Drexl Roosh – drugorzędny antagonista misji Raxus Prime w grze Star Wars: The Force Unleashed.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Drexl Roosh w przeszłości miał powiązania z Imperium Galaktycznym, lecz kiedy zaczął sprzedawać niewolników należących do Imperium, wszczęto jego poszukiwania. Nigdy go jednak nie znaleziono, ponieważ Roosh uciekł i ukrył się na śmieciowej planecie Raxus Prime, gdzie stworzył swój własny gang.

Drexl był znany ze swojej nienawiści wobec Jawów, których terroryzował podczas swej działalności na Raxus Prime.

Przed wydarzeniami z Star Wars: The Force Unleashed rozpoczęła się wojna pomiędzy gangsterem a Kazdanem Paratusem, byłym mistrzem Jedi. Jego ludzie toczyli walki z droidami Paratusa, wykonanymi z odpadów.

Star Wars: The Force Unleashed[edytuj | edytuj kod]

W roku 3 BBY Raxus Prime odwiedził tajny uczeń Dartha Vadera - Starkiller, który poszukiwał Kazdana Paratusa. Na swojej drodze spotkał Drexla, który zgodził się wyjawić informacje o lokalizacji Jedi, pod warunkiem, że Starkiller słono mu zapłaci. Ten jednak nie miał czasu na negocjacje i podusił go, zmuszając go do wyjawienia miejsca. Drexl opowiedział mu o tajemniczej Świątyni Jedi, którą prawdopodobnie sam zbudował.

Później Rodianin ponownie wszedł w drogę Starkillerowi. Przegrywał walkę, jednak kiedy na ratunek przybyła kanonierka pełna jego ludzi, Drexl zaczął się śmiać. Jednak i to nie powstrzymało Starkillera, który za pomocą Mocy nakierował pojazd prosto na Drexla, zabijając go.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Drexl nie pojawia się w wersji gry na Xbox 360, PlayStation 3 oraz Nintendo DS.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.