Enchantress – główna antagonistka filmu Legion Samobójców z 2016 roku.

Opętała ciało doktor June Moone, a następnie próbowała stworzyć potężną broń, aby przejąć kontrolę nad światem.

W jej rolę wcieliła się Cara Delevingne.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Po rzekomej śmierci Supermana, Amanda Waller tworzy Legion Samobójców (w skład którego wchodzili: Deadshot, Killer Croc, Harley Quinn, Katana, Kapitan Boomerang, El Diablo i Slipknot). Legion został zaakceptowany przez rząd, po tym jak Enchantress użyła swoich umiejętności teleportacyjnych, aby wykraść dokument zawierający szczegóły dotyczące zapasów arsenału Iranu.

Jednak Enchantress wyrusza w Midway City i znajduje fiolkę zawierającą duszę swego brata Incubusa. Zabija biznesmena, aby wykorzystać jego ciało jako gospodarza dla Incubusa, który następnie zaatakował podmiejskie metro, zabijając wielu ludzi i niszcząc wiele pociągów. Gdy armia i policja nie powstrzymują ataków Incubusa, Enchantress ujawnia swoje prawdziwe zamiary, poprzez sprzeciwienie się Waller, która następnie próbuje ją zabić. Następnie z pomocą brata udaje jej się przemienić mieszkańców miasta w potwory, które były jej bezgranicznie posłuszne. Potem planuje stworzyć potężną broń, która wyeliminuje ludzkość z powierzchni Ziemi.

Jakiś czas później przybywa do niej Legion Samobójców, a ona wysyła przeciwko niemu Incubusa, który ginie w walce z El Diablo. Harley Quinn oferuje jej swoją wierność, to spowodowało, że Enchantress straciła na chwilę czujność. Wykorzystała to Harley, która wycięła jej serce. W ten sposób umiera wraz ze swoimi mocami.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.