Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Usłysz mnie i raduj się! Miałeś przywilej, że zostałeś zbawiony przez Wielkiego Tytana. Możesz myśleć, że to cierpienie. Nie...to jest zbawienie. Uniwersalne skale...przechylają się ku równowadze z powodu twojej ofiary. Uśmiechnij się...nawet w śmierci...staliście się dziećmi Thanosa.

—Ebony Maw


Ebony Maw – wspierający antagonista w filmie Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers: Koniec gry. Jest on jednym z adoptowanych dzieci Thanosa oraz członkiem Czarnego Zakonu.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Ebony Maw, podobnie jak reszta Czarnego Zakonu, był członkiem świata zniszczonego przez Thanosa w jego dążeniu do wymordowania połowy wszechświata. Thanos wziął Maw i wychował go jak własne dziecko, szkoląc go, by był śmiertelnym członkiem Czarnego Zakonu.

Inwazja Zen-Whoberi[]

Ebony Maw był obecny podczas inwazji Zen-Whoberi, gdzie Thanos wziął Gamorę pod swoją opiekę. Zwiastował lud Zen-Whoberi, gdy zostali otoczeniu, a połowa ludności stracona.

Wojna bez granic[]

Zdobycie Tesseractu[]

Wraz z resztą Czarnego Zakonu, a także z Thanosem, Ebony Maw wszedł na pokład statku Asgardczyków w poszukiwaniu Tesseraktu, w którym znajdował się Kamień Przestrzeni. Kiedy Hulk zaatakował Thanosa, Ebony Maw sprawił, że Cull Obsidian nie interweniował, instruując go, by pozwolił Thanosowi na zabawę. Maw użył Telekinezy, aby utrzymać Thora na miejscu, podczas gdy Thanos odzyskał Tesserakt od Lokiego.

Atak na Greenwich[]

Ebony Maw następnie udał się na Ziemię z Cull Obsidianem w poszukiwaniu Oka Agamotta, który zawierał Kamień Czasu. Po przybyciu na Ziemię Maw i Obsidian spotkali się z Doktorem Strangem, Wongiem, Iron Manem i Brucem Bannerem. Gdy Maw przemawiał do czórki, przerwał mu Iron Man, co go zirytowało. Szybko rozpoczęła się walka, w której Iron Man i Banner walczyli głównie z Cullem Obsidianem, podczas gdy Doctor Strange i Wong walczyli głównie z Ebony Maw'em.

Ebony Maw walczył z niewielkim wysiłkiem, aż Strange i Wong zdążyli go zranić, w tym momencie stał się zirytowany i agresywny; Ebony Maw wykończył Strange'a. W końcu Spider-Man dołączył do walki, próbując powstrzymać Ebony'ego Mawa przed dostaniem się do nieprzytomnego doktora Strange'a. Ostatecznie Ebony Maw mógł zabrać Doktora Strange'a i wejść na pokład statku, którym Cull i Maw atakowali Ziemię.

Torturowanie Strange'a[]

Gdy statek dotarł do Tytana, gdzie miał się spotkać z Thanosem, Ebony Maw zaczął torturować doktora Strange'a, próbując zmusić go do oddania Kamienia Czasu. Maw wyjaśnił Strange'owi, jak gdyby przybył na Tytana, a Strange wciąż byłby w posiadaniu Kamienia, to czekałaby go kara za to od Thanosa.

Śmierć[]

Bez wiedzy Mawa, Iron Man i Spider-Mana zakradli się na pokład jego statku, który wznosił się w kosmos. Gdy Maw torturował Strange'a, usłyszał za sobą Iron Mana. Odwrócił się i powiedział Iron Manowi, że może zabić Strange'a w jednej chwili. Iron Man zręcznie odparł, że "dzieciak widział więcej filmów", w którym to momencie wykuł dziurę w boku statku, przez co Maw wyleciał w przestrzeń ginąc przy tym.

Galeria[]

Advertisement