FANDOMEvelyn Deavor, znana również jako EkranTyran lub Zniewalacz Ekranów[1], jest głównym antagonistą 20. pełnometrażowego animowanego filmu Pixar'a Iniemamocni 2. Jest siostrą Winstona Deavor i drugim dyrektorem generalnym światowej klasy firmy telekomunikacyjnej DevTech. Jest gotowa zniszczyć reputację bohaterów i zapobiegać powrotowi do legalności.

W oryginalnej wersji głos podkładała jej Catherine Keener, która także grała Missy Armitage w filmie "Uciekaj!". W polskiej wersji głosu użyczyła jej Sonia Bohosiewicz.

Biografia Edytuj

Dawne życie Edytuj

Evelyn i jej brat Winston urodzili się jako dzieci pana Deavora, dyrektora firmy DevTech, fana i zwolennika superbohaterów, który miał nawet dwie bezpośrednie linie do bohaterów Światłomiła (Gazerbeam) i Ogniksa (Fironic). Pewnej nocy włamywacze włamali się do domu rodziny Deavor. Zamiast ukrywać się w bezpiecznym schronie z żoną, pan Deavor próbował zadzwonić do Światłomiła i Ogniksa po pomoc. Niestety, nastąpiło to po tym, jak została przyjęta Ustawa o Super Relocation, a zatem nie było reakcji, w wyniku czego włamywacze zastrzelili go. Niedługo potem matka Evelyn i Winstona umarła z rozpaczy.

Winston i Evelyn odziedziczyli DevTech, wykorzystując swoje unikalne umiejętności, aby jak najlepiej poprowadzić największą firmę z branży elektroniki i mediów na świecie - doświadczona technologią Evelyn wynalazła i stworzyła innowacyjne produkty, podczas gdy Winston użył swojej naturalnej charyzmy, aby je sprzedać. Winston odziedziczył także miłość ojca do superbohaterów, wierząc, że jego ojciec mógł zostać uratowany, gdyby nie zostali zlikwidowani i marzyli o jednym dniu zniesienia ustawy o relokacji. Z drugiej strony Evelyn widziała morderstwo ojca z innej perspektywy; zamiast wierzyć, że jej rodzice mogliby zostać uratowani, gdyby w pobliżu byli bohaterowie, zobaczyła, że ​​jej ojciec umarł tylko dlatego, że zależy im na uratowaniu dnia, zamiast podjąć inicjatywę ratowania się, ukrywając się w schronie. Postrzegając bohaterów jako zagrożenie dla społeczeństwa, skłaniając ludzi do lenistwa i oczekując, że inni rozwiążą ich problemy przez co, rozwinęła w niej ukrytą nienawiść do bohaterów.

Iniemamocni 2 Edytuj

Poznanie Iniemamocnych Edytuj

Trzy miesiące po porażce Syndroma i Omnidroidów, Winston widzi swoją szansę, by przywrócić bohaterów, obserwując poczynania Pana Iniemamocnego, Elastyny i Mrożona, kiedy próbują powstrzymać Człowieka Szpadla. Evelyn jest wciągnięta w swój plan i przybywa, aby dołączyć do swojego brata i pozdrowić trzech bohaterów, gdy zostaną wezwani do DevTecha. Kiedy Winston wyjaśnia historię i śmierć ojca, wciąż obwiniając Ustawę o przeniesieniu, Evelyn wyraźnie sugeruje, że ich ojciec z matką mógł się uratować ukrywając się w schronie, ale Winston zdecydowanie się nie zgadza. Winston ujawnia następnie swój plan wykorzystania Elastyny jako adwokata dla superbohaterów, przedstawiając trzem bohaterom analizę Evelyn dotyczącą tego, ile szkód wyrządzili poszczególni bohaterowie przez lata, dowodząc, że Elastyna jest najmniej destrukcyjną i dlatego jest najlepszą szansą na udowodnienie, dlaczego bohaterowie są dobrzy dla społeczeństwa. Pod wpływem sugestii od pana Iniemamocnego, Elastyna przyjmuje ofertę i jest wysyłana do walki z przestępczością w New Urbrem z nowym strojem i motorem zwanym Elastycyklem, natomiast Bob pozostaje w domu opiekując się Maksem, Wiolą i Jack-Jackiem.

Pranie mózgów obywatelom Edytuj

Prawdziwa natura Edytuj

Walka i aresztowanie Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. LEGO Iniemamocni
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.