Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Dwie Twarze

Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Harvey Dent, znany przede wszystkim ze swojego pseudonimu Dwie Twarze - główny antagonista serialu animowanego dla dorosłych Harley Quinn. Pojawia się jako mniejszy antagonista w pierwszym sezonie i główny antagonista drugiego sezonu. Był byłym prokuratorem okręgowym miasta Gotham, który zamienia się w przestępcę po oszpeceniu połowy jego twarzy i stał się jednym z największych wrogów Batmana. Dwie Twarze jest także liderem Injustice League.

Biografia

Wczesne życie

Harvey Dent był skorumpowanym, oportunistycznym prokuratorem nadzorującym azyl Arkham przez większą część swojego życia, dopóki jedna strona jego ciała nie została strasznie spalona, ​​co doprowadziło go do życia przestępczego.

Osobowość

Harvey Dent, czyli Dwie Twarze, jest kryminalistą, który w swoich działaniach przypomina typowego mafioso lub bossa mafii. Niemal zawsze jest spokojny pod presją, na przykład kiedy komisarz Gordon postrzelił go na komisariacie miejskim w Gotham, i ledwie się wzdrygnął. Podobnie jak innych złoczyńców w Gotham, czerpie przyjemność z prześladowania Bane'a, obrażania go bezpośrednio lub śmianie z niego. Wierzy w istnienie „hierarchii” w przestępczym świecie podziemnym, z ludźmi na szczycie i powyżej jego statusu. Podobnie jak w wielu innych interpretacjach postaci, on często decyduje o losie innych z prostotą zwykłego rzutu monetą, dając swoim ofiarom przyzwoitą szansę na przeżycie. Wydawało się, że lubi towarzystwo Harley w odcinku sezonu 1, choć później, na początku drugiego sezonu, staje się raczej jej wrogiem, podobnie jak jego pozostali koledzy. Używa zastraszania i gróźb, aby zdobyć to, czego chce, reagując na groźby bez wahania, jeśli pierwotnie mu się nie powiedzie, jak widać, gdy on i jego strzelcy strzelają do szeregowców wielu funkcjonariuszy policji Gotham, gdy odmawiają przestrzegania. Jest jedyną osoba, jaką kiedykolwiek przyjmowała nakazy od Jokera. Nienawidzi gazowanej wody o smaku kokosa. Jest okrutny, mściwy i niezwykle bezwzględny.

Nawet zanim został superzłoczyńcą, Dwie Twarze wykazał, że ma przyzwoitą liczbę negatywnych osobowości, by zostać sklasyfikowanym jako złoczyńca, ponieważ bardziej zależało mu na jego ponownym wybraniu na prokuratora niż na bezpieczeństwie publicznym i bezwzględnie nakazał zastrzelenie Jokera, chociaż ten strzał mógł zabić jednocześnie Harley Quinn i Jokera.

Wygląd

Dwie Twarze ma na sobie czarno-biały garnitur podobny do tego, który nosił w Batman: The Animated Series, a także ma intensywnie niebieską skórę z ciemnoczerwonymi ustami na zdeformowanej części twarzy.

Advertisement