Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Rozkaz, rozkaz

—Najczęściej spotykana odpowiedź Droida bojowego B1


Droidy bojowe B1, czasem określane jako standardowe droidy bojowe – droidy bojowe stanowiące trzon armii Federacji Handlowej, a później także Konfederacji Niezależnych Systemów. Często były nazywane "blaszakami" przez żołnierzy-klony, byli następcami droidów bojowych z serii OOM.

B1 byli prawdopodobnie najliczniejszymi żołnierzami w historii galaktyki i, w przeciwieństwie do większości żołnierzy organicznych, byli zdolni do działania we wrogich środowiskach, takich jak podwodne lub kosmiczne. Zostały one zaprojektowane, aby w większości pokonać swoich wrogów za pomocą przewagi liczebnej, nie poprzez umiejętność myślenia (byli bardzo podatni na sztuczki) i wykorzystywania umiejętności walki (w przeciwieństwie do żołnierzy klonów).

Droid bojowy B1 był typem droida, który był często używany jako żołnierz Federacji Handlowej. W rezultacie, B1 były obecne w niemal każdej bitwie związanej z Federacją Handlową.

Wczesne bitwy z udziałem droidów wymagały centralnego komputera, dzięki któremu droidy mogły "myśleć", ale zostało to w większości usunięte po bitwie pod Naboo, gdy atak zniszczył stacjonujący ponad planetą Okręt-matka, co spowodowało dezaktywację wszystkich droidów na planecie.

Advertisement