Dutch jest jedną z głównych postaci w mandze i anime Black Lagoon.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Jest mocno umięśnionym, całkowicie łysym Afroamerykaninem. Nosi na sobie kurtkę przeciwdeszczową, wojskowy mundur, buty wojskowe i zawsze nosi na sobie okulary przeciwsłoneczne. Wygląda na osobę w wieku ok. 30 lat, ale najprawdopodobniej ma 40, biorąc pod uwagę jego widoczną służbę wojskową w Wietnamie.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Dutch ma tendencję do trzymania się z dala od walk związanych z działalnością Lagoon Company. Zamiast tego wydaje zamówienia i negocjuje umowy z klientami, zwykle Balalaiką z hotelu Moskwa. Jednak Dutch jest bardzo uzdolniony w walce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomimo swojego amoralnego stylu życia, Dutch jest uprzejmy i wyluzowany. Jest blisko związany z Balalaiką, która uratowała mu życie podczas jednej z wojen gangów w Roanapurze. Jest także chrześcijaninem.

Dutch funkcjonuje jako lider i główny negocjator Lagoon Company. Jest niesamowicie zrównoważony i zawsze angażuje się w wykonywanie misji, nawet jeśli mogą one kontrastować z jego moralnością. Na przykład w Rasta Blasta, Dutch powiedział Rockowi, aby starał się zachować dystans do Garcii Lovelace, jak to możliwe, aby nie czuć się winnym z powodu transportu dziecka jako ładunku, wiedząc, że uczestniczą w handlu ludźmi. Mimo to nie widzi sensu w popełnianiu zbrodni bez osobistych korzyści, jak pokazano, gdy wykłada Revy wzięcie zakładnika Rocka bez planu uzyskania okupu.

Dutch jest również bardzo pragmatyczny; podczas ataku grupy na statek neo-nazistowski wścieka się na Revy za mordowanie obserwatorów, posuwając się nawet do porównania jej z masowym mordercą Charlesem Whitmanem. On nie szczególnie dba o życie cywilów, jednak kiedy jeden z jego podwładnych zabija kogo tylko chce, a nie trzyma się planu, sprawia to, że jego firma może zyskać reputację chaotycznej i nieprofesjonalnej, a to jest coś, co nie będzie tolerować, ponieważ może to spowodować zmniejszenie liczby miejsc pracy w przyszłości. Unika także podejmowania płatnych, ale niebezpiecznych prac, ponieważ tego rodzaju prace są szybkim sposobem na zabicie go lub kogoś innego.

Dutch pełni rolę najsilniejszego lidera w grupie, gdzie Revy reaguje zbyt gwałtownie i staje się agresywna, a gdzie Rock i Benny wpadają w szał, Dutch pozostaje spokojny, chłodny i pozbierany nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach. Dutch szanuje całą Lagoon Company, nawet będąc w stanie utrzymać Revy w ryzach, gdy sytuacja tego wymaga, jak widać w odcinku „Calm Down, Two Men”. Dutch ma również szacunek i podziw do Balalaiki za swoje dawne nabożeństwa i raz uratował jej lata życia przed rozpoczęciem serii, kiedy Bałałajka została zastrzelona w pojedynku z Changiem, jak wspomniano w OVA. Ogólnie rzecz biorąc, Dutch reprezentuje spokojnego, chłodnego i pozbieranego najemnika, który jest oddany swojej misji.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.