FANDOMPewnie. Życie. Oddech. Przyszłość. Wszystko, co zamierzam zabrać z...

—Ehlek do Carapara


Ehlek – jeden z antagonistów serii Lego Bionicle. Jest to oględny i zgorzkniały Barraki oraz dawny członek Ligi Sześciu Królestw.

Biografia

Wczesne życie

Ehlek i pozostali członkowie jego rasy zamieszkiwali wody otaczające wyspę Zakaz. Jego rasa została potajemnie zmodyfikowana przez Zakon Mata Nui do walki z Bractwem Makuta na wypadek, gdyby Makuta kiedykolwiek dopuścili się zdrady.

Liga Sześciu Królestw

Jako członek Ligi Sześciu Królestw, Barraki Ehlek rządził zachodnim archipelagiem wysp Wszechświata Matoran oraz wyspą Zakaz. Używał specjalnego urządzenia pozwalającego mu oddychać na suchym lądzie. Był obecny podczas spotkania Barraki z Bractwem, na którym Pridak zażądał pozwolenia na użycie Rahi w bitwie. Kiedy Liga została pokonana przez Teridaxa podczas próby obalenia Wielkiego Ducha, Botar wtrącił Barraki do Otchłani.

Otchłań

Po setkach tysięcy lat uwięzienia w Otchłani, Wielki Kataklizm zniszczył mury więzienia i wypuścił Barraki do oceanu. Jednakże, ci szybko zostali przeobrażeni w kreatury przypominające morskie stworzenia w wyniku działania Mutagenu. Ehlek, który już wcześniej żył pod wodą, przemienił się tylko w niewielkim stopniu - zyskał kolce na grzbiecie i umiejętność emitowania szoku elektrycznego.

Barraki szybko ogłosili się władcami podwodnego świata i zaczęli budować nowe armie. Ehlek przejął kontrolę nad Jadowitymi Węgorzami i zwerbował Nocturna, mającego służyć jako jego zastępca. Wzniósł także fortecę, z której Barraki mieli sprawować władzę, ta została jednak zmiażdżona, gdy miasto Mahri Nui trafiło pod wodę, co tylko zwiększyło nienawiść Ehleka do Matoran.

Ehlek, podobnie jak pozostali Barraki, dowiedział się o Ignice od Kalmaha. Zasugerował, by rozdzieli się podczas poszukiwań. Kiedy szukali maski, Ehlek postanowił wykorzystać wieść na swoją korzyść i rozkazał swoim węgorzom zaatakować Mahri Nui. Carapar (działający pod rozkazami Takadoxa) powiedział mu, że może zniszczyć Ignikę swoim atakiem. Ehlek, niechętnie, wycofał swoje wojska i popłynął razem z Caraparem do jaskini Pridaka.

Szukali oni dowodu na to, że jeden z Barraki jest zdrajcą, lecz zamiast tego odnaleźli Brutakę. Po krótkiej rozmowie, postanowili współpracować z tytanem, by odnaleźć maskę, lecz wtedy Ignika przeobraziła jednego z węgorzy Ehleka w gigantycznego potwora morskiego. Mimo wszystko, dwójka Barraki i Brutaka popłynęli odnaleźć Kalmaha, który natknął się na Po-Matoranina Dekara, będącego w posiadaniu Igniki. Po tym, jak Brutaka próbował odebrać Matoraninowi maskę i został odrzucony przez wielką kałamarnicę, Ehlek poraził Dekara wiązkami elektrycznymi, przez co Po-Matoranin puścił Ignikę. Kiedy Pridak dotknął maski, ta uwolniła potężny strumień światła, który spowodował u wszystkich utratę przytomności.

Niedługo po tym, jak Pridak zdobył Ignikę, Ehlek i pozostali natknęli się na piątkę Toa Mahri na Polach Powietrzorostów. Toa udali, że są więźniami Otchłani i zostali zaprowadzeni do podwodnych cel, strzeżonych przez Rahi Barraki.

Po poradzeniu sobie z Toa, Barraki stoczyli walkę, by rozstrzygnąć kto, kiedy i jak mógł użyć Maski Życia. Po zakończeniu starcia, Ehlek i Pridak powierzyli Kanohi Nocturnowi, razem z Miotaczem Kałamarnic. Później, Ehlek został ranny i zabrany na przesłuchanie do Pridaka, by wyjawić, gdzie udał się Nocturn z maską.

Węgorze Ehleka zostały uwięzione pod morskim dnem przez Toa Mahri Hewkiiego i Nuparu. Barraki użył wtedy wiązek elektrycznych, które poraziły Toa. Kiedy ci się ocknęli, Hewkii użył swojej Kanohi Garai, by zmiażdżyć węgorze zamieszkujące rów razem z rekinami Takea Pridaka.

Podczas gdy Matoro i Maxilos toczyli bój z Pridakiem i Takadoxem, Ehlek, myśląc, że to Pridak był odpowiedzialny za śmierć jego węgorzy, rozkazał swojej armii zaatakować rekiny Pridaka.

Kilka dni później, Mantax wezwał pozostałych, by wyjawić zdrajcę, który lata temu wyjawił plan Barraki Bractwu Makuta. Po wybuchach, walkach i ujawnieniu tego, że to Takadox był zdrajcą, Maxilos wyjawił Barraki, że tak naprawdę jest Makutą Teridaxem. Barraki rzucili się na Maxilosa i doszczętnie zniszczyli jego ciało.

Po pokonaniu Makuty, Barraki ruszyli w pogoń za Toa Mahri, by odzyskać maskę. Kiedy Ehlek i pozostali toczyli bój z Toa, Jaller przygotowywał się do uwolnienia Nova Blastu. Gdy Toa i Barraki już mieli zginąć, Matoro poświęcił się, by ocalić Wielkiego Ducha i teleportował swoich przyjaciół do Metru Nui, pozostawiając Barraki w Otchłani.

Zakon Mata Nui

Niedługo potem, Ehlek i Kalmah zostali pojmani przez Hydraxona. Później, Hydraxon, na rozkaz Zakonu Mata Nui, dał Ehlekowi, Kalmahowi oraz Mantaxowi i Pridakowi możliwość wyboru pomiędzy pomocą w walce przeciw Makuta w wojnie Zakonu z Bractwem lub jeszcze gorszą karą niż dotychczas. Pridak wkrótce wybrał walkę przeciw Bractwu za pozostałych Barraki.

Ehlek towarzyszył Mantaxowi i Kalmahowi w podróży na Xię, gdzie negocjowali z The Shadowed One na temat przymierza Barraki z Mrocznymi Łowcami. Po zawarciu umowy, Ehlek powrócił do morza, zebrać więcej żołnierzy.

Ehlek opuścił Wszechświat Matoran po pokonaniu Teridaxa przez Mata Nui i zamieszkał na odrodzonej planecie Spherus Magna.

Osobowość

Podobnie jak Pridak, Ehlekiem rządzą głównie jego własne emocje. Jest niezwykle nienawistny i zły na Matoran z Mahri Nui, obwiniając ich za zniszczenie jego fortecy, a także za oburzenie z powodu polowań na morskie stworzenia. Ehlek wykorzystał także poszukiwania Igniki jako pretekstu do zemsty na Matoranach.

Mimo to ma bardzo ostrożną naturę i zazwyczaj jest świadomy wszystkiego, co go otacza.

Zdolności

Choć wydawał się bardzo słabym przeciwnikiem, ze względu na cienkie, wiotkie ciało i brak pancerza, to jednak to mniemanie doprowadziło wielu do zguby. Kolce Ehleka potrafiły stworzyć wyładowanie elektryczne o sile błyskawicy.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.