FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Emilio Barzini - główny antagonista książki Ojciec chrzestny i jej filmowej adaptacji a także gry wideo o tej samej nazwie. Był głową rodziny przestępczej Barzini.

Biografia Edytuj

Na początku lat 30. XX wieku Barzini wraz ze swoim bratem Ettore zostali jednym z głównych poruczników w organizacjach Giuseppe Mariposy. Zaczął odczuwać niezadowolenie u Mariposy po tym, jak ten zamordował jego przyjaciela „Timsa” jedynie z powodu podejrzenia go o zdradę, a po próbie Barziniego zamordowania Vito Corleone na paradzie zamieniło się w krwawą masakrę, zaczął patrzeć, jak fala się odwraca i zdradził swego pana Donowi Corleone.

Po śmierci Mariposy Barzini przejął resztki jego organizacji i przewodniczył jedną z pięciu nowojorskich rodzin. Był ogólnie uważany za drugiego najpotężniejszego i najbogatszego dona mafijnego zarówno w Nowym Jorku, jak i w całym kraju, zaraz za Vito Corleone. Doszedł do władzy wkrótce po Donie Corleone i był fizycznie obecny w latach 30. XX wieku. Interesował się rynkami takimi jak narkotyki, hazard i prostytucja, a także był na tyle sprytny, by interesować się Las Vegas i Kubą.

W latach 40. XX wieku był on odpowiedzialny za Virgila Sollozza, Philipa Tattaglię i inne rodziny mafijne dążące do obalenia rodziny Corleone. Krótko po śmierci Vito został zamordowany na rozkaz Michaela Corleone, nowego dona rodziny Corleone.

W grze wideo Edytuj

W grze Don Emilio Barzini był również najbogatszym mafiosom w Nowym Jorku i nakazał morderstwo Johnny'ego Trapaniego, ale kazał oszczędzić jego żonę i syna. Synowi, Aldo, Don Corleone obiecał, że pewnego dnia będzie mógł się zemścić.

Wiele lat później, podczas Wojny Pięciu Rodzin, Barzini początkowo jest pewny sukcesu, ale zaczyna tracić kontrolę po nalocie Sonny'ego Corleone i Aldo Trapaniego na magazyn West Port Warehouse, który niebezpiecznie zbliża się do ujawnienia roli Barzinich jako manipulatorów. Jest nazywany przez Underbossa Tattaglii „Wilkiem”.

Podczas chrztu Aldo towarzyszy Alowi Neri do ratusza, gdzie zamiast zostać zastrzelonym na schodach, Barzini próbuje uniknąć schwytania przez Aldo. W końcu zostaje osaczony i zamiast podjąć walkę, przyznaje się do porażki i drwin, że Barzini nie są jeszcze zakończeni. Gracz ma wtedy wybór, zabić go lub pozwolić Corleone'owi na poradzenie sobie z nim, ostatecznie mszcząc śmierć ojca Aldo 19 lat po jego śmierci.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.