Entoma Vasilissa Zeta – wspierająca protagonistka w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Entoma ma wygląd dziewczyny noszącej ubrania podobne do tradycyjnego japońskiego stylu. Ma słodkie oczy, ale nigdy nie błyszczą ani nie mrugają. Ma brązowe włosy z podwójnym kucykiem. Entoma nigdy nie odkrywa nagiej skóry poza jej twarzą.

Jej prawdziwa postać to pająk-człowiek (pajęczak). Jej twarz to owad w kształcie maski, a jej włosy powstają z organizacji podobnej do zwiniętej stonogi. Oczywiste jest, że wygląda ona nieludzko na ilustracji, ale w powieści nikt nie dostrzega swojej tożsamości jako potwora, dopóki nie zdejmie maski.

Przemawia głosem słodkiej dziewczyny za pomocą pijawki, która kradnie głos ludzkich ofiar po ich zabiciu. Jej oryginalny głos jest szorstki i drażniący, podobny do głosu Cocytusa.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Entoma lubi jeść ludzi jako jedzenie. Chociaż Entoma nie ma nic przeciwko temu, jaką osobę spożywa, jeśli ma taką okazję, jej ulubioną częścią jest jednak muskularna ręka mężczyzny. Jeśli nie ma ludzi do jedzenia, zamiast tego spożywa przekąski zwane "zielonymi herbatnikami". Ma też skłonność do jedzenia owadów w Czarnej Kapsułce.

Pomimo traktowania ludzi jako żywności, natura Entomy nie jest uważana za wyjątkowo złą. Jeśli Entoma natknie się na ludzi, kiedy będzie nasycona i nie będą jej przeszkadzać, zignoruje ich zamiast ich zjeść. Lubi też polować na zdobycz, tkając sieci na trzecim i szóstym piętrze Nazaricka.

Entoma nie lubi jej oryginalnego głosu, więc milknie, gdy traci swój fałszywy głos i nie mówi, chyba że jest to konieczne.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.