FANDOMNie ma zysku w szybkiej wojnie

—Elpenor


Elpenor z Kirrhy - antagonista w Assassin's Creed: Odyssey. Jest to obłąkany członek Czcicieli Kosmosa.

Oczy Kosmosa Edytuj

Elpenor jest ukazany jako enigmatyczne i przerażające indywiduum, które w trakcie wojny pomiędzy Atenami a Spartą sprzedaje bronie obu stronom, aby się wzbogacić.

Jeśli chodzi o hierarchię w szeregach Czcicieli Kosmosa, Elpenor należy do Oczu Kosmosa. Jego zadaniem jest sprawdzanie co jakiś czas, czy wszystko w porządku z Pytią w Delfach. Jak wspomina sama Wyrocznia, Elpenor przyprawia ją o dreszcze.

Biografia Edytuj

Assassin's Creed: Odyssey Edytuj

W 431 p.n.e., zlecił misthiosowi Aleksiosowi zdobycie całunu Penelopy z Pałacu Odyseusza na Itace. Po powrocie najemnika, Elpenor dał mu zapłatę i pozwolił zatrzymać całun.

Później wysłał Aleksiosa do Megaris, aby pozbył się Wilka ze Sparty. Okazało się, że był nim Nikolaos, czyli ojczym misthiosa. Jakiś czas później, Aleksios dowiedział się, że Elpenor jest Czcicielem Kosmosa. Udał się do Fokidy, czyli miejsca zamieszkania Elpenora i zaprezentował mu hełm Wilka jako dowód wykonania zadania.

Elpenor wyjawił mu swoje prawdziwe intencje i plany dotyczące jego matki, Myrrine. Zanim Aleksios mógł go zamordować, zjawili się strażnicy, którzy pozwolili Czcicielowi uciec, chociaż sami ponieśli śmierć.

Mężczyzna zastawił potem pułapkę na Aleksiosa, zatrudniając sobowtóra. Misthios nie dał się pokonać i zabił go, po czym zlokalizował kryjówkę prawdziwego Elpenora.

Aleksios dotarł do Doliny Węży, gdzie mieściła się jaskinia. Tam ulokował się Elpenor. Aleksios wszedł do niej i brutalnie zamordował złoczyńcę. W ostatnich słowach, Elpenor przyznał, że zabicie go było błędem. Przy jego ciele, Aleksios znalazł dziwny odłamek, który wziął ze sobą.

Truchło Elpenora odnalazła potem Demonja, czyli Kassandra, a więc siostra Aleksiosa. Ścięła mu głowę i przyszła na spotkanie Czcicieli, pokazując ją członkom stowarzyszenia i ogłaszając śmierć Elpenora.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.