Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Różnica między człowiekiem a zwierzęciem… to chęć „pójścia do nieba”, ludzie o tym myślą… Jednak psy i papugi nie mogą pojąć tego pojęcia. Idea „Nieba”. Ludzie powinni spędzić swoje życie próbując osiągnąć „Niebo”. To jest piękno ludzi.

—Enrico Pucci

W Więzieniu Zielonych Delfinów... Mogłem cię zabić, kiedy tylko chciałem. Ale... myślałem, że kiedyś cię ocalę... więc cię zostawiłem. Po prostu odebrałem ci pamięć. To... to nie jest wymówka, nie błagam o życie... To było dla twojego dobra, mój bracie... a także po to, abym mógł osiągnąć moc pójścia do "Nieba". W końcu ktoś musi zdobyć moc udania się do „Nieba”… Zatrzymaj pogodę. 11... 13... Nie próbuj mnie zabić i zabić siebie. Liczby pierwsze... 17...

—Pucci do Weather Report.

31, 37, 41, 43, 47. Policz liczby pierwsze. Nic nie może podzielić liczb pierwszych. Powodem, dla którego ludzie zawodzą… jest poczucie „wstydu”. Myślą, że mogli zrobić coś inaczej w przeszłości lub zastanawiają się, dlaczego zrobili to, co zrobili. Z powodu ich żalu powoli słabną i zawodzą.

—Pucci


Enrico Pucci jest głównym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Stone Ocean. Pragnie spełnić proroctwo, które stworzy „niebo” i osiągnie ostateczne szczęście przez Dio. Pucci włada trzema Standami w całej historii, są to White Snake, C-Moon i Made in Heaven.

Charakterystyka

Wygląd

Pucci jest ciemnoskórym mężczyzną o średnim wzroście i szczupłej, dopasowanej budowie.

Pucci ma bardzo krótkie, siwe włosy z wygolonymi liniami tworzącymi dwa wydłużone sześciokąty włosów między skórą głowy a skroniami, z których każdy łączy odpowiednią brew za pomocą zygzakowego pasma włosów. W swoich wczesnych przedstawieniach druga strona tych sześciokątów łączyła się z resztą włosów kolejnym zygzakowatym pasmem, a ogolone linie tworzyły trójkąt za każdym uchem w taki sposób, że większa masa włosów tworzyła duży znak plus z tyłu jego głowy. Później te wygolone linie każdego sześciokąta łączyły się i szły do podstawy czaszki, tworząc linię z jednym szewronem. Ma cienkie baczki rozciągające się na krawędzi środkowej szczęki.

Osobowość

Ksiądz Enrico Pucci jest fanatykiem oddanym heretyckiemu poglądowi na wolę Bożą i planowi DIO.

Jako nastolatek Enrico Pucci był człowiekiem o dobrym sercu, który starał się podążać za swoją wiarą jako przyszły ksiądz. Kiedy tragiczna seria wydarzeń doprowadziła do samobójstwa jego ukochanej siostry Perli, Pucci popadł w rozpacz i udał się do DIO, z którym wcześniej się spotkał.

Enrico Pucci stał się wtedy radykalnym wyznawcą po uczęszczaniu do DIO, którego głównym credo było to, że ludzie są bezradni wobec wielu sił rządzących wszechświatem. Spośród tych sił najbardziej wyróżniano wolę i Los Boga - które Pucci nazywa „grawitacją”. Historia Pucciego, pełna prawie niemożliwych zbiegów okoliczności i zbiegów losu, oraz śmierć Perli, której odpowiedzialności nie można było przypisać nikomu, w szczególności, były prawdopodobnymi przesłankami tego przekonania. Skłonny do pogawędek (długotrwały efekt wielu rozmów z DIO), Pucci często przedstawia wiele przypadkowych ciekawostek, które potwierdzają jego punkt widzenia: obserwując, jak Miraschon próbuje ukraść złoty krzyż, Pucci wyjaśnił, jak Miraschon nie mógł uciec przed jej naturą; podobnie Pucci wyjaśnił Jolyne, jak pewien gatunek lekkomyślnych jaskółek umarł młodo, ponieważ nie zdawał sobie sprawy ze swoich ograniczeń, i użył tego jako metafory rodu Joestarów. Łącząc tę ​​wiarę z planem DIO, aby „osiągnąć niebo”, Pucci starał się, aby każdy człowiek poznał swoje przeznaczenie dzięki mocy Made in Heaven i dał im „postanowienie” zaakceptowania swojego przeznaczenia, nazywając je prawdziwym „szczęściem”. Zasadniczo Pucci pragnął, aby ludzie zdali sobie sprawę, że nie mogą walczyć z Losem i chciał pogodzić ich ze swoim statusem podwładnych Losu.

Ciekawostki

  • Oprócz swojego mistrza, Enrico Pucci jest jedynym głównym antagonistą w JoJo's Bizarre Adventure, który zabił swojego JoJo, którym w przypadku Enrico była Jolyne.
  • Enrico Pucci jest uczulony na skorupiaki.
  • W osi czasu gry JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven, plan „wzniesienia się do nieba” jest wykonywany przez DIO zamiast przez Pucciego, co skutkuje stworzeniem Standu The World: Over Heaven.
Advertisement