Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Elle Driver, znana również jako Lancetogłów - drugorzędna antagonistka serii Kill Bill, służąc jako większa antagonistka w Kill Bill i jako drugorzędny antagonista Kill Bill 2. Jest arogancką i sadystyczną zabójczynią lojalną Billowi, a także członkiem elitarnej grupy zabójców Billa, znanej jako Plutonu Śmiercionośnych Żmij, wraz z Vernitą Green, O-Ren Ishii, Buddem i bohaterką filmu Beatrix Kiddo, znaną jako Czarna Mamba i Panna Młoda.

W jej rolę wcieliła się Daryl Hannah, która grała także Pris i Nancy Archer.

Biografia[]

Elle Driver była okrutną i morderczą zabójczynią, która służyła Billowi jako członek Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Szybko okazało się, że Elle i Panna Młoda gardzą sobą z pasją; każdy uważa się za arcy-nemezis. Jednym z powodów tej nienawiści jest to, że Panna Młoda jest kochanką Billa, a Elle była o nią zazdrosna o to, że była kochana przez Billa – tym samym sugerując, że Elle miała jakiś rodzaj relacji seksualnej z Billem w innym czasie niż wtedy, gdy romansował z Panną Młodą. Mimo to wydają się traktować siebie nawzajem z niechętnym szacunkiem. Elle nawet opisuje Pannę Młodą jako „największego wojownika, jakiego kiedykolwiek spotkała”, a także powiedziała, że ​​​​zasłużyła na coś lepszego niż gdy rzekomo spotkała swój koniec z rąk kogoś takiego jak Budd (To ostatnie twierdzenie wydaje się jednak być oświadczeniem próżności, ponieważ ogłosiła się jedyną godną zabicia Panny Młodej). Była szkolona przez Pai Mei, podobnie jak Bill i Panna Młoda, ale Elle nie szanowała Pai Mei, przez co ten wyrwał jej prawe oko. Od tego czasu nosi charakterystyczną opaskę na oko. W odwecie zamordowała Pai Mei, zatruwając jego rybie głowy. Po masakrze w kaplicy Bill dowiaduje się, że Panna Młoda nie jest martwa, ale jest w śpiączce. Z rozkazami Billa Elle przebiera się za pielęgniarkę i odwiedza szpital, w którym leży jej arcywróg. Kiedy zbliża się do wstrzyknięcia Beatrix śmiertelnej trucizny, Bill dzwoni do niej każąc jej przerwać misję. Chociaż Elle chce zabić Pannę Młodą, gdy jest ubezwłasnowolniona, słucha Billa i czeka, aż ta wyjdzie ze śpiączki.

Kiedy Panna Młoda zostaje schwytana przez Budda, Budd dzwoni do Elle, aby zaoferować jej miecz Panny Młodej od Hanzo Hattori. Elle zgadza się zapłacić milion dolarów za miecz, pod warunkiem, że Budd sprawi, że Panna Młoda będzie cierpieć do ostatniego tchu. Budd grzebie ją żywcem, ale ta ucieka z grobu i udaje się do przyczepy Budda. Elle płaci Buddowi za miecz walizką pełną pieniędzy. Lecz Elle umieszcza na dole czarną Mambę (dawny kryptonim Panny Młodej), która gryzie i zabija Budda, gdy ten otwiera walizkę. Elle dzwoni do Billa i obwinia Pannę o śmierć Budda. Twierdzi również, że sama ją zabiła, zakopując ją żywcem i mówi Billowi o lokalizacji grobu. Elle zabiera miecz i pieniądze. Kiedy Elle ma opuścić przyczepę, zostaje zaatakowana przez Pannę Młodą po czym następuje walka między dwiema kobietami, a ponieważ Budd sam posiadał miecz Hanzo (skłamał, że sprzedał miecz), walczą równymi mieczami. Podczas walki Elle ujawnia, że ​​zabiła Pai Mei, zatruwając rybie głowy, które jadł na obiad w odwecie za wyrwanie jej oka. Wiedząc o tym, Panna Młoda postanawia sprawić, by Elle cierpiała, zamiast ją natychmiast zabić. Wyrywa lewe oko Elle i depcze je, pozostawiając oszpeconą Elle miotającą się na oślep i przeklinającą obficie w przyczepie Budda z czarną mambą. Los Elle pozostaje nieznany, choć przypuszcza się, że mogła zostać zabita przez czarną mambę.

Osobowość[]

Podczas gdy wszyscy członkowie Plutonu są bezwzględnymi, brutalnymi i niebezpiecznymi zabójcami, Elle jest jedyną, którą można nazwać naprawdę złą: jest zimna, bezlitosna i sadystyczna, i czerpie prawdziwą przyjemność z zabijania niewinnych ludzi. Charakteryzuje się również głęboką zazdrością o Pannę Młodą, jej rywalkę o uczucia Billa. Niemniej jednak Elle ma do niej niechętny szacunek i chce ją zabić w sposób godny wojownika.

Advertisement