Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Zabijanie kogoś to nic wielkiego. Po prostu przyłóż mu spluwę do głowy i… paff!

—Eddie do Jamesa


Od teraz jeśli ktokolwiek będzie się ze mnie nabijać, ZABIJĘ GO! Właśnie tak!

—Eddie, przed walką z Jamesem


Edward "Eddie" Dombrowski to antagonista drugoplanowy występujący w grze wideo Silent Hill 2. Jest to otyły młody mężczyzna, którego protagonista James Sunderland spotyka wiele razy podczas swojej wędrówki po Mglistym Świecie Silent Hill, który podobnie jak James przybył do Silent Hill rozprawić się ze swoją mroczną przeszłością. Głosu użyczył mu David Schufele w Silent Hill 2 oraz Liam O’Brien w kolekcji HD.

Historia[]

Przeszłość[]

Eddie miał bardzo ciężkie dzieciństwo ponieważ z powodu swojej tuszy i wyglądu, był prześladowany i dręczony fizycznie oraz psychicznie przez cały okres edukacji. Eddie dzielnie znosił wszystkie upokorzenia ze strony dręczycieli, jednak bardzo go to bolało. Eddie nie przejmował się tym, że dziewczyny nie interesują się nim ze względu na wygląd, ale wprost nienawidził być dręczonym. Gdy w końcu udało mu się zakończyć okres edukacji był szczęśliwy gdy wiedział, że to koniec jego prześladowań. Niestety, jeden z jego dręczycieli nie dawał mu spokoju nawet po zakończeniu szkoły. Eddie w końcu nie wytrzymał i śmiertelnie postrzelił psa dręczyciela a jego samego postrzelił w kolano. Eddie przestraszył się tego co zrobił więc uciekł z miejsca przestępstwa. Po pewnym okresie tułaczki, Eddie postanowił udać się do Silent Hill. Jego poczucie winny spowodowało, że został wciągnięty w Alternatywną Rzeczywistość wytworzoną przez moce miasteczka. Wiadome jest, że Alternatywny Świat Eddiego przypomina chłodnię wypełnioną hakami z mięsem i zwłokami co jest aluzją do jego zimnego stosunku do innych ludzi.

Silent Hill 2[]

James spotyka Eddiego po raz pierwszy w Mieszkaniu 101 w Apartamentach Wood Side, gdzie wymiotuje łazience, a w kuchni w lodówce znajdują zwłoki z postrzelonym kolanem co jest symboliką jego popełnionej zbrodni. Eddie, który w tym momencie jest całkowicie poczytalny zaprzecza, że zabił tego człowieka w kuchni. Gdy James pyta się go o Piramidogłowego, Eddie mówi mu, że nie wie o kim mówi ale widział wiele dziwnie wyglądających potworów. Zanim James wychodzi z mieszkania, mówi Eddiemu by nie siedział tu zbyt długo i uciekał stąd oraz dodaje by ten uważał na siebie na co ten odpowiada mu to samo.

Kolejny raz, James spotyka Eddiego w kręgielni Pete's Bowl-a-Rama rozmawiając z dziewczynką o imieniu Laura na temat Silent Hill, ucieczek oraz tego co ich tutaj sprowadziło. Gdy Laura nazywa go "tchórzliwym grubasem" ten pozostaje spokojny i nie robi jej nic złego a zamiast tego pyta się jej czy znalazła kobietę, której szuka – Laura przybyła do Silent Hill znaleźć Mary. Gdy James wchodzi do kręgielni Laura ucieka. James jest wyraźnie zdenerwowany i krzyczy na Eddiego, że ten woli siedzieć tu i jeść pizzę zamiast biec za Laurą by tamtej nie stała się żadna krzywda, ale ten odpowiada, że Laura sama świetnie sobie poradzi. To powoduje, że ciemna strona Eddiego zaczyna podejrzewać, że James naśmiewa się z niego.

Trzecie spotkanie Jamesa i Eddiego ma miejsce w stołówce Więzienia Toluca. Eddie mówi do siebie, że zabijanie ludzi to nic trudnego, a obok niego znajdują się zwłoki z przestrzeloną głową na zakrwawionym stole. Sam Eddie trzyma ze sobą duży rewolwer. W tym momencie, Eddie wyraźnie ma problemy ze zdrowiem psychicznym, ponieważ gdy James pyta czy Eddiego czy ma coś wspólnego z zabójstwem, Eddie odpowiada mu, że tylko się bronił gdyż tamten się z niego naśmiewał. Gdy James jest wyraźnie zaniepokojony jego odpowiedzią, Eddie zaczyna mówić mu, że to tylko dowcip i ten facet już był martwy gdy tu przyszedł po czym wychodzi z pomieszczenia by samemu zbadać więzienie.

Przy ostatniej konfrontacji w Labiryncie, James wkracza do Alternatywnego Świata Eddiego, który wyglądem przypomina chłodnię. Wewnątrz chłodni, Eddie stoi otoczony przez mnóstwo zwłok śmiejąc się do siebie. James jest zszokowany tym co widzi, na co Eddie odpowiada mu, że od teraz będzie zabijał każdego kto będzie się z niego naśmiewał. Eddie z powodu pobytu w Silent Hill kompletnie oszalał i atakuje Jamesa gdy stwierdził, że ten naśmiewał się z niego przez cały czas. Po krótkiej potyczce, Eddie ucieka do drugiego pomieszczenia. Wewnątrz Eddie wyjawia Jamesowi swoją przeszłość w której był dręczony, wyzywany i szydzony tylko i wyłącznie za to jak wygląda. Przyznaje się też dumnie, że zabił psa a samego dręczyciela postrzelił w kolano. James mówi, mu że powinien się leczyć, na co Eddie odpowiada mu, żeby nie był taki święty gdyż sam ma wielką zbrodnię na sumieniu gdyż inaczej miasteczko by go nie wezwało, po czym Eddie znowu atakuje Jamesa. Po długiej walce, James zabija Eddiego w samoobronie przez co James lamentuje nad jego ciałem mówiąc do siebie, że zabił człowieka. Jego poczucie winy sprawia, że miasteczko stwarza drugiego Piramidogłowego.

Osobowość[]

Na początku, Eddie wydaje się być sympatycznym lecz zakompleksionym młodym człowiekiem. Ale po pewnym czasie jego prawdziwa osobowość wychodzi na wierzch. Staje się niepewny i zachwiany emocjonalnie z powodu tego iż przez całe życie był dręczony i wyśmiewany.

Galeria[]

Ciekawostki[]

  • W nowelizacji gdy Eddie umiera sfora psów pojawia się nad Eddiem po czym zaczynają rozrywać mu brzuch i wyrywać wnętrzności. Eddie zauważa, że są to kopie tego samego psa, którego zabił. Nie wiadomo czy stało się to naprawdę czy była to zwykła halucynacja ponieważ James nie wspomina o tym w nowelizacji.
Advertisement