Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ava Starr, lepiej znana jako Duch, jest jednym z dwóch głównych antagonistów w filmie Ant-Man i Osa z 2018 roku.

W jej rolę wcieliła się Hannah John-Kamen, która zagrała także F’Nale Zandor w filmie Player One.

Biografia

Duch jest pierwszy raz widziany, gdy szpieguje Scotta Langa, Hope Van Dyne oraz Hanka Pyma, uciekając ze swoim zminiaturyzowanym laboratorium, ucząc się, jak uratować matkę Hope, Janet, z wymiaru kwantowego. Duch wchodzi do restauracji Sonny'ego Burcha po tym, jak Hope pokonuje ludzi Burcha oraz atakuje Hope. Ant-Man szybko dołącza do walki, aby zapobiec śmierci Hope, mimo że nie są w stanie zapobiec ucieczce Ducha. Poza restauracją zmusza Hanka Pyma do oddania swojego miniaturowego laboratorium, wciskając mu pięść w gardło, po czym ucieka.

Z pomocą Billa Fostera, Lang, Hope i Pym udaje się zlokalizować pobyt Ducha, ale szybko zostają zatrzymani przez nią, która natychmiast ujawnia swoją tożsamość oraz wychodzi na jaw że jest przybraną córką Billa. Wyjaśnia pokojowo, że jej rodzice umarli godnie, po wypadku z udziałem testów kwantowych, co doprowadziło do tego, że zyskała władzę, by przejść przez materię i stać się niewidzialna. Od lat T.A.R.C.Z.A. wykorzystała Avę jako skrytobójcę w zamian za zbadanie możliwego wyleczenia jej, również stworzyli dla niej kombinezon, który daje dla Avy pewien stopień kontroli nad jej zdolnościami. Jednak Bill odkrył, że moce Avy są śmiertelną chorobą, która ją zabije. Foster zbudował kabinę, która zasila energią kwantową w Avie, aby ją ustabilizować, ale stan Avy tylko się pogorszy z upływem czasu, a kabina może jedynie zrobić tak wiele, aby opóźnić objawy. Ava i Bill planują wyleczyć ją za pomocą maszyny kwantowej (z pomocą Billa), by pozyskać energię kwantową bezpośrednio od Janet. Wierząc, że plan może zabić Janet, Pym odmawia, a on, Lang i Hope odzyskują laboratorium, ku zrozpaczonym dwojga. Jednak sprawy potoczyły się najgorzej, gdy Burch dowiedział się o lokalizacji trójki i poprosił FBI o skontaktowanie się z Stoltzem w celu poinformowania FBI, którzy następnie aresztuje Pyma i Hope, podczas gdy Lang jest zmuszony uciec. To pozwala Burchowi w końcu zdobyć laboratorium przed ustaleniem planu jego sprzedaży. Na szczęście Lang wypuścił Pyma i Hope, którzy ponownie odzyskali laboratorium i użyli go do otwarcia portalu, aby uratować Janet, ale Ava przybywa, aby ponownie stawić im czoła. Wewnątrz budynku używa energii, która wspiera Janet, ale zostaje ponownie zatrzymana przez Ant-Mana i Osę. W końcu udało im się wrócić do prawdziwego świata bez szwanku, a Janet używa swojej energii, by tymczasowo wyleczyć Avę z jej stanu. Dzięki temu zarówno Bill, jak i Ava mogą uciec, podczas gdy Burch i jego ludzie zostają aresztowani przez przybywające FBI.

Po tymczasowym wyleczeniu Avy i aresztowaniu Burcha, Lang i rodzina Pym postanawiają pracować nad energią kwantową, próbując znaleźć trwałe lekarstwo dla Avy. Niestety, rodzina Pymów została zabita przez pstryknięcie palcami Thanosa, podczas gdy Lang zostaje uwięziony w wymiarze kwantowym. Obecnie nie wiadomo, czy Ava również zginęła.

Galeria

Advertisement