Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jak myślisz, komu masz zawdzięczać istnienie tego szczęśliwego kręgu? Kotori Itsuce i Ratatoskr? Błąd! Powodem, dla którego może teraz istnieć, jest Ike i ja. Wypuszczamy was wszystkich i pozwalamy wam żyć, dlatego wszyscy możecie cieszyć się tym chwilowym spokojem. Gdybyśmy mogli, moglibyśmy postawić przeciwko wam całą ludzkość.

—Ellen wyjaśniająca Shido powód, dla którego wciąż żyje.

Elliot. Elliot. Ty zdrajco. Ty, który złamałeś naszą przysięgę. Proszę, przygotuj się. Nieważne, gdzie się schowasz, na pewno cię znajdę i odetnę ci łeb!

—Ellen Mira Mathers wysyłająca wiadomość do Elliota za pomocą Kotori.


Ellen Mira Mathers jest drugorzędną antagonistką powieści, mangi i anime Date A Live. Została przedstawiona jako jedna z głównych antagonistek w Date A Live II i główna bohaterka Date A Live Encore 2: Ellen Mathers's Strongest Day. Jest również nazywana Najsilniejszą Czarodziejką na Świecie i Adeptus 1. Była sekretarką dyrektora Deus.Ex.Machina Industries - Isaaca Raya Perama Westcotta, jednego z dyrektorów generalnych firmy. Rok po śmierci Westcotta, została nową nauczycielką fizyki w Raizen High School po tym, jak na stałe straciła wspomnienia związane z Westcottem i DEM Industry.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Shizuka Itō, a w wersji angielskiej Trina Nishimura.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Ellen jest piękną, młodą kobietą o jasnych blond włosach, fioletowych oczach, bladej skórze i smukłym ciele. Zwykle nosi czarny garnitur, ale w walce manifestuje platynowy kombinezon elektryczny i CR-Unit. Wzrost Ellen wynosi 160 cm, a jej trzy rozmiary to B86/S60/H87.

Osobowość[]

Ellen jest zwykle spokojna i analityczna, zwłaszcza w pobliżu Westcotta. Jednak podczas bitwy ujawnia się jej prawdziwa osobowość. Ellen jest w rzeczywistości bardzo głodna walki, jak pokazano, gdy zdecydowała się walczyć bezpośrednio z Tohką, zamiast po prostu ją schwytać, a później wyraziła swoje rozczarowanie, gdy z łatwością ją pokonała w jej Sukni Astralnej. Ellen nie lubi też łączyć się z jednym przeciwnikiem. Ellen wydaje się nie przejmować słabymi ludźmi, szybko traci zainteresowanie Tohką po tym, jak pokonała ją podczas ich pierwszej bitwy i nie przejmuje się własnymi towarzyszami, ponieważ nie mogli za nią nadążyć. Jednak Ellen jest w stanie docenić i pochwalić zdolności innych. Ponadto wydaje się, że nie pozwala, aby jej kochająca walkę natura zbytnio ją kontrolowała, stawiając swoją pracę na pierwszym miejscu.

Ellen jest bardzo dumna z bycia „Najsilniejszą Czarodziejką na Świecie”. Według Westcotta Ellen złożyła przysięgę, że nigdy nie przegra z żadnym przeciwnikiem, nawet jeśli to okrucieństwo zabija świat. Wydaje się być całkowicie przekonana o swojej niezwyciężoności, twierdząc, że nikt na świecie nie może jej pokonać i że ​​gdyby nie była ranna, wygrałaby z Tohką w swojej Odwróconej Formie. Uważa też, że nie ma wad, pozornie nieświadoma faktu, że bez Realizera jest w rzeczywistości bardzo niezdarna i słaba fizycznie, jak twierdzi Mana. Ma również ogromne ego, które przekręca niektóre rzeczy, dzięki czemu wydaje się silna, twierdząc, że pokonała Nię, podczas gdy w rzeczywistości zaskoczyła ją tylko podstępnym atakiem. Ellen wydaje się być niechętna pogodzeniu się ze swoją stratą, po tym jak jej pierwsza próba porwania Tohki nie powiodła się, przyjmując jednocześnie pełną odpowiedzialność za to przed Westcottem, wewnętrznie obwiniła Jamesa A. Paddingtona i uczniów Liceum Raizen za pomyłkę. Ellen poczuła się również upokorzona, gdy Shido, kontrolowany przez wszystkie Reiryoku w swoim ciele, protekcjonalnie z nią flirtował, jednocześnie łatwo opierając się jej Terytorium, powodując, że przysięgała zemstę. Ellen ma również zwyczaj ciągłego przedstawiania swojego tytułu innym.

Jednak pomimo tego wszystkiego Ellen pokazała również cechy typowej dziewczyny. Chociaż zwykle jest spokojna, kiedy jest zirytowana, szybko wpada w złość nawet z powodu błahych rzeczy. Potrafi też się zawstydzić, co widać, gdy Westcott jej dokucza. Ponadto, kiedy została skonfrontowana z Shido, który nie miał charakteru, próbując z nią flirtować, była zszokowana i zawstydzona do tego stopnia, że ​​próbowała użyć swojego Terytorium, by oddzielić go od niej.

Rok po ostatecznej bitwie z DEM Ellen straciła wspomnienia wszystkiego, co dotyczyło DEM i Westcotta. W związku z tym nowa dominująca osobowość Ellen jest znacznie bardziej potulna i łatwo podatna na zakłopotanie z powodu samego spojrzenia. Jest również podatna na bóle głowy, gdy słyszy teraz słowo „najsilniejszy”.

Ciekawostki[]

  • Według powieści Date A Live: Popularity Poll Results Announcement, Ellen jest uważana za 12. najbardziej znaną postać w serii.
  • Nazwisko Ellen prawdopodobnie pochodzi od MacGregora Mathersa, jednego z założycieli Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, który był jednym z zakonów Hermetycznej Kabały. Hermetyczna Kabała była jedną z 3 grup związanych z Drzewem Sefirotów, może dlatego Ellen jest jedyną Czarodziejką, która była w stanie walczyć równo z Duchem.
  • Nikt nie wie nic o przeszłości Ellen, po prostu wiadomo, że Ellen i Karen były siostrami i pracowały razem z Westcottem i Elliotem dawno temu.
  • W powieści mówi się, że Ellen ma niebieskie oczy. W anime ma fioletowe.
  • Podobnie jak Mana Takamiya, prawdopodobnie ma skróconą długość życia jako efekt uboczny procesu, który znacznie zwiększa jej własne umiejętności.
  • Szalona, krwiożercza strona Ellen jest z pewnością bardzo podobna do sadystycznej strony Plutii, obie po walce stają się sadystycznymi i morderczymi maniaczkami.
  • Wcześniej pracowała dla AST.
  • Ellen była jedyną osobą, która wprawiła Natsumi w stan strachu.
Advertisement