Drzewo Aogiri istnieje, aby stworzyć dla nas dobry świat dla ghuli, świat, w którym ghule mogą żyć jawnie i swobodnie. Naszym wrogiem są Gołębie z CCG. Jednak wykorzenienie wypaczonego korzenia, który czai się za tym wszystkim, jest moim prawdziwym celem.

Eto Yoshimura


Drzewo Aogiri (アオギリの樹, Aogiri no Ki, lit. Chinese Parasol Tree), znana także jako Aogiri – organizacja terrorystyczna składające wyłącznie z Ghuli, pełni rolę głównej antagonistycznej frakcji w mandze/anime Tokyo Ghoul. To niebezpieczne tajne stowarzyszenie uzurpowało sobie władzę w 11 Dzielnicy i zaczęło atakować inspektorów CCG w tej dzielnicy. Te Ghule są prowadzone przez Jednookiego Króla i Eto, którzy atakowali inne Ghule, które chcą normalnego życia. Są najpotężniejszą organizacją Ghuli i są w konflikcie z CCG, gdyż starają się pokonać ich, jak i ludzkość.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Organizacja ma swoje korzenie w 24 Dzielnicy i została założona przez Eto, po tym jak ona i jej mała grupa Ghuli zostali pokonane przez CCG 13 lat wcześniej. Z tego powodu Aogiri miał strukturalne podobieństwa z pierwszą organizacją, jak stwierdziło kilku badaczy CCG. Stwierdzono, że Aogiri był dowodzony przez tajemniczego Jednookiego Króla, postać otoczoną plotkami i niewidoczną dla wszystkich, z wyjątkiem bezpośrednich podwładnych. Wielu uważało, że Jednooka Sowa był królem, ale Eto oświadczyła, że tak nie jest. Mimo że była założycielką organizacji, Eto często działała za kulisami i była najbardziej tajemnicza dla większości, nawet wśród niektórych jej członków. Tatara, bezpośredni podwładny króla, służył jako operacyjny lider organizacji, spotykając się z członkami i wydając rozkazy podwładnym. Noro był kolejnym bezpośrednim podwładnym króla, ale zwykle był wystawiany do walki w celu szybkiego pokonania wrogów.

Pod Tatarą było kilku dyrektorów, potężnych Ghouli, którzy służyli jako kapitanowie organizacji i prowadzili własne siły. Odpowiadali za codzienne zarządzanie organizacją, takie jak zbieranie żywności i nadzorowanie misji. Każdy wykonawca miał swoich bezpośrednich podwładnych, z których część tworzyła odrębne gangi, takie jak Białe Garnitury. Niżsi rangą członkowie ubrani w dopasowane szaty i maski i wykonywali drobne zadania, takie jak zbieranie informacji, rozpoznanie, obowiązek strażniczy, a nawet obowiązek kuchenny.

Aogiri aktywnie poszukiwała nowych członków na każdym nowym terytorium, które kontrolowali. Podczas okupacji 11 Dzielnicy wiele słabych ghuli zostało wcielonych do organizacji i wykorzystanych do niewolniczej pracy, a podczas włamania do Cochlea Aogiri zwerbowano kilka Ghuli z klasyfikacją od A do SS, w szczególności Shachiego. Po upadku Anteiku Aogiri rozszerzyło swoje wpływy i zmusiło ghule żyjące w społeczeństwie ludzkim do pracy dla nich. Te Ghule były odpowiedzialne za zbieranie informacji lub wykonywanie innych drobnych zadań, do których ich ludzka tożsamość sprawiała, że ​​byli wyjątkowo przystosowani. Gdyby te Ghule zostały odkryte, Aogiri zwerbowałby ich w pełni w ich szeregi jako nowych żołnierzy.

Podczas operacji lądowania na Rushimie organizacja poniosła stratę około 98% pozostałych członków. Choć niewielka liczba znanych członków uciekła, CCG wyznaczyła organizację do eksterminowania uciekinierów. Jednak Tatara i Eto zamierzali całkowicie zdziesiątkować Drzewo Aogiri. Ocalałe 2% jego członków ewakuowało się i zostało członkami organizacji Koza dowodzonej przez następcę tytułu Jednookiego Króla: Kena Kanekiego.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.