Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Dlaczego nie zacząć dzisiaj nowego życia?

—Slogan Preaxinu.


Zostań w środku.

—Powtarzające się zdanie w wielu programach ECKVA


ECKVA Network - główna organizacja antagonistyczna z horroru ECKVA, spin-offu Marble Hornets. Są pozornie nieistniejącą firmą z branży telewizyjnej, która nagle pojawia się ponownie i wysyła bohaterowi Hawkinsowi tajemnicze i przerażające transmisje.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Sieć ECKVA była prawdopodobnie siecią telewizyjną lub internetową. Choć ich programy pozostają tajemnicą, często emitowali reklamy leku na receptę znanego jako Preaxin, chociaż jego cel jest obecnie nieznany. Widzi także, że pracowali nad animowanym programem dla dzieci o nazwie Alice's Bakery, ale nigdy nie przeszli przez prymitywnych szkiców i faz rozwoju.

W pewnym momencie ECKVA wykupiła spółkę macierzystą firmy nadawczej Clear Lakes Communications, przejmując firmy i niszcząc ich nagrania.

Bohater Hawkins pracował w ECKVA w pewnym momencie przed zamknięciem i rozwiązaniem z nieznanych obecnie przyczyn.

Nieznany czas później Hawkins zaczął odbierać sygnały nadawcze z domu, które odziedziczył, ale nie zajął i nie został wysłany przez nieznaną osobę. Te transmisje były oznaczone marką ECKVA, ale zawierały niesamowite materiały z poprzednich programów, dziwne obrazy oraz wiadomości tekstowe i dźwiękowe w całym tekście. Wydawało się, że transmisje były podłączone do pewnego rodzaju przestarzałej komputerowej bazy danych, gdzie monitorowano aktywność i od czasu do czasu nadawano różne programy. Hawkins ustawił w domu sprzęt do przechwytywania tych zagadkowych sygnałów i zaczął je dokumentować.

W końcu te transmisje wydawały się szczególnie ukierunkowane na Hawkinsa, odnosząc się do jego działań i przeszłego życia zawodowego. Zaczęli nadawać serial animowany o nazwie Alis Pastry, który wydaje się być zepsutą i zmienioną wersją testów i prymitywnych szkiców stworzonych dla Alice's Bakery. Przedstawiają tytułową postać, Alis Pastry, która spotyka dziwne i niepokojące postacie pośród bazgrołów, często zmuszana do „zobaczenia światła” lub „zrozumienia”. W miarę kontynuowania tych kreskówek stały się ciemniejsze i bardziej przerażające, gdy rysunki były zniekształcone, a zniekształcone fotografie prawdziwych ludzi zaczęły pojawiać się w miejscach.

Hawkins napotkał problem, gdy pewnego dnia sygnały nie docierały do ​​jego domu. Poszedł do opuszczonego domu i stwierdził, że problem stanowi luźne okablowanie, i przystąpił do naprawy. Później transmisje wspomniały o tej wizycie w domu. Gdy problem powrócił, Hawkins ponownie wrócił do domu, aby znaleźć notatkę z informacją, że ma on dostęp do bazy danych ECKVA 452 i pigułki Preaxin. Hawkins wyrzucił pigułkę, ale wiedział, że ktokolwiek włamał się do domu, był od ECKVA. Dostęp do bazy danych ujawnił system monitorowania, którego Hawkins nie był w stanie zbadać dalej.

Hawkins postanowił wrócić do opuszczonego domu jeszcze raz, aby zainstalować system bezpieczeństwa. Jednak po wejściu drzwi frontowe wypadają z zawiasów i cały sprzęt zniknął, pozostała tylko klawiatura. Hawkins słyszy walenie i idzie zbadać sprawę, ale zostaje zaatakowany przez humanoidalne stworzenie i zostaje powalony.

ECKVA kontynuuje swoje transmisje, mrocznymi odcinkami Alis Pastry, zepsutymi materiałami promocyjnymi dla stacji i dziwnym materiałem z opuszczonego domu, który pozornie pokazuje istotę. Następnie nadawali wideo z pierwszej osoby z Hawkinsa, potykając się w lesie wokół opuszczonego domu w stanie nietrzeźwym, odkrztuszając krew przed upadkiem.

Następnie transmisja kończy się rozmową między Hawkinsem a tajemniczym użytkownikiem czatu o imieniu A. Raymond, który omawia materiał.

Hawkins budzi się w domu z radiem powtarzającym zwrot „Jesteś ostatni”. Hawkins ma w pamięci obrazy bytu, a także nagranie wideo, ale nie pamięta, co się stało. Istota pozornie „zaraziła” Hawkinsa czymś, ponieważ coś, co wydaje się być statyczne, pojawia się na ramieniu Hawkinsa i zaczyna się rozprzestrzeniać. Hawkins próbuje uzyskać dostęp do starego konta, aby porozmawiać z A. Raymondem, ale jest w stanie przeprowadzić krótką rozmowę, w której Raymond prosi Hawkinsa, aby pomógł im „znaleźć najjaśniejsze światło”, zanim czyszczenie systemu zresetuje system.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.