FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Elana, Plugawa Królowa jest główną antagonistką dodatku Crown of the Sunken King do gry Dark Souls II.

Biografia

Elana zrodziła się z fragmentu duszy Manusa, Ojca Otchłani. Podobnie jak jej "siostry", Elana zapuściła się jednego z królestw, aby zmanipulować tamtejszym królem. Jej celem był Pogrzebany Król Shulvy, podziemnego miasta, które czciło smoki, szczególnie tego, wokół którego zbudowano całe miasto, śpiącego smoka znanego jako Sihn. Pewnego dnia Sir Yorgh zaatakował Shulvę w celu wykorzystania krwi Sinha dla własnego zysku. Sinh uwolnił z siebie toksyczną chmurę, która zdziesiątkowała całe miasto.

Elanie udało się to przetrwać i od razu pragnęła zemsty na świecie zewnętrznym. Zaczęła więzić dusze ocalałych mieszkańców Shulvy i wszelkich intruzów, którzy odważyli się wejść do miasta. Śpiewała także przed ołtarzem, z którym znajdował się Sinh, mając nadzieję, że pewnego dnia się obudzi, by dokonać swojej gniewnej zemsty.

Elana znajduje się przed ołtarzem Sinha w Smoczym Sanktuarium, poza labiryntem z rycerzami smoczej krwi. Kiedy gracz podchodzi do niej, każe mu zgnić i podnosi swój topór gniewu. Atakuje, wymachując toporem lub strzela mrocznymi kulami. Może też przyzywać złote warianty potworów, w tym grupę szkieletów i Velstadta. Gdy Elana ginie, otworzy się sekretne przejście prowadzące do jamy Sinha.

Wygląd

Elena swoją budową bardzo przypomina Nashandrę, tylko wydaje się być bez skóry i ma czerwono-białe, odsłonięte ciało ze spódnicą z gałęzi przypominających żyły. Uzbrojona jest głównie w wielki topór.

Elana ma umiejętność przywoływania do walki innych istot takich jak: świnie, szkielety, a nawet złotą wersję Velstadta.

Galeria

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.