Nie czuję strachu. Tylko żal. Szukałem jedności. Stabilności. Porządku.

—Ostatnie słowa Emilia Barbarigo


Emilio Barbarigo – antagonista w grze Assassin's Creed II z 2009. Członek zakonu templariuszy oraz kupiec wenecki.

Jest to główny antagonista Sekwencji 7 – Kupiec wenecki.


Biografia[edytuj | edytuj kod]

Assassin's Creed II[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Emilio Barbarigo urodził się w Wenecji w roku 1421. Dzięki wpływom swojej rodziny, zyskał władzę w mieście. Dołączył do zakonu templariuszy, do którego należało większość jego rodziny.

Niedokończone sprawy[edytuj | edytuj kod]

W roku 1480 Emilio Barbarigo był obecny na spotkaniu w Toskanii, wraz z Rodrigo Borgią. Dołączył do nich Jacopo de' Pazzi, który pozostał jedynym żywym członkiem rodzinny Pazzi, a tam oskarżył Emilia o dostarczenie złej broni z Wenecji.

Wielki mistrz poparł Emilia, wyrażając niezadowolenie z niekompetencji Jacopo. Po chwili zranił go ostrzem za to, że zawiódł zakon we Florencji. Pazzi błagał, aby Borgia dał mu czas, lecz zamiast tego przebił szyję Jacopo, zabijając go.

Kupiec wenecki[edytuj | edytuj kod]

W 1481 Emilio opanował kupiecką dzielnicę w Wenecji – San Polo i będąc tyranem, żądał od handlarzy czynszu za pozwolenie na handel, oraz wysyłał strażników na tych, którzy nie zobowiązali się do jego zasad. Wywołał przez to sporo kontrowersji, wielu złodziei planowało obalić jego rządy.

W 1485 Asasyn Ezio Auditore dostał zlecenie zabójstwa Barbarigo od Antonio de Magianisa, który ułatwił mu dostęp do Palazzo della Seta (siedziby Emilio). Po dostaniu się na mury Palazzo, Ezio był świadkiem rozmowy Emilio z Carlo Grimaldim, który ostrzegł go przed asasynem i doradził mu, aby uciekał. Carlo odszedł, a potem Ezio zakradł się i zlikwidował Barbarigo.

Przed śmiercią Emilio wyznał, że czuje żal, ponieważ dążył do "porządku".

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Nie wiadomo dokładnie, kim dla Emilia był Silvio Barbarigo, oprócz tego, że byli spokrewnieni.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.