Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Przez całe moje życie, wszystko co robiłem, to walka.

—Dutch do Johna Marstona

Mam plan!

—Najczęstsze zdanie wypowiadane przez Dutcha.


Dutch van der Linde - jest drugorzędnym antagonistą w grze wideo Red Dead Redemption z 2010 roku, a także deuteragonistą w prequelu Red Dead Redemption II z 2018 roku. Van der Linde jest ostatnim z trzech celów, które John Marston musi zdobyć dla rządu federalnego, aby uwolnić swoją rodzinę.

Dutch jest wielokrotnie wspominany w pierwszych dwóch rozdziałach, w rozdziałach New Austin i Nuevo Paraiso. W końcu pojawia się w trzecim rozdziale, w zachodniej Elżbiecie, gdzie służy jako główny antagonista.

W Red Dead Redemption II, Dutch działał jako sojusznik podczas pierwszych pięciu rozdziałów, zanim stał się głównym antagonistą w szóstym rozdziale i epilogu.

Głosu podłożył mu Benjamin Byron Davis.

Biografia[]

Dutch van der Linde to banita posiadający gang składający się z Johna Marstona, Arthura Morgana, Micaha Bella, Charlesa Smitha, Javiera Escuelli, Billa Williamsona, Abigail Roberts i kilku innych. Terroryzowali Zachód do 1899 r., Kiedy doszło do nieudanego napadu na pociąg, a kilku członków gangu zostawia go na śmierć. Prowadzi to do przejścia na emeryturę Johna i Abigail, a gang zostaje rozwiązany z powodu szaleństwa Dutcha.

W 1899 r. Holender i jego gang, ukrywa się w Colter po nieudanym napadzie na Blackwater. Planuje zdobyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby opuścić Stany Zjednoczone. Po napadzie na Saint Denis, Linde staje się paranoikiem, co zauważono po założeniu obozu w Beaver Hollow. Kiedy Arthur zmierzył się z Michelem Bellem i nazwał go szczurem, a Dutch zwrócili się przeciwko Arthurowi i Johnowi, po czym zostawili ich do walki z Pinkertonami. Gdy Arthur i Micah walczą na śmierć, zatrzymuje walkę. Ci błagają, żeby odwrócili się od drugiego, ale Dutch, nie wiedząc już, komu wierzyć, po prostu odchodzi w milczeniu. Osiem lat później Dutch ponownie łączą siły z Micahem, by odzyskać pieniądze z Blackwater, którym się udało. Kiedy John infiltruje jego kryjówkę, aby go zabić, pojawia się Dutch, co prowadzi do sporu między nimi trzema. Po przekonaniu Johna, mężczyzna strzela Micahowi w klatkę piersiową, pozwalając Johnowi go wykończyć. John próbuje podziękować mu, ale ten po prostu odchodzi.

Red Dead Redemption[]

4 lata później Dutch wraca po śmierci Billa. Edgar Ross nakazuje Johnowi mu zabić go, aby odzyskać żonę i syna. Był świadkiem, jak zamordował policjanta w swojej kryjówce i próbuje zabić Johna, ale ten go powala. Następnie zwerbował młodych Amerykanów do swojej armii. Konfrontują się z Johnem, gdy próbuje obrabować bank. Ucieka, mordując Muriel Scranton, pracownika w tym banku.

Później John i BOI zajęli się jego armię, gdy on sam skonfrontuje się z Dutchem. Jest osaczony i wymienia z Johnem kilka słów, jak zmienić świat, zanim popełnił samobójstwo, skacząc z urwiska. Ross strzela do martwego ciała za pomocą pistoletu Johna, mówiąc, że lepiej będzie dla reportu.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement