Dziesięć Pierścieni to organizacja terrorystyczna zajmująca się niszczeniem pokoju na świecie za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Uważa się, że prowadzi go tajemniczy człowiek znany jako Mandaryn. Kiedy zaatakowali i uprowadzili Tony'ego Starka w Afganistanie, Stark potajemnie stworzył potężną zbroję, aby uciec, co dało mu alias superbohatera, Iron Man.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Na początku XXI wieku Ten Rings działało głównie w Afganistanie. Drugi zastępca Stark Industries, Obadiah Stane, nielegalnie sprzedawał broń organizacji w tajemnicy przez Tony'm Starkiem. Później zaatakowali konwój wojskowy w którym jechał Anthony Stark. Członkowie organizacji zabili wszystkich oprócz Starka. Ten Rings nakręciło film w którym informowali Stane'a, że będzie musiał zapłacić im więcej za zabicie Starka. Tymczasem usiłowali zmusić uwięzionego Starka do zbudowania im pocisku o nazwie Jerycho.

Po kilku tygodniach w niewoli Stark stworzył zbroję napędzaną wynalazkiem zminiaturyzowanego reaktora łukowego, a nie bronią, którą miał zbudować, i udało mu się uciec. Stark poprawił kombinezon w kilka dni po powrocie do Stanów Zjednoczonych w zbroję Iron Mana i zaatakował obóz Ten Rings, niszcząc broń ze Stark Industries i członków Ten Rings. Kilka dni później na pustyni Ten Rings znalazło resztki zbroi Starka. Zabrali ją do swojej bazy, aby poznać jej tajemnica i zbudować kolejne kombinezony. Przywódca Ten Rings, Raza, zaproponował układ z Obadiahem Stane'em, odda mu zbroję bez opłat tylko wtedy, gdy Stane dostarczy mu armię Żelaznych Żołnierzy. Stane odmówił, zamiast tego zdradził i sparaliżował Razę i zabrał kombinezon dla siebie. Podwładni Stane'a zabili później resztę członków Ten Rings.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.