Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Elektra Natchios - główna postać w Marvel Cinematic Universe, będąca jednym z tritagonistów drugiego sezonu Daredevila i głównym antagonistą Defenders. Jest utalentowaną zabójczynią, która początkowo była moralnie szarym antybohaterem, który pomaga Murdockowi w walce z Dłonią, później zostaje przez nich wskrzeszona jako „Black Sky” i staje się jednym z głównych wrogów Defenders.

W jej rolę wieliła się Elodie Yung.

Biografia[]

Elektra jest zabójczynią, która została wyszkolona przez Sticka (ten sam członek z Czystości, który później trenował Matta Murdocka). Miała za zadanie sprowadzić Murdocka do Czystości, ale zakochała się w nim robiąc to, a następnie porzuciła go, gdy odmówił zabicia Rocco Sweeneya (mężczyzny, który zabił ojca Matta), w jej imieniu. Wróciła do jego życia po latach nieobecności, Murdock niechętnie przyjął jej pomoc przeciwko Hand w Nowym Jorku pod warunkiem, że nikogo nie zabije, obietnicy, którą złamała, zabijając młodego członka Hand, by uratować Matta.

Później okazało się, że potencjalnie jest Black Sky, tą, która ma prowadzić Hand. Jednak Elektra zdecydowała się pomóc Murdockowi pokonać ich, którzy przysięgli zabić Daredevila za wtrącanie się i zabranie ich przeznaczonego przywódcy. Chociaż ona i Daredevil obiecali rozpocząć nowe życie razem, odmówiono im tego, gdy Elektra zginęła w ostatecznej konfrontacji z Nobu Yoshioką. Wkrótce potem Hand wydobyła z grobu zwłoki Elektry i umieściła je w kamiennej komnacie, aby wystawić je na działanie Eliksiru Zmartwychwstania.

Po jej zmartwychwstaniu, liderka Hand Alexandra Reid zmanipulowała ją i wzięła ją pod swoje skrzydła, ponownie trenując ją, by naprawdę stała się Black Sky. Po tym, jak stała się osobistą bronią Hand, Elektra walczyła z Murdockiem i jego nowymi sojusznikami, Defendersami, co obudziło ją w przeszłości poprzez interakcje z Mattem/Daredevilem. Wychodząc na własną rękę, spędziła trochę czasu wędrując po Nowym Jorku, próbując przypomnieć sobie, kim była w pełni, czego kulminacją była pójście do mieszkania Matta Murdocka i spanie w jego łóżku, próbując przypomnieć sobie intymną relację, którą kiedyś łączyli.

Po uwolnieniu się i przejęciu Hand przez zabicie Reida, Elektra popadła w nihilistyczne szaleństwo, pomagając pozostałym przywódcom Hand wrócić do K'un-Lun bez względu na to, kto musiał zginąć po drodze. W bitwie pod budynkiem Midland Circle, Daredevil walczył z Elektrą i desperacko próbował nakłonić ją do wyrzeczenia się przywództwa, ale Elektra odrzuciła każdy jego wysiłek, pochłonięta nihilizmem i nienawiścią. Ale w ostatniej chwili wydawało się, że w końcu do niej dotarł, tylko po to, by oboje zostali pochowani pod budynkiem Midland Circle, kiedy został zniszczony, gdy całowali się z wielką pasją. Chociaż później okazało się, że Matt przeżył, los Elektry jest obecnie nieznany.

Linki zewnętrzne[]

Galeria[]


Advertisement