Eli Mills – główny antagonista w filmie Jurassic World: Upadłe królestwo z 2018 roku.

Jest asystentem Benjamina Lockwooda, jednego ze współzałożycieli oryginalnego Parku Jurajskiego i jego dyrektora finansowego. Chce zarobić na sprzedaży dinozaurów uwięzionych na wyspie Isla Nublar.

W jego rolę rolę wcielił się Rafe Spall.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Mills był tym, który wynajął Owena, Claire i Grupę Ochrony Dinozaurów, aby udali się na Isla Nublar i uratowali uwięzione na niej dinozaury, rzekomo po to, by mogły zostać przetransportowane na bezpieczniejszą wyspę przed wybuchem wulkanu na Isla Nublar.

Owen i Claire towarzyszyli Kenowi Wheatley'owi i jego drużynie najemników, których Mills zatrudnił, by złapali dla niego dinozaury. Po zdobyciu Blue, Welociraptora, którego wychował Owen, najemnicy Wheatley'a porzucili Owena i Claire oraz ich przyjaciół na wyspie. Udało im się jednak uciec z wyspy, zanim wybuchnął wulkan i przegrupowali się na statku pełnym schwytanych dinozaurów.

Następnie ujawniono, że Mills współpracował z aukcjonerem Gunnarem Eversolem, aby sprzedać przechwycone dinozaury. Jednak aukcja zostaje zakłócona, gdy Owen wypuszcza Stygimolocha, aby zapobiec przedswięwzięciu.

Mills później próbuje uciec z genetyczną próbką pobraną z Indominusa Rexa, ale zostaje zabity przez Tyranozaura.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.