Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Electro


Rheinholt Kragov alias Electro – antagonista w serialu Spider-Man: The Animated Series.

Jest to syn Red Skulla i adoptowany brat Kameleona, który stał się potężnym superzłoczyńcą.

Biografia

Spider-Man: The Animated Series

Dzień Sądu

Rheinholt Kragov spędził większość życia w poszukiwaniu ojca. Został komisarzem moskiewskiej policji, a później wcielił się w Red Skulla w celu zdobycia Broni Dzień Sądu, której konstrukcja została zlecona przez Schmidta w czasie II Wojny Światowej.

Kryjąc się pod maską, był zleceniodawcą Dzikiej Bandy, która porwała Kingpina, Spider-Mana i Insidious Six. Fisk wyrwał się z blokady i zdemaskował wroga, ale szybko poznał, że nie jest on Red Skullem. Wtedy Kragov poraził go prądem i uciekł ze swej bazy, która okazała się być w Czarnobylu.

Cały czas Kragov był w zmowie ze swym przyrodnim bratem, który w odpowiednim momencie zdradził Kingpina i uzyskał dostęp do Kompleksu Dzień Sądu. Wtedy Kameleon go zawiadomił i razem, na oczach Kingpina, Spider-Mana i Sześciu Amerykańskich Wojowników rozpoczęli proces otwarcia portalu do wymiaru, w którym uwięziony był Red Skull.

Rodzina ponownie zjednoczyła się, ale chwilę później Dzika Banda uwolniła bohaterów i rozpoczęła się strzelanina pomiędzy siłami Red Skulla, a siłami Kingpina i Spider-Mana.

Wykorzystując chaos, Red Skull zaprowadził Rheinholta do sekretnego pomieszczenia w sercu Kompleksu. Tam rozpoczął proces transformacji Kragova w potężnego superzłoczyńcę.

Właśnie do tego przeznaczony był Dzień Sądu. Nowo powstały Electro obezwładnił Kingpina i rozgromił Spider-Mana oraz Sześciu. Niestety, ta demonstracja potęgi tymczasowo wyczerpała jego moc, więc Red Skull i Kameleon zabrali go do schronienia.

Bunt

Po przebudzeniu się, Red Skull powiedział Rheinholtowi, że będzie figurował w jego nowym porządku świata. Oburzony Electro stwierdził, że całe życie spędził na uratowanie go, po czym poraził obu prądem. Następnie uzyskał dostęp do wszystkich urządzeń na świecie i zażądał przyznania mu przez ONZ tytułu władcy świata.

Powrócił do Kompleksu Dzień Sądu, gdzie nagiął portal do Wiru, aby zademonstrować swoją siłę. Na szczęście, dzięki interwencji Spider-Mana i Kapitana Ameryki, portal wciągnął Electro do Wiru, po czym został zamknięty i zniszczony.

Wystąpienia

Spider-Man: The Animated Series

  • Sześciu Zapomnianych Wojowników, część 1 (sezon 5)
  • Sześciu Zapomnianych Wojowników, część 2 (sezon 5)
  • Sekret Sześciu (sezon 5)
  • Szóstka znów w akcji (sezon 5)
  • Cena bohaterstwa (sezon 5)

Galeria

Ciekawostki

  • Pierwotnie, Electro nie miał pojawić się w serialu, ze względu na ich planowany występ w ostatecznie anulowanym filmie o Spider-Manie w reżyserii Jamesa Camerona.
    • Sandman miał być drugim czarnym charakterem w filmie, jednak on nie pojawił się w ogóle w serialu.
  • Z pewnością postać jest wzorowana na postaci Ivana Kronova, drugiego Electro w komiksach Marvela. On również był rosyjskim szpiegiem i obiektem eksperymentu do walki z Kapitanem Ameryką.
  • W polskiej wersji głosu użycza Robert Tondera.
Advertisement