Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Electro

Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.


Maxwell Dillon znany bardziej jako Electro to główny antagonista (wraz z Zielonym Goblinem) filmu Niesamowity Spider-Man 2 z 2014 roku. Powraca także w filmie Marvel Cinematic Universe Spider-Man: Bez drogi do domu, jako drugorzędny antagonista.

Jest byłym inżynierem elektrykiem w Oscorp, który uwielbiał Spider-Mana, ale po dziwnym wypadku został przekształcony w niezwykle potężny żyjący kondensator elektryczny, coraz bardziej głodny władzy i mający obsesję na punkcie pokonania i zabicia swojego byłego idola.

W jego rolę wcielił się Jamie Foxx.

Biografia[]

Max Dillon przeżył całe swoje życie, a nikt nie potwierdził jego istnienia. Pewnego razu bohater Manhattanu Spider-Man wpada na niego na ulicy i mówi mu: „Jesteś moimi uszami i oczami na ulicy”. Będąc „nikim”, jakim był Dillon, był zachwycony, że ktoś go docenił, nie mówiąc już o bardzo słynnym Spider-Manie.

Gdy Spider-Man odchodzi, Dillon zaczyna wierzyć, że jest wspólnikiem bohatera. Szaleje z „miłości” do Spider-Mana, nieustannie myśląc o nim i o tym, że mógłby mu w jakikolwiek sposób pomóc. Po tym, jak jego matka zapomina o jego urodzinach, Max wkłada duży przewód elektryczny do otworu wentylacyjnego w Oscorp, kiedy nagle zostaje porażony prądem. Upada, ciągnąc za sobą drut, do zbiornika pełnego genetycznie zmienionych węgorzy elektrycznych. Żądlą go wiele razy, a zbiornik się roztrzaskuje. Mieszanka chemikaliów sprawia, że ​​Max staje się żywym generatorem elektryczności, który zasila jego ciało energią elektryczną, zmieniając jego skóre na przejrzysty niebieski i dając mu moc manipulowania elektrycznością.

Po nieumyślnym upokorzeniu na Times Square przez Spider-Mana, Max zaczyna czuć, że został zdradzony przez miłość, rodzinę i pracę. Chce uwolnić świat od władzy, aby każdy mógł poczuć to, co kiedyś czuł. Electro również czuje się zdradzony przez Spider-Mana i walczy z nim swoimi potężnymi umiejętnościami elektrycznymi. Kiedy Harry Osborn zostaje usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego Oscorp i został wrobiony w udział w wypadku Dillona, ​​wyrywa Electro z Ravencroft i sprzymierza się z nim, aby obalić Donalda Menkena ze stołka w firmie, w zamian za udostępnienie mu dostępu do sieci energetycznej Oscorp, którą zaprojektował.

Electro powoduje zaciemnienie w całym mieście, rzucając wyzwanie Spider-Manowi. Jednak z pomocą Gwen Stacy, Spider-Man pokonuje Electro w elektrowni, przeciążając jego dostawę energii elektrycznej, odbijając jego moc z powrotem do niego, powodując, że gwałtownie eksploduje na miliony cząstek.

Spider-Man: Bez drogi do domu[]

Z powodu nieudanego zaklęcia Doktora Strange'a dzięki manipulacji zaklęcia przez Petera z MCU, Electro został przeniesiony do Marvel Cinematic Universe w lesie w pobliżu niektórych przewodów elektrycznych, na chwilę przed wybuchem z powodu przeciążenia prądem, ku jego zmieszaniu. Moc elektryczności daje mu jednak więcej mocy i mierzy się z Spider-Manem z MCU, którego broni Sandman. Spider-Man sprowadza dwie wieże, aby osłabić Electro i wysłać go do więzienia w Sanctum sanctorum. Wiedząc, że większość wrogów z innych wymiarów zginie w walce ze swoim Spider-Manem, Peter z MCU kradnie pudełko zawierające nieudane zaklęcie, aby wyleczyć każdego z nich i zrehabilitować.

W przeciwieństwie do większości złoczyńców, Electro nie chciał się wyleczyć, ponieważ kochał to, jak potężny czuje się w tym wymiarze, odmawiając odejścia. Prowadzi przyjacielską rozmowę z Sandmanem o tym, jak zdobyli swoje moce. Następnie żywo interesuje się reaktorem łukowym zbudowanym przez Tony'ego Starka, zdumiony jego mocą. Electro następnie akceptuje próby wyleczenia go przez Petera, który umieszcza urządzenie, które wysysa większość energii elektrycznej z ciała Maxa, ale zanim prawie się skończy, Zielony Goblin ponownie przejmuje kontrolę nad ciałem Normana Osborna i niszczy urządzenie, przekonując go i Sandmana do zwrócenia się przeciwko Spider-Manowi i powrotu do nikczemności.

W końcu dołączają pozostali 2 Spider-Menowie z innych wymiarów i łączą siły z Spider-Manem z MCU, aby zmierzyć się ze wszystkimi złoczyńcami, zapewniając im trudną walkę, a Electro nie chce zostać wyleczony ze swoich mocy. W końcu pojawia się Doktor Octopus i udaje, że pomaga Electro, chwytając Spider-Manów z Raimiverse i Webbverse, przed ujawnieniem swojego gambitu, chwytając Electro i wypuszczając Spider-Manów, aby wyleczyli Electro z jego stanu. Czując się bezsilny i ponownie nikim, Spider-Man z Webbverse przychodzi go pocieszyć, zachęcając go do ponownego spróbowania w życiu i odkupienia. Po tym, jak Doktor Strange rzuca kolejne zaklęcie, które rzucił dla Spider-Mana z MCU, aby wszyscy we wszechświecie zapomnieli, że jest Peterem Parkerem, Electro, Jaszczur i Spider-Man z Webbverse powracają do swoich wymiaru.

Osobowość[]

Na początku Max był niezręcznym i samotnym mężczyzną, który pragnął być zauważonym i docenionym przez ludzi. Jest nieustannie popychany przez otaczających go ludzi, a przełożeni kradną jego plany dotyczące nowej sieci energetycznej, przez co czuje się bezsilny. Te doświadczenia doprowadziły Maxa do stłumienia wielkiej złości, w jednym przypadku wyobraża sobie, że brutalnie beszta swojego szefa za to, że nie uwierzył, że projekty sieci energetycznej były jego i żartobliwie twierdził, że jest Spider-Manem. Po tym, jak Spider-Man ratuje życie Maxowi i daje mu motywację, aby zwiększyć swoją pewność siebie, Max, w końcu czując, że ktoś go uznaje, zaczyna ubóstwiać go do niemal obsesyjnego poziomu, mając poświęconą mu kapliczkę w swoim pokoju.

Po przemianie w Electro, Max był początkowo przestraszony i zdezorientowany, nie rozumiejąc, co się z nim dzieje. Po wejściu do miasta jest zahipnotyzowany widokiem jego twarzy rozświetlonym po całym mieście, wierząc, że teraz ludzie w końcu go „widzą”. To jest krótkotrwałe, ponieważ Spider-Man niechcący kradnie światło reflektorów, co powoduje, że cała niechęć i wściekłość wewnątrz Maxa skręcają się, gdy atakuje swojego byłego idola, sądząc, że go zdradził. W tym momencie Max w pełni zaakceptował swoją przemianę w Electro i nie jest już potulnym człowiekiem, którym kiedyś był, teraz może pochwalić się znacznie bardziej zarozumiałą i arogancką postawą.

Poprzysięga wrócić do świata, który tak wiele od niego odebrał, i pokazać im, jak będzie wyglądało życie tylko z nim, bez Spider-Mana.

Ciekawostki[]

  • Jego wygląd jest oparty na jego wcieleniu w komiksach Ultimate.

Galeria[]

Advertisement