Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Dwie Twarze


Dwie Twarze – poboczny antagonista w grach Batman: Arkham City i Batman: Arkham Knight.

Jego prawdziwe imię to Harvey Dent. Jest to były prokurator okręgowy, który podczas procesu został oblany kwasem w twarz, przez co oszalał i stał się przestępcą.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Prokurator okręgowy Harvey Dent był niegdyś jednym z największych sojuszników Batmana, do momentu, kiedy pewien przestępca oblał jego twarz kwasem, okropnie go raniąc. Ten wypadek złamał jego psychikę i stał się znany jako Dwie Twarze - szalonym geniuszem zbrodni z obsesją na punkcie dualizmu. Jego szczęśliwa moneta została uszkodzona po jednej stronie, co Harvey spostrzegł jako odzwierciedlenie swojej poranionej twarzy. Od tej pory rzucał nią, aby zadecydować o losie swych ofiar.

Batman: Atak na Arkham[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Joker wyzwolił więźniów Arkham Asylum, Dwie Twarze był jednym z uciekinierów. Pojawia się na moment w filmie.

Między Arkham Asylum i Arkham City[edytuj | edytuj kod]

Po stłumieniu buntu Jokera w Arkham Asylum, Batman usłyszał wiadomość, że Dwie Twarze miał zamiar okraść bank w Gotham. Nietoperz nie tracił czasu i poleciał do miasta Batwingiem.

Po otwarciu super-więzienia Arkham City, Dent, bez niespodzianki, został tam umieszczony podobnie jak wielu przestępców z Gotham.

Dwie Twarze stawał się wschodzącą gwiazdą przestępczego półświatka Arkham City, kiedy zdobywał nowe nabytki do swojego gangu, stając się najbardziej popularnym szefem mafii obok Pingwina i Jokera.

Batman: Arkham City[edytuj | edytuj kod]

Dwie Twarze schwytał Kobietę-Kot, kiedy ta próbowała skraść plany skarbca skonfiskowanych dóbr TYGER-a. Następnie planował jej publiczną egzekucję, ale do jego sądu (w którym się ukrywał) przybył Batman, który pokonał jego ludzi. Dwie Twarze postrzelił go, po czym podszedł do Kobiety-Kot w celu rzucenia monetą i zadecydowania o jej losie. Ta jednak wydostała się i zraniła jego twarz, drapiąc ją. Harvey wyciągnął drugą broń, ale przez interwencję Batmana znalazł się powieszony nad kwasem, który wcześniej miał posłużyć do zabicia Kyle.

Batman: Arkham Knight[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Enigma podejrzewał go o bycie Batmanem.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.