Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Panie i panowie, przedstawiam wam nowe oblicze armii Stanów Zjednoczonych: Drony Hammera!

Justin Hammer prezentujący Drony


Drony Hammera to wspierający antagoniści w filmie Iron Man 2 z 2010 roku. Są to droby bojowe zbudowane przez Ivana Vanko na polecenie Justina Hammera. Hammer chciał ich użyć, aby pokonać Tony'ego Starka na arenie handlowej. Vanko natomiast pozornie tworzył je na użytek Hammera, ale tak naprawdę tworzył je, aby zemścić się na Iron Manie.

Historia

Justin Hammer będąc pod wrażeniem tego, co dokonał Ivan Vanko w starciu z Iron Manem, postanowił go zatrudnić. Zainscenizował śmierć Vanko podstawiając sobowtóra i sprowadził go do swojej fabryki. Hammer chciał, aby Vanko stworzył mu zbroje podobne do tej Iron Mana. Vanko powiedział, że drony są lepsze. Hammer zgadza się z tym i zleca Ivanowi stworzenie nowych dronów (znanych jako Drony Hammera). Hammer skorzystał nawet z okazji, aby zatrudnić przyjaciela Tony'ego, Jamesa Rhodesa, który stoczył walkę ze Starkiem. Hammer ulepsza zbroję Rhodes'a.

Wraz z zakończeniem budowy War Machine i Dronów Hammera, Hammer postanawia zaprezentować je na Stark Expo, próbując zawrzeć porozumienie z rządem USA. Podczas prezentacji przylatuje Iron Man i mówi Hammerowi, że Vanko go wykorzystał. Ivan Vanko w tym momencie przejmuje kontrolę nad Dronami i War Machine i rozkazuje im atakować Iron Mana. Drony się rozdzielają: jedna grupa ściga Starka, a druga atakuje okolice. Niebawem Czarna Wdowa uwalnia Jamesa Rhodes'a spod kontroli Vanko i razem z Iron Manem niszczą resztę Dronów. Po pokonaniu Whiplasha, on aktywuje sekwencję samodestrukcji i wszystkie Drony ulegają zniszczeniu.

Advertisement