FANDOMDwunastka Spriggana – elitarna grupa dwunastu magów służąca władcy Imperium Alvarez Sprigganowi, który tak naprawdę jest Zerefem Dragneelem.

Opis

Według Hyberiona, członkowie Dwunastki Spriggana (określani też jako "Tarcze") to niezwykle uzdolnieni i potężni Magowie, i na tym samym poziomie mocy, co God Serena: najsilniejszy Mag Ishgaru. Tarcze też wydają się robić to, na co mają ochotę i wędrują, ponieważ jest to niezwykle rzadkie, aby cała dwunastka znajdowała się w tym samym miejscu.

Kiedy Zeref poprosił członka Invela, by zebrał pozostałych jedenastu członków, zauważył on, że takie zadanie w tak krótkim czasie byłoby niezwykle trudne z uwagi na to, że niektórzy nie mogli uczestniczyć, podczas gdy niektórzy celowo zaprzeczają wezwaniu. Niektórzy wydają się działać niezależnie od życzeń Zerefa i działać z własnej inicjatywy. Przykładem tego jest to, że w roku 781 kilkoro członków przypuściło atak na Ishgar, mimo tego, że Zeref kazał im się trzymać z daleko od kontynentu.

W odniesieniu do Jego Królewskiej Mości lata, Dwunastka ma pełen szacunku ton, ale część zwraca się do niego w sposób nieformalny, podczas gdy niektórzy mogą go pociągnąć do odpowiedzialności za jego czyny. Spośród Dwunastki widać więź przyjaźni, której przykładem jest wzajemna przyjaźń między sobą wzajemnie do poziomu szacunku danego sobie nawzajem, określanego mianem honoru.

Ciekawostki

  • Dwóch najsilniejszych członków, August i Irene, jest spokrewnionych z dwoma magami Fairy Tail.
  • August okazał się być synem Zerefa i bratankiem Natsu Dragneela.
  • Irena okazała się być matką Erzy Scarlet.
  • Brandish oraz Invel mieli swój debiut w filmie Fairy Tail: Dragon Cry.
  • Jest trzech członków, którzy są częściowo świadomi przeszłości Zerefa: Invel, August i Larcade.
  • Invel był szefem sztabu Zerefa i wiedział, że Zeref ma brata, który został ujawniony jako E.N.D..
  • August okazał się synem Zerefa i pozornie rozpoznał Natsu, który był w rzeczywistości jego wujem.
  • Larcade był demonem z Księgi Zerefa, który posiadał jego nazwisko i wiedział, że Natsu jest bratem Zerefa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.