FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Przygotować się!

—Elitarne Strażniczki przygotowujące się do zaskoczenia i zabicia B.J. Blazkowicza


Elitarna Straż (ang. Elite Guards, niem. Elitewachen) to wyspecjalizowana jednostka SS składająca się wyłącznie z kobiet. Wytrenowane i dowodzone przez Helgę Von Bulow a później przez Mariannę Blavatsky są im fanatycznie lojalne. Po raz pierwszy można je spotkać w Sprofanowanym Kościele niedaleko Wulfburga gdzie pomagają Heldze i Profesorowi Zemph'owi wydobyć płyny ze zwłok trzeciego mrocznego wojownika a później na Grzesznej Ziemi niedaleko Dworku Schufstaffel, pomagają Mariannie Blavatsky przeprowadzić ceremonię namaszczenia bez żadnych zakłóceń. Ich ostatnie pojawienie się następuje w ruinach Zamku Wolfenstein gdzie wraz z Czarymi Strażnikami stawiają zaciekły opór zombie (widać, że są ranne i mocno poobijane). Te kobiety są bezwzględnymi i efektywnymi zabójczyniami stąd nazwa ich organizacji.

OrganizacjaEdytuj

Członkiem oddziału Elitarnej Straży może być tylko kobieta, ale zanim zostanie przyjęta, musi przejść przez ekstremalnie ćwiczenia fizyczne, aby udowodnić swoją siłę fizyczną i psychiczną. Nie wiadomo czy wśród członkiń Elitarnej Straży istnieją rangi. Wiadome jest jednak to, że często dają rozkazy zwykłym żołnierzom, co oznacza, że są na równi z rangą oficerską lub podoficerską. Początkowo przyjmują rozkazy bezpośrednio od Helgi. Po jej śmierci znajdują się pod rozkazami Marianny Blavatsky. Nie wiadomo kto nimi dowodzi po jej śmierci.

Elitarne Strażniczki są zawsze czujne, trudno je zaskoczyć oraz są bardzo zwinne, czym skutecznie mogą unikać strzałów.

Ponieważ ich oddział został specjalnie utworzony dla Dywizji Paranormalnej SS, często są wysyłane do miejsc i misji związanych z okultyzmem i zjawiskami paranormalnymi, takimi jak badanie zrujnowanej katedry niedaleko Wulfburga lub ceremonie polegające na wskrzeszaniu zmarłych. Mówi się, że są częścią sabatu czarownic, co oznacza, że jeśli jedna z nich umrze, inne czują to, co tylko podsyca ich gniew i chęć zemsty.

Wygląd ZewnętrznyEdytuj

Elitarne Strażniczki to młode kobiety, które noszą ciasny, czarny skórzany mundur i buty na wysokim obcasie. Czasami mogą nosić dwuczęściowe skórzane mundury, które odsłaniają ich brzuchy. Niektóre noszą też czarne berety oraz czarne okulary przeciwsłoneczne.

EkwipunekEdytuj

Elitarna Straż uzbrojona jest głównie w karabiny Sten lub Lugery z tłumikami. Czasem zdarzy się, że uzbrojone są w MP40 (a w niektórych modyfikacjach uzbrojone są w karabiny MP34). Jeśli spotka się Elitarną Strażniczkę - snajpera będzie ona uzbrojona w Karabin Mauser. Pomimo tego, iż nie będzie miała ona lunety, to i tak będzie ona w stanie trafić gracza z ogromnych odległości z niesamowitą celnością, zanim gracz ją zauważy. Dodatkowo w misji gdzie występują snajperzy, jest ciemna noc, co sprawia, że trudnej je zauważyć.

StrategiaEdytuj

Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

CytatyEdytuj

 • Halt!
 • Już nie żyjesz, Amerykańcu!
 • To Amerykanin!
 • Kryć się!
 • Przygotować się!
 • Giń!
 • Achtung!
 • Mamy przewagę!
 • Osłaniajcie mnie!
 • Atakuje nas!


I na co się tak gapicie?! Będą o wiele gorsze widoki jeśli się nie ruszycie! Przestańcie stać z bombami w gębach i zacznijcie przeszukiwać ten obszar! Wypatrujcie tego Amerykanina!

—Członkini Elitarnej Straży rozkazuje niższym rangą Żołnierzom


Och, jesteś przekonany, prawda? Jakież to pocieszające. Myślę, że teraz wszyscy możemy spać spokojnie. A teraz ruszać się zanim zastrzelę was na miejscu!

—Członkini Elitarnej Straży grozi niższym rangą Żołnierzom


W porządku, Madame Blavatsky zacznie ceremonię lada moment. Kiedy już zacznie pamiętajcie, żeby nie patrzeć w stronę ruin.

—Członkini Elitarnej Straży mówi innym Żołnierzom o niebezpieczeństwach ceremonii


Jeśli spojrzycie… cóż. Najpierw wasza krew zacznie się gotować a potem… cóż, potem to już nie ma żadnego znaczenia, ja? Zajmijcie swoje pozycje i upewnijcie się, że nie utracicie mocy, zrozumiano?

—Członkini Elitarnej Straży rozkazuje niższym rangą Żołnierzom


CiekawostkiEdytuj

 • Ciekawostką jest to, że Elitarne Strażniczki używają Brytyjskich Stenów. Najbardziej prawdopodobne jest to, że te karabiny są przechwyconymi zrzutami jednostek Brytyjskich lub są to Gerät Potsdams czyli niemalże identyczna i niemiecka kopia prawdziwych Stenów.
 • Pomimo bycia w SS, insygnie Reichsadler na ich mundurach mają wzór tych od Luftwaffe.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.