Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Walcie się! Idę do domu!

—Cartman


Eric Theodore Cartman, bardziej znany pod jego nazwiskiem Cartman - jeden z czterech głównych bohaterów i główny antagonista animowanego serialu dla dorosłych Miasteczko South Park. Zazwyczaj jest czarnym charakterem lub antybohaterem.

Jest 8-10-letnim chłopcem, który mieszka w fikcyjnym amerykańskim miasteczku South Park w stanie Kolorado w pobliżu Denver. Był wieloletnim arcyrywalem i towarzyszem Stanleya „Stan” Marsha, Kyle'a Broflovskiego, Kennetha „Kenny'ego” McCormicka i Leopolda „Buttersa” Stotcha; pomimo spędzania czasu z nimi nikt nigdy nie uważał go za prawdziwego przyjaciela.

Jest rywalem dziewczyny Stana - Wendy Testaburger, a później gnębicielskim (byłym) chłopakiem Heidi Turner.

Cartman, którego nie lubią prawie wszyscy w mieście, jest grubym, bigoteryjnym, rasistowskim, seksistowskim, tchórzliwym, ohydnym, manipulacyjnym, tyranicznym i socjopatycznym, stale rozpowszechniającym mowę nienawiści i zastraszanie, a także oszukiwającym i wykorzystującym innych (zwłaszcza Kyle'a) i Buttersa), aby osiągnąć własne cele.

Podobnie jak większośći bohaterów serialu, głosu podkładał mu Trey Parker, który grał także Kim Jong-ila i Balthazara Bratta.

Advertisement