oraz brutalności, zazwyczaj nie atakując ludzi, jednak bez wahania nabijając na pal każdego sprzeciwiającego się jego rozkazom, jak również mordując całe wsie, ale pozostawiając niewinnych żywych i nietkniętych.

Do późnego okresu średniowiecza w Wołoszczyźnie w Europie, Drakula stał się najwybitniejszym i najinteligentniejszym uczonym na świecie, gromadząc szerokie zasoby wiedzy naukowej i filozoficznej, a także ogromną wiedzę oraz zdolności w posługiwaniu się magią, które wykorzystał w stworzeniu magicznego zamku znanego jako Castlevania, teleportowaniu się, przechowując jego wiedzę głęboko w zamku oraz wynajmując technologie poza ludzkim rozumowaniem. Aby odstraszać intruzów od zamku, Drakula nabijał na pal szczątki swoich ofiar przed ziemiami zamku, co służyło jako ostrzeżenie obiecujące brutalną i bolesną śmierć dla śmiałków.

Sezon 1

Teraz wyruszajcie i zabijajcie! Zabijajcie, dla mojej ukochanej! Zabijajcie, dla jedynej miłości jaką w życiu znałem! Zabijajcie dla niekończącego się życia nienawiści przede mną!

—Drakula, do jego armii demonów.


Historia rozpoczyna się w 1455 roku w Romanii. Młoda kobieta znana jako Lisa Fahrenheit, studiująca naukę i medycynę, przychodzi do zamku Drakuli otoczonego setkami szkieletów w celu proszenia go opiekę, ignorując jego próby zastraszenia jej oraz oferując mu nauczenie go życia jak człowiek w zamian.

Zaimponowany jej determinacją, Drakula daje jej dostęp do jego ogromnych zasobów wiedzy. Wampir wraz z upływem czasu zakochuje się w kobiecie z odwzajemnieniem, biorą ślub i mają syna o imieniu Alukard. Żona Drakuli nawet zachęca go do przemieszczania się jak człowiek, dzięki czemu może nauczyć się czegoś więcej o świecie.

Niestety, wiele lat później, kiedy Drakula podróżował po świecie, Lisa została porwana przez fanatycznego, skorumpowanego i spragnionego władzy biskupa, który pali ją żywcem pod oskarżeniem jej o uprawianie czarów. Powracając do swojego domu, Lord Ciemności zastaje go w ruinach. Kiedy staruszka z sąsiedztwa wyjawia mu, że jest już za późno, Drakula radzi jej opuścić kraj, jako swój ostatni akt uprzejmości.

Znika w filarze płomieni i manifestuje się w kościele jako duża, ognista głowa, przeklinając ludzi z miasta za spalenie niewinnej lekarki. Dodatkowo wzburzony przez biskupa, który nazywa go miejską legendą, Drakula daje ludziom z miasta rok na ucieczkę z kraju, zanim miasto zniknie z mapy.

Podczas gdy rozgniewany Drakula przygotowuje się wezwać armię z samego Piekła następnego roku, 19-letni Alukard próbuje go przekonać, aby tego nie robił, ponieważ mogą ucierpieć niewinni. Książe Ciemności w odpowiedzi oznajmia mu, że nie ma już niewinnych i w ślepym gniewie ciężko rani swojego syna pazurami.

Rok później, Arcybiskup Tîrgoviște wyśmiewa się z Drakuli, nazywając go "Diabłem" i twierdząc, iż jego obietnica o zagładzie kraju następnego roku były wyłącznie kłamstwami. Ceremonia zostaje przerwana, kiedy z nieba zaczyna padać krew, okna z katedrze pękają, a jego odłamki wbijają się w ciało arcybiskupa oraz jego personel. Katedra nagle stale w ogniu, z którego manifestuje się płonąca głowa Drakuli, przeklinając tłum za świętowanie jego zbrodni zamiast uciekanie z miasta.

Wszystkie okna w mieście wypadają, wypuszczając hordy skrzydlatych demonów, które w kilka chwil zabijają mieszkańców miasta. Kiedy Castlevania unosi się nad miastem, Drakula przyjmuje postać tysięcy kruków, każąc jego siłom zniszczyć każde miasto w kraju.

Jednakże, człowiek znany Trevorem Belmontem, wyposażony w bicz o nazwie Święty Zabójca Wampirów, atakuje siły wampira oraz skorumpowanych agentów biskupa, pragnąc pokonać Drakulę.

Trevor chroni grupę uczonych nazywanych Mówcami od Biskupa, którzy ekskomunikowali Klan Belmontów i spalili ich rezydencję, wykorzystujących obecny chaos do przejęcia kontroli nad krajem, zabijając każdego sprzeciwiającego się im podczas inwazji potworów. Trevor ratuje także prawnuczkę naczelnego Mówcy, maga Syphę Belnades która została zamieniona w kamień przez cyklopa.

Potem, biskup zostaje zabity przez potężnego demona, który mówi mu, że jego czyny budzą obrzydzenie u Boga tak mocne, że już nie darzy go żadną opieką, przed ironicznym podziękowaniem mu za nieumyślną pomoc w ich wstąpieniu na świat. Trevor wyjawia korupcje biskupa i jego kłamstwa, a dzięki pomocy nie-skorumpowanego księdza i Mówcy, pomaga ocalałej ludności cywilnej bronić się przed demonami.

Później, Trevor i Sypha spotykają 20-letniego Alukarda, który zdążył już się zregenerować z obrażeń zadanych przez Drakulę rok temu. Razem, trójka tworzy przymierze mające na celu zatrzymać Drakulę przed zniszczeniem kraju zanim będzie za późno.

Sezon 2

Drakula spędza większość swojego czasu na czytaniu książek w swoim zamku, głodząc się przez nie picie krwi. Jednoczy swoich generałów w Castlevanii, gromadząc wielu potężnych wampirzych dowódców i ich armie, razem z dwoma ludźmi, Hectorem i Isaaciem, co denerwuje inne wampiry. Książe Ciemności wyjaśnia innym wampirom, że tych dwojga ludzi oddało mu swój pokłon i obiecało lojalność, wcześniej doświadczając okrucieństwa ludzkości na własnej skórze.

Drakula później teleportuje swój zamek z dala od ruin Tîrgoviște. W trakcie zgromadzenia wojsk wampirów, Carmilla, ostatni z zrekrutowanych generałów, przybywa do zamku i oznajmia, iż jego legiony demonów zostały pokonane w Gresit. Ośmiela się także postawić Drakuli pytanie, dlaczego nie uczynił swojej żony wampirem. Drakula odbywa rozmowę z nią na osobno, podczas której daje jej rozkaz współpracy z Hectorem i Isaacem. Dowiaduje się później, że Belmont, Alukard i Sypha zawarli przymierze przeciwko niemu.

Godbrand potem konfrontuje się z Drakulą, twierdząc, że wybicie wszystkich ludzi sprowadzi zagładę na wampirzą rasę. Drakula wyraźnie oznajmia mu, że postrzega wampiry jako pasożyty, nie lepsze od ludzi. Książe Ciemności pozostaje w pełni świadom, iż jego słudzy zaczynają spiskować przeciwko niemu, a tylko Isaac zachowuje pełną lojalność wobec niego i tylko jego może nazwać swoim przyjacielem.

Po tym, jak Isaac zabija Godbranda za niesubordynację, Drakula stwierdza, że zabijanie ludzi nie przynosi mu żadnej przyjemności, w przeciwieństwie do dawnych czasów kiedy metodycznie zabijał ludzi za znieważenie go, nabijając ich na pal, a oszczędzając jedynie kobiety i dzieci, wyrabiając okładki książek ze skór swoich ofiar.

Potem teleportuje Castlevanię do miasta zwanego Braiłą, gdzie jego siły rozpoczynają rzeź. Pozwala jego wojskom robić co tylko zapragną, tak długo jak nie pozostawią żadnego ocalałego. Carmilla korzysta z pozwolenia i pokonuje armię wampirów jej własnymi, obierając Castlevanię jako swój następny cel. Właśnie kiedy Drakula miał zamiar zmierzyć się z wojskiem Carmilli samemu, Sypha teleportuje Castlevanię do rzeki, zabijając większość wampirów i zmuszając Carmillę razem z jej nowym niewolnikiem, Hectorem, do ucieczki.

Sypha następnie teleportuje Castlevanię do Posiadłości Belmontów i trio wspólnie dokonuje najazdu na zamek, bez przeszkód zabijając każdego napotkanego wampira na swojej drodze, podczas gdy Drakula zabija pozostałe siły Carmilli, które nie zdołały w porę uciec z zamku. Isaac jest gotów walczyć do śmierci za swojego pana, jednak Drakula, poruszony jego oddaniem, teleportuje go za pomocą magicznego lustra z dala od zamku.

Ostateczna bitwa

Ja... Ja zabijam mojego chłopca... Lisa... zabijam naszego chłopca. Malowaliśmy ten pokój. Zrobiliśmy te zabawki. To nasz synek, Lisa... Twój najwspanialszy prezent jakim mnie obdarzyłaś... A ja go zabijam... Muszę już być martwy.

—Realizacja Drakuli.


Teraz sami, Drakula wita swojego syna, który stwierdza, że wojna jest skończona, na co Drakula przypomina mu, jak bezsilny był próbując powstrzymać go wcześniej. Alukard oznajmia mu, że tym razem nie jest sam, na co Trevor i Sypha obaj stają obok niego. Tak zaczyna się finałowa bitwa pomiędzy bohaterami, a Królem Nocy.

Nawet w stanie osłabienia przez swój głód, Drakula szybko okazuje się godnym przeciwnikiem dla trójki. Wykorzystując swoje nadludzkie atrybuty oraz kwalifikacje bojowe, Drakula sprawnie oddziela i rzuca nimi po zamku jak szmacianymi lalkami, najpierw uziemiając Alukarda przed łatwym obezwładnieniem Trevora i Syphe, ciskając Syphe na dystans oraz rozpoznając Trevora jako Belmonta, przygotowując się do zakończenia życia łowcy wampirów. Jego sojusznikom ledwo udaje się uratować Trevora, a kiedy walka trwa, bohaterom nadal nie udaje się zadać jakichkolwiek widocznych obrażeń. W końcu Trevorowi udaje się trafić Drakulę ulepszonym Biczem Porannej Gwiazdy, ale nawet to jedynie tymczasowo spowalnia go.

Zirytowany, Drakula przyzywa "Mroczne Inferno", tworząc ogromne pole ognia, zmuszając bohaterów do połączenia sił w celu przejścia przez nią. Alukard atakuje swojego wzburzonego ojca, zanim jego dwaj przyjaciele mogą dołączyć do walki. Chociaż Alukard walczył dzielnie, Drakula bez trudu odpiera jego ataki przed wysłaniem go na następne piętro zamku. Rozbawiony próbą swojego syna w dźgnięciu go drewnianym kołkiem, Drakula szybko traci humor kiedy Alukard stwierdza, że obaj wiedzą, iż Drakula pragnie śmierci, ponieważ umarł we wnętrzu kiedy stracił Lisę. Jego syn następnie nazywa jego wojnę "najdłuższym listem pożegnalnym w historii".

Drakula dźgnięty przez własnego syna, Alukarda

Jednak nawet kiedy Alukardowi udaje się dźgnąć swojego ojca w jego osłabionym stanie, Książe Ciemności nie zamierza umrzeć z powodu normalnego kołka i bez trudu ciska nim na dystans. Nieważne jak mocno Alukard uderza, Drakula nadal może z łatwością obezwładnić go. Nawet magiczne zaklęcia jego syna ledwie irytują Księcia Ciemności, który od niechcenia łapie Alukarda w locie i uderza go tak mocno, że ten ma problemy z wstaniem. Teraz kiedy walka staje się jednostronna, Drakula wysyła Alukarda do jego pokoju z dzieciństwa, gdzie dopiero tam Drakula dochodzi do swoich zmysłów. Zdając sobie sprawę z tego, że zabija jedyną pozostałą mu rodzinę, Drakula nie podejmuje żadnej próby przeszkodzenia swojemu synowi w dźgnięciu go kawałkiem drewna oderwanym z jego łóżka. Życie Króla Nocy dobiega końca w objęciach jego syna. Trevor następnie dekapituje jego martwe ciało, a Sypha spala jego szczątki na pył.

Kiedy wszystko jest wykonane, Alukard staje się zrozpaczony śmiercią swojego ojca i pragnie, aby Castlevania stała się jego grobowcem. Trevor jednak przekonuje go, aby strzegł skarbów oraz ksiąg zamku, jak również Rezydencji Belmonta, aby uczynić go symbolem pokoju zamiast terroru. Mimo to, syn Drakuli pozostaje zrozpaczony śmiercią ojca i widząc jego ducha cicho wspierającego go, Alukard nie wytrzymuje i zaczyna opłakiwać go. Sypha i Trevor pozostawiają go w samotności, rozpoczynając rozkwitający romans.

Chociaż Książe Ciemności tej nocy umarł, Carmilla wciąż kontynuuje swoją działalność i zmusza zniewolonego Hectora do budowania armii potworów, podczas gdy Isaac buduje własną armię nieumarłych.

Sezon 3

Podczas gdy Carmilla i jej personel wykorzystują Hectora do tworzenia armii potworów do przejęcia władzy nad całym kontynentem, Isaac buduje armię nieumarłych do kontynuowania planu Drakuli. Tymczasem Trevor i Sypha przesłuchują wyznawców Drakuli w mieście Lindenfield. Wychodzi na jaw, iż Odwiedzający, niezwykle potężny demon zapomniany przez Isaaca, pragnie zniszczyć miasto, dzięki czemu może użyć duszę jego mieszkańców do otworzenia Nieskończonego Korytarzu, przestrzeni między wymiarami.

Do tego mnich Sala planuje otworzyć bramy Piekła, z którego Drakuli niemal udaje się uciec razem z Lisą. Sala zostaje jednak zabity zanim udaje im się tego dokonać. Tajemniczy i pozornie nieśmiertelny Saint Germain pomaga Trevorowi i Syphi zniszczyć Odwiedzającego oraz wszystkie demony, jakie udało mu się przywołać, po czym wpada do Nieskończonego Korytarzu w celu odnalezienia swojej długo zgubionej kochanki.

Sezon 4

Po nieudanej próbie wskrzeszenia Drakuli w Lindenfield, wampiry formują szereg różnych frakcji w celu przywrócenia Księcia Ciemności. To pokazuje, iż Drakula był postrzegany jako święty w zarówno oczach ludzi, jak i wampirów. Chociaż Trevorowi i Syphie udaje się powstrzymać pozornie niezliczone hordy kultów i wyznawców Drakuli, to nie zniechęca wampirów do kontynuowania swoich prób.

Cel przywrócenia zmarłego Vlada Drakuli Tepesa stał się celem wielu, wliczając w to nawet Saint Germaina, który wciąż pragnął odnaleźć swoją kochankę w Nieskończonym Korytarzu. Aby uratować Drakulę i jego żonę z głębin Piekła, należało złożyć ofiarę poprzez rytuał.

Grupa wampirzych czarodziei stworzyło ciało składające się z zarówno męskich jak i żeńskich części ciała. Ta zdeformowana hybryda miała na celu uwięzić duszę obu Tepesów i stworzyć hermafrodytę nazywaną Rebisem; dichotomię obu płci uwięzioną w jednym ciele. W dodatku do posiadania mocy/gniewu Drakuli, abominacja stanowiła narzędzie tak potężne, że mogła kontrolować Nieskończony Korytarz, tak jak Odwiedzający.

Jednak z powodu czystej traumy spowodowanej wyrwaniem z Piekła oraz uwięzieniem w Rebisie, jak również świadomości o cierpieniu Lisy, gniew Drakuli nie znałby granic. Przez to sprowadziłby śmierć i zniszczenie na wszystko, co napotka, co było tak naprawdę celem prawdziwego antagonisty serii: Śmierci, który pragnął niczego poza zniszczeniem całego życia w multiwersum, dzięki czemu miałby czym się żywić przez całą wieczność.

Saint Germain, który odrzucił swoje człowieczeństwo w celu odzyskania swojej kochanki, tkwił w błędzie, myśląc, iż cały czas kontrolował przebieg sytuacji. W rzeczywistości był manipulowany przez brytyjskiego wampira znanego jako Varney, przybierającego postać alchemistki, która nauczyła Germaina magii, która z kolei okazała się samym Ponurym Żniwiarzem. Wszystko to było planem Śmierci, wzburzonego śmiercią Drakuli, który pragnął zniszczyć ludzkość, co nakarmiłoby Śmierć i uczyniłoby go najpotężniejszą istotą na planecie. Ponieważ był jednak żywiołowym duchem niezdolnym do wchodzenia w interakcje z magią i wojną, Śmierć musiała polegać na osobach takich jak Drakula, aby pozostać dobrze odżywionym. Dlatego pragnął przywrócić Drakulę do życia, a zarazem pogłębić jego szaleństwo do tego stopnia, że wampir nie panowałby nad sobą.

W końcu próba uwięzienia dusz Tepesów w Rebisie okazała się sukcesem, jednak ciało miało problemy z przetrzymywaniem obu dusz. Na szczęście, ich tortury szybko się skończyły kiedy ciało zostało zniszczone przez trio, niezamierzenie uwalniając dusze Tepesów. W rezultacie Drakula obudził się wraz ze swoją żoną, zdezorientowany i nieświadomy sytuacji.

Dracula z Lisą

Następnego dnia, Tepesowie udali się do nieznajomych i pożyczyli ubrania, po czym wynajęli pokój do spania. Tam próbowali zrozumieć, w jaki sposób udało im się powrócić do życia. W końcu doszli do wniosku, że dostali drugą szansę na życie, co zdecydowali się wykorzystać. Vlad i Lisa postanowili jednak nie ingerować w życie ich syna, widząc, jak bardzo zdewastowała go śmierć ich obojga.

Drakula zaproponował, aby obaj przeprowadzili gdzieś indziej, gdzieś, gdzie mogliby zacząć ich życie od nowa. Stwierdził, że czytał o Whitby, mieście położonym w Anglii, niedaleko wybrzeża z około 20 domami, które uważał za idealne miejsce dla nich do zamieszkania. Obaj zgodzili się, że muszą wyzdrowieć z ich traumatycznych doświadczeń, jakie przeżyli bez siebie, po czym przytulili się i zasnęli w łóżku, w końcu pragnąc nowej, spokojnej przyszłości.

Charakterystyka

Osobowość

Drakula w serialu animowanym zdecydowanie różni się od swojego odpowiednika z gier wideo, od zawsze będąc najpotężniejszym i najmądrzejszym z wampirów. Postrzegał siebie jako lepszego od ludzi i czuł apatię w stosunku do nich, z powodu pychy spowodowanej jego ogromną mocą. Nigdy nie wahał się zabijać ludzi spiskujących przeciwko niemu, zabijając ich na serię brutalnych sposobów, a następnie nabijając ich zwłoki na pal. Mimo to, Drakula zawsze oszczędzał niewinnych oraz tych, którzy nigdy nie spiskowali przeciwko niemu. Woląc żyć samotnie w zamku, Drakula nazywał ludzi "wieśniakami" i z upływem czasu zdobył sobie ich strach, do tego stopnia, iż został uznany za legendę i pozostawiony samemu w zamku. Nie widząc sensu przejmowania się nimi, Drakula cieszył się samotnym życiem w zamku.

Nie oznaczało to, że Drakula nie był zdolny do zmiany; kiedy po raz pierwszy spotkał się Lisą, która pragnęła uczyć się od niego, obaj szybko rozwinęli więź pomiędzy sobą. Drakulę najbardziej przyciągało piękno owej kobiety, jednak to inteligencja, dobra natura, odwaga oraz wyrafinowanie Lisy zaimponowały władcy wampirów, dlatego też pozwolił jej uczyć się od niego. Ich relacja szybko rozkwitła w głęboką miłość do Lisy, co kobieta odwzajemniała i wkrótce się pobrali, wychowując ich syna, Alukarda, dzięki któremu Drakula rozwinął sobie reputację kochającego ojca. Respekt i miłość wampira w stosunku do Lisy zachęciły Drakulę do zaakceptowania jej propozycji do podróżowania po świecie, uczenia się od ludzkich cywilizacji, a także polepszania żyć ludzi z jego wiedzą. Dzięki temu, Drakula zdołał przygarnąć dwóch mizantropijnych ludzi, Hectora i Isaaca, chociaż mogło to być spowodowane ich podziałem jego sposobu postrzegania ludzi.

Niestety, wraz z dniem w którym Król Nocy zastał swój dom w ruinach, a swoją żonę zabitą, jego światopogląd ponownie uległ zmianie. Rozwijając głęboką nienawiść do ludzkości, Drakula zaczął postrzegać ludzi nie jako wieśniaków, ale jako nieznośne dzikie zwierzęta. Sam otwarcie wyznał, że Lisa była jedyną miłością, jaką znał w swoim długoletnim życiu. Kiedy tylko kości Lisy spaliły się na proch, Drakula powstał z jej płomieni i zażądał wyjaśnienia. Jego gniew został spotęgowany, kiedy dowiedział się, że ludzie spalili jego żonę wyłącznie z dogmatycznej głupoty, a biskup, który zarządził egzekucję jego żony, ośmielił się zaprzeczyć istnieniu Księcia Ciemności. W tym momencie, Drakula oświadczył ludowi, że w ciągu roku miasto zniknie z powierzchni Ziemi i nie pozostawi żadnych śladów ich istnienia. Chociaż był świadom, że jego żona nie chciałaby tak okrutnej zemsty na ludziach, serce Drakuli wypełniała teraz absolutna mizantropia. Kiedy Alukard próbował przekonać ojca do ukarania wyłącznie winnych, Drakula z gniewem stwierdził, że każdy człowiek jest winien śmierci jego żony, ponieważ nikt nie próbował powstrzymać jej egzekucji. Rozczarowanie Drakuli ludzkością zostało tylko pogłębione, kiedy żaden z mieszkańców miasta nie wziął go na poważne i zamiast tego świętowali śmierć jego żony, stwierdzając, że "mieli szansę" przed wymordowaniem ich hordami demonów.

Dochowując swoich gróźb, Drakula rozpoczął eksterminację ludzkości, uwalniając armię z Piekła rodem na lud Tîrgoviște, gromadząc swoją armię do wymordowania całej ludzkości i gorzko akceptując czekającą go nieskończoną przyszłość nienawiści. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z gier, utrata żony całkowicie złamała go psychicznie, a jego przygnębienie wzrasta z każdym dniem. Poza teleportowaniem swojego zamku, Drakula nie układa żadnej strategii w swoich planach ludobójstwa, zamiast tego oddając dowództwo w ręce Hectora i Isaaca. Podczas gdy planował użyć swojej magii do odcięcia dopływu światła słonecznego do Ziemi w celu umożliwienia wampirom całodobowego polowania na ofiary, jego generałowie i Alukard szybko zdają sobie sprawę, że plany Drakuli mają w rzeczywistości charakter samobójczy; wybicie ludzkości zniszczy zapasy pożywienia wampirów, co po pewnym czasie doprowadzi do ich wyginięcia. Alukard opisuje plan zniszczenia świata Drakuli jako "najdłuższy list pożegnalny w historii". Jak wyjawia podczas swojego dialogu z Godbrandem, Drakula jest całkowicie obojętny na los wampirów i siebie, pragnąc dołączyć do Lisy w życiu pośmiertnym.

Jednak w ostatnich momentach swojego życia, Drakula pokazał, iż zachował pewne cechy nabyte podczas jego małżeństwa z Lisą; pomimo swojej obojętności w stosunku do swoich generałów, Książe Ciemności szczerze widział w Isaacu dobrego przyjaciela za jego dośmiertną lojalność i wchodził w interakcje wyłącznie z nim. Kiedy trio bohaterów dotarło do jego zamku, Drakula bezinteresownie zdecydował się uratować Isaaca, teleportując go na pustynie, widząc w nim najlepszego człowieka, jakiego kiedykolwiek spotkał. Wykazał także ojcowską miłość w stosunku do Alukarda, nawet kiedy ten obrócił się przeciwko niemu; Drakula mógł go zabić kiedy tylko chciał, jednak zdecydował się uczynić go niezdolnym do walki i pozwolić mu uciec. Kilkakrotnie miał szansę zadać ostateczny cios Alukardowi podczas jego walki z trio, jednak za każdym razem Drakula jedynie odpierał jego ataki i wyraźnie powstrzymywał się od wkładania zbyt dużo siły w jego ataki. Nawet kiedy chwilowo stracił swoje opanowanie i brutalnie pobił swojego syna, Drakula rozpłakał się na widok pokoju Alukarda oraz wyraził skruchę po niemal zabiciu swojego syna, najwspanialszego prezentu, jaki dostał od Lisy. W końcu przyznając Alukardowi rację i że umarł we wnętrzu wraz ze śmiercią swojej żony, Drakula dobrowolnie pozwolił mu się zabić zamiast wykończyć syna i jego przyjaciół. Kiedy duch Drakuli objawił się przed Alukardem, wyraźnie wykazał, że zawarł pokój ze swoim synem, nisko kiwając głową, z dumą widniejącą na jego twarzy, a także wdzięcznością za udzielenie mu pomocy w dostrzeżeniu swoich błędów.

Moce i Umiejętności

Powszechnie uważany za najsilniejszego wampira, a nawet za najpotężniejszą istotę na świecie oraz najstarszego nieśmiertelnika w historii, Drakula wykazał szereg ponadnaturalnych mocy, niezrównaną potęgę fizyczną, ogrom magicznych zaklęć, niesamowity intelekt oraz mistrzostwo w sztukach walki.

Moce

Fizjologia Transcendencyjnego Wampira: Drakula jest bez wątpienia najpotężniejszym wampirem w serii, jak również jedną z najpotężniejszych postaci w serii.

 • Anormalna siła: Drakula dysponuje ogromną siłą fizyczną, przewyższającą jakiekolwiek człowieka lub ponadnaturalne stworzenie. Potrafi bezproblemowo zmiażdżyć twarde materiały takie jak solidny kamień gołymi rękoma oraz od niechcenia obezwładnić i zabić inne stworzenia takie jak ludzie czy nawet inne wampiry to do tego stopnia, że może przebić się przez ich narządy wewnętrze, a nawet wyjąć ich serca z łatwością. Nie miał problemów z krytycznym zranieniem Alukarda, pozostawiając na jego piersi zadrapania tak obszerne, że musiał odpoczywać przez dłuższe ilości czasu w celu zregenerowania się, pomimo swoich ogromnej wytrzymałości i czynnika leczącego. Nawet w stanie osłabienia przez nie picie krwi od wielu miesięcy, Drakula wciąż mógł łatwo zabijać żołnierzy Carmilli i bez trudu obezwładnić swojego syna, Belmonta i Syphe jednocześnie. Trio przetrwało wyłącznie dlatego, że Drakula w porę zdał sobie sprawę ze swoich czynów i porzucił walkę. Dowodem na to był fakt, że jedną ręką zatrzymał kołek, który Alukard próbował mu wbić obiema rękami. Mógł jedną ręką podnieść i rzucić dorosłego człowieka, takiego jak Trevor Belmont, a przy tym spowodować u niego krwawienie jednym ciosem, nawet jeśli Drakula nie włożył w niego praktycznie żadnej siły. Nawet kiedy został dźgnięty drewnianym kołkiem (tradycyjną słabością wampirów), Drakula wciąż mógł obezwładnić swojego nadludzko silnego syna i sprawić, żeby miał problemy ze wstaniem jednym uderzeniem.
 • Anormalna wytrzymałość: Drakula ma ponadnaturalną odporność na obrażenia, zmęczenie i ból. Fizyczne ataki ludzi takich jak Trevor nie mają na niego żadnego wpływu, przebicie jego nogi przez magiczny lód Syphy nie wywarł na nim żadnego wrażenia, a ataki Alukarda i bicza Porannej Gwiazdy Belmonta służyły jako irytacja dla niego. Odbicie jego Mrocznego Inferno z powrotem na niego nie zadało mu widocznych obrażeń, a ataki Alukarda z użyciem teleportacji jedynie go denerwowały. Brak krwi i dźgnięcie kołkiem również nie wydawały się jakkolwiek go spowalniać.
 • Anormalna zwinność: Pomimo swoich rozmiarów, Drakula jest zdolny do poruszania z ogromnymi prędkościami i niesamowitym wdziękiem. Mógł bez trudu wchodzić na ściany, unikać strzał wystrzelonych przez ekspertów, zabić wielu ludzi zanim zdążą zareagować, a nawet obezwładnić Alukarda pomimo jego własnej nadludzkiej szybkości. Nawet osłabiony nie piciem krwi od miesięcy, Drakula wciąż pozostawał tak szybki, że mógł bawić się z Alukardem podczas gdy on próbował go zabić, od niechcenia łapiąc jego miecz zanim zdążył go dźgnąć w serce, unikając go przed złapaniem go i wysłaniem Alukarda na dystans zanim zdążył zareagować. Dźgnięcie go kołkiem nie uczyniło go wcale powolniejszym, ponieważ jego ruch wciąż wyglądał jak teleportacja dla zarówno ludzi, jak i wampirów.
 • Kontrola nad żywiołami: Drakula sprawuje kontrolę nad wszystkimi żywiołami, czego używa do niszczenia miast w Tîrgoviște. Najpotężniejszym z nich wydaje się być ogień; Drakula dwukrotnie manifestował się w postaci ognistej twarzy, jak również zesłał deszcz płonących meteorytów na miasto i wytworzył kulę ognia podczas walki z trio bohaterów. Innym żywiołem kontrolowanym przez Drakulę jest powietrze; Lord Ciemności jest w stanie tworzyć tornada, które mogą być kombinowane z ogniem, tworząc ogniste cyklony. Zademonstrował także władzę nad elektrycznością, wywołując burze z piorunami w całym mieście.
 • Krwiopijstwo: Jak wszystkie wampiry, Drakula żywi się krwią żywych istot, którą pobiera za pomocą pary ostrych kłów.
 • Lewitacja: Drakula potrafi łamać prawa grawitacji i unosić się w powietrzu, gdzie porusza się szybciej od swojego syna, który również posiada zdolność do lewitacji.
 • Magia: Przez długie lata swojego życia, Drakula doskonale opanował dziedzinę magii i często używa w wynalezionych przez siebie technologiach. Wykazał się dużo lepszym magikiem od Syphy Belnades, ponieważ mogła ona zamknąć jego zamek tylko wtedy, kiedy Drakula nie kontrolował go bezpośrednio, a zaklęcie rzucone przez Drakulę okazało się zbyt potężne dla niej samej do przezwyciężenia, przez co potrzebowała pomocy przyjaciół.
 • Nieśmiertelność: Drakula jest nieśmiertelny i nie może umrzeć ze starości. Żyje od setek lat i nadal biologicznie pozostaje w kwiecie wieku.
 • Projekcja astralna: Korzystając z luster, Drakula może manifestować projekcję astralną w postaci kruków lub płomieni.
 • Teleportacja: Drakula może teleportować siebie, innych oraz swój zamek na duże odległości. Używając lustra jako portalu, Drakula przeniósł Isaaca na pustynie. Kilkakrotnie przeniósł swój zamek po kilku miastach. Może także kontrolować, kiedy jego teleportacje nie czynią żadnej szkody ich otoczeniu, a kiedy mogą poważnie uszkodzić miasta.
 • Transcendencja ograniczeń: Dzięki swojej ogromnej mocy, Drakula jest niezwykle odporny, jeśli nie całkowicie niewrażliwy, na tradycyjne słabości wampirów. Śmieje się z stwierdzenia, że srebro, krzyże czy czosnek miałyby jakikolwiek wpływ na niego, pewnie stwierdzając, iż nie ocalą Lisy. Pieszo chodził po świecie w świetle słonecznym przez lata bez żadnego problemu. Trevor i Sypha kilkakrotnie próbowali na nim użyć ognia i świętych symboli - za każdym razem nie miało wpływu na Drakulę. Według Godbranda i Carmilli, Drakula posiada lepsze panowanie nad swoją żądzą krwi niż inne wampiry, nie pijąc krwi od miesięcy i wciąż walcząc normalnie. Dekapitacja i dźgnięcie kołkiem nie są w stanie go zabić, chyba że w jego osłabionym stanie i użyte jednocześnie.
 • Władza nad wampirami: Niesamowita moc Drakuli jest szanowana przez każdego wampira i potwora. Kiedy je wzywa, demony bez namysłu odpowiadają na jego wołanie, a wampiry muszą przynajmniej zwrócić na niego uwagę. Dzięki silnej więzi z Drakulą, Hector i Isaac sprawują kontrolę nad własną armią potworów. Nawet wampirzy generałowie nie opierają się otwarcie Drakuli, chociaż posiadają wolną wolę.

Umiejętności

 • Intelekt na poziomie Geniusza: Drakula, będąc pradawnym nieśmiertelnikiem gromadzącym wieki zapomnianej wiedzy, jest niezaprzeczalnie najinteligentniejszą istotą w historii, według Alukarda będącym "skarbnicą wieków nauczania", stwierdzając, że jego śmierć skutkowałaby utratą jego niezmierzonych zasobów wiedzy. Był także doskonałym nauczycielem, szybko czyniąc Lisę i Alukarda wysoce wykształconymi osobami. Nawet z wiedzą Belmontów i zamku, Alukard nie byłby w stanie dorównać Drakuli w jego niezrównanej wiedzy.
  • Charyzma i dowództwo: Pomimo dzikiej natury i braku wdzięku, Drakula, dzięki wiekom doświadczenia i nauczania, jest znakomitym przywódcą zdolnym do władania każdym wampirem i każdym potworem na Ziemi, w pewnym momencie każąc im zniszczyć całe miasto oraz zachowując ich respekt dekady podczas dowodzenia nimi z ukrycia. Drakula okazał się również bardzo charyzmatyczny, co zostało ukazane kiedy zdobywa respekt i lojalność kuźników Hectora i Isaaca. Kiedy w końcu zdecydował się zniszczyć ludzkość, wszystkie potwory i wampiry bez namysłu oddały mu pokłon oraz uformowały potężną armię. Podczas gdy Hector zdradził Drakulę po odkryciu jego pragnienia zgładzenia ludzkości, Isaac pozostał mu wierny i był gotów oddać za niego swoje życie, a kiedy Drakula poniósł śmierć, Isaac nadal pragnął pomścić swojego mistrza z czystej lojalności.
  • Mistrzowski naukowiec/wynalazca: Podczas swojego nieśmiertelnego życia, Drakula stał się ekstremalnie wybitnym geniuszem naukowym, wynalazcą oraz technologiem. Jego zamek jest pełen fenomenalnych i futurystycznych technologii, takich jak elektryczność czy maszyneria oparta na parze, niektóre przewyższające swoim zaawansowaniem technologię z XXI wieku. Jego mistrzowska wiedza na temat anatomii i chemii była szczególnie poszukiwana przez Lisę, którą Drakula wyedukował na poziomie zaawansowanym w dziedzinie medycyny, co pomogło jej ocalić wiele żyć i stać się najwspanialszym lekarzem w jej mieście grubo wyprzedzającym swoje czasy.
 • Walka wręcz: Dzięki stuleciom doświadczenia połączonym z niesamowitą mocą fizyczną, Drakula jest mistrzem wielu sztuk walki, dosłownie niezrównanym w bezpośrednim starciu. Jego styl walki był generalnie przedstawiany jako barbarzyński, acz metodyczny, idealnie kombinując swoją nadprzyrodzoną moc z doświadczeniem do odpierania ataków od nawet najlepszych wojowników i zadawania ciosów ze śmiertelną skutecznością. Jego świetnie wymierzone ciosy wraz z ostrymi pazurami w połączeniu z ekstremalną szybkością oraz siłą pozwalają mu pokonać i zabić przeciwników z dystansu w ciągu chwil. Bez trudu zabił całą wioską i pokonał Alukarda, nie używając przy tym magii. Nawet po głodzeniu się przez miesiące i nie walczeniu przez długi czas, Drakula samodzielnie pozabijał całe wojsko zbuntowanych wampirów. Zdołał również walczyć z Alukardem, Trevorem Belmontem i Syphą Belnades jednocześnie, metodycznie odseparowując ich od siebie oraz pokonując jeden po drugim.

Ciekawostki

 • Chociaż ta inkarnacja Drakuli nie jest wcieleniem demonicznej mocy znanej jako Chaos jak w grach, a "zaledwie" niezwykle potężnym wampirem w serialu animowanym, ta wersja Drakuli jest uznawana za drugą najgroźniejszą inkarnację Drakuli w całej serii, ustępująca miejsca tylko inkarnacji z gry Castlevania: Lords of Shadow. Dla porównania, w grach Alukard, Belmont lub Sypha mogą pokonać Drakulę poprzez współpracę lub samodzielnie, podczas gdy w serialu animowanym Drakula mógł bez problemu walczyć z nimi trzema jednocześnie bez wykazywania oznak przegrywania, ginąc z ręki Alukarda tylko ponieważ sam mu na to pozwolił, a także powstrzymując się od używania pełni swej siły ponieważ nigdy nie chciał zabić swojego syna i ponieważ patrzył na nich z góry. Sugeruje się, że trio mogło go pokonać tylko z powodu osłabionego stanu Lorda Ciemności, a gdyby był w pełni sił, walka niewątpliwie zakończyłaby się zwycięstwem Drakuli.
  • Do tego, Drakula w animowanej serii jest zauważalnie znacznie bardziej inteligentny od swojego odpowiednika z gier, ponieważ mógł budować wysoce zaawansowaną technologię i był świetnie zorientowany w filozofii, co zdecydowanie przewyższało osiągnięcia Drakuli z gier.
 • W przeciwieństwie do wersji z gier, ta wersja Drakuli nie powraca do swoich ludobójczych planów po zmartwychwstaniu, zamiast tego wybierając spokojne życie z Lisą i leczenie się traumy psychicznej doświadczonej jej śmiercią. W rezultacie, jest jednym z niewielu złoczyńców otrzymujących szczęśliwe zakończenie.
Advertisement