Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Ego


Ego – główny antagonista w filmie z 2017 Strażnicy Galaktyki vol. 2.

Jest Celestainiem, istotą sprzed milionów lat i ojcem Star-Lorda.

Jedynym celem Ego jest zostanie jedyną istotą we wszechświecie. Swój plan realizuje od milionów lat, odwiedza zamieszkałe planety, na każdej zasadza niszczycielską roślinę.

Ego w swojej planetarnej formie

Biografia

Narodziny

Ego powstał przed narodzeniem wszechświata i miliardy lat przed Ziemią. Stworzył sobie formę planety, lecz po wielu tysiącach lat szybowania w próżni, postanowił stworzyć sobie fizyczne humanoidalne ciało i wyruszyć poznawać życie we wszechświecie. Po powrocie z podróży stwierdził iż najlepiej było mu samemu więc postanowił zgładzić cały wszechświat.

Plan Ego

Ego odwiedzał różne światy, zasądzając na nich mały niebieski kokon zdolny unicestwić planetę. Na każdej z owych planet miał również kochankę z którą płodził dziecko. Jednak by aktywować zasadzone na wszystkich zamieszkałych planetach wszechświata kokony potrzebna była moc większa niż pojedynczy Celestian. Ego miał więc nadzieję, że jeden z jego potomków odziedziczy część mocy tej prastarej rasy. Przez miliony lat Ego odwiedził całą masę planet na każdej powtarzając te dwie czynności. Przez ostatnie 30 lat wynajmował Yondu Udonte by porywał jego dorosłe już dzieci i przeprowadzał do niego. Gdy potomek nie posiadał niezbędnej cząstki mocy Celestianina, przypłacał to życiem. Yondu dowiedział się w jakim celu Ego wykorzystuje własne dzieci i z tego powodu nie dostarczył Star-Lorda do ojca zatrzymując go w swoim gangu.

Strażnicy Galaktyki vol. 2

Spotkanie ze Strażnikami Galaktyki

W 2014 gdy Strażnicy Galaktyki pokonali Ronana Oskarżyciela, okrutnego dyktatora Imperium Kree, Galaktyka usłyszała o Star-Lordzie. Nova Prime tuż po bitwie sugerowała, że Peter zdołał utrzymać kamień nieskończoności z powodu płynącej w jego żyłach prastarej krwi nieznanego gatunku. Ego dowiedziawszy się o wydarzeniach wraz ze swoją asystentką Mantis, osobiście odszukali drużynę ratując Ich wcześniej przed flotą Suwerennych. Gamora, Star-Lord i Drax za namową Celestianina razem z nim polecieli na stworzoną przez niego planetę. Tam Ego uczył Star-Lorda jak tworzyć rzeczy z materii jak Celestianie. Wkrótce okazało się jasne, że Peter posiada pradawną moc Celestian i jest dziedzicem jakiego Ego potrzebował. Chwilę później cały plan ojca Petera wyszedł na jaw. Ego uwięził więc syna i zaczął czerpać z niego energię. Udało mu się uaktywnić wszystkie kwiaty, ale tylko na chwilę. Star-Lord zdołał się uwolnić a na planetę dotarła reszta Strażników, razem z Yondu i Suwerrennymi. Na Ego rozpętała się bitwa, podczas której mały Groot zamontował w rdzeniu planety (mózgu Ego), bombę atomową. Bitwa skończyła się wysadzeniem Ego i jego śmiercią.

Galeria


Strażnicy Galaktyki vol. 2

Ciekawostki

  • Zabawne jest to, że Ego zmarł podobnie co Meredith – poprzez uszkodzenie mózgu.
Advertisement