FANDOMDuncan Walpole – antagonista w grze Assassin's Creed IV: Black Flag.

Jest to członek bractwa asasynów, który zdecydował się je zdradzić i dołączyć do Zakonu Templariuszy.

Duncan jest głównym antagonistą Aktu 1 – Prolog.

Biografia

Wczesne życie

Duncan Walpole urodził się w bogatej rodzinie z angielskiego Houghton w roku 1679. Prowadził swobodne życie, aż do osiemnastego roku życia, kiedy to wstąpił do Królewskiej Marynarki, gdzie służył do roku 1700 (wtedy dołączył do Kompanii Wschodnioindyjskiej). Tego samego roku został członkiem bractwa asasynów.

Wraz z jego umiejętnościami wzrastała jego reputacja, lecz także stawał się bardziej arogancki. Przez to wielokrotnie miał konflikt ze starszymi asasynami.

Podczas maskarady u księcia Percysa Duncan spotkał żonę Woodesa Rogersa, która później opisywała go przy mężu jako "diabelnie przystojnego".

W roku 1714 otrzymał zadanie płynięcia na Karaiby i spotkania z tamtejszym mistrzem bractwa asasynów – Ah Tabaiem, aby uczyć się od niego.

Pewnego razu Duncan śledził templariusza i po zwabieniu go zamierzał go zabić. Niespodziewanie, ten złożył mu propozycję, aby porzucił bractwo i dołączył do templariuszy. Duncan był zainteresowany. Wypłynął do Nowego Świata.

Assassin's Creed IV: Black Flag

W roku 1715 statek Duncana został zaatakowany przez piratów, w czasie silnego sztormu na morzu. Asasyn wszedł na piracki statek i zabił kapitana, Bramaha. Kiedy chciał zabić Edwarda Kenway'a, wybuch magazynu spowodował zniszczenie okrętu i wyrzucenie za burtę obu mężczyzn.

Byli oni jedynymi ocalałymi. Edward dostał się na brzeg, a zaraz po nim Duncan. Walpole chciał skorzystać z jego pomocy, aby dostać się do Hawany, oferując sto eskudów. Pirat był zainteresowany jego propozycją, lecz nie zgodził się, ponieważ Duncan nie miał ich przy sobie. Asasyn wściekł się i chciał zastrzelić Edwarda, ale proch w jego pistolecie był przemoczony i niezdolny do wystrzelenia. Był on zmuszony uciekać, ścigany przez Kenway'a.

W czasie ucieczki Walpole zdołał przeładować broń i postrzelić go, lecz jedynie go zranił. Pirat wciąż go ścigał, więc Duncan uznał, że walka z nim to lepszy pomysł. Wywiązał się z tego bój na miecze, który jednak wygrał Edward, unikając ciosu Duncana i przebijając go mieczem.

Po śmierci

Po pokonaniu Duncana Edward zabrał jego szaty, list od gubernatora Kuby i przezroczystą kostkę, którą postanowił zbadać. Zamierzał również zabrać ukryte ostrza, lecz były one uszkodzone i niezdolne do walki. Natomiast ciało asasyna zostało ukryte w krzakach.

Edward przeczytał jego zaproszenie na Kubę, dostał się do Hawany i tam podszywał się pod Duncana, dzięki czemu wniknął do zakonu templariuszy.

Galeria

Ciekawostki

  • Najprawdopodobniej był uzależniony od kawy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.