FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


A teraz gadaj czego chcecie. I czemu nie mielibyśmy was zabić.

—Erron Black


Erron Black jest antagonistą w grze Mortal Kombat X i Mortal Kombat 11. Pracuje dla Kotal Kahna i pomaga mu w realizacji jego planów.

Biografia

Mortal Kombat X

Erron Black pierwszy raz pojawia się podczas prowadzenia konwoju Kotal Kahna przez Pozaświat, wraz z Ermaciem. Kiedy armia Mileeny atakuje znienacka konwój, Blacka widać, jak walczy z Tarkatanami u boku swoich kolegów z drużyny. Po tym, jak cesarz Pozaświata obezwładnia Raina, Erron zostaje wysłany, aby go wykończyć. Kiedy ma zamiar pociągnąć za spust, Mileena rzuca swoje sai w stronę dłoń rewolwerowca, odrzucając jego broń, a następnie Rain szybko się wycofuje, gdy Mileena walczy z Kotalem.

Później Erron „pozdrawia” Cassie Cage, Jacqui Briggs, Takedę Takahashiego i Kung Jina, gdy przybywają do Pozaświata w poszukiwaniu Kotal Kahna, aby potwierdzić to, co Li Mei zgłosiła Ziemskiemu Wymiarowi; Mileena niszczy całe wioski amuletem Shinnoka. Kiedy Cassie próbuje mu pokazać insygnia Raidena, Erron nie wierzy, że może być prawdziwy i że można taki kupić na targu. Jednak Jin przekonuje Blacka, że ​​może zostać ukarany, jeśli są tymi, za których ich podaje, i może dostać więcej, jeśli przyprowadzi całą czwórkę do Kotal. Black zgadza się i prowadzi ich do Kotala.

Jednak gdy grupa mija duże zgromadzenie mieszkańców przygotowujących się do publicznej egzekucji złodzieja, Jin denerwuje się z powodu nadmiaru kary. Ignoruje ostrzeżenie Errona i idzie uwolnić złodzieja. Erron zaczyna z nim walczyć, ale ostatecznie nie powstrzymuje Jina. Po tym, jak Jin i jego koledzy z drużyny obezwładniają siły przeciwnika, D'Vorah wprowadza Kotala Kahna, który denerwuje się, gdy zostaje mu ujawnione, iż Mileena jest w posiadaniu amuletu Shinnoka. Po tym, jak Jin pokonuje Kotala w walce, cesarz Pozaświata i jego współpracownicy są zobowiązani dla Ziemi, aby współpracowali, by powstrzymać Mileenę.

Po zdradzie Kotal Kahna przez D'Vorah, która zabija dwóch strażników i kradnie amulet Shinnoka dla Quan Chi, Erron, Reptile i Ermac odkrywają ciała i wywnioskują, że to dzieło D'Vorah. Kiedy czwórka ziemian ucieka ze swoich cel, wpadają na nich i starają się zachować ciszę, ale szybko zostają wykryci przez Reptile'a. Black ma krótką walkę z Takedą, ale zostaje pokonany.

Erron, Reptile i Ermac są obecni na spotkaniu z Kotal Kahnem, informując go o zdradzie D'Vorah i pozornej lojalności wobec Ziemi. Kotal, zasmucony i rozgniewany jej zdradą, rozkazuje swoim ludziom przygotować armie z zamiarem inwazji na Ziemię i odzyskania amuletu.

Krótko po tym, jak Shinnok niszczy Jinsei, Erron i jego towarzysze wchodzą do Ziemskiego Wymiaru i wpadają na Cassie i jej drużynę, którzy uciekają w stronę lasu. Zespół zastawił zasadzkę na siły Kotala i pokonało większość wojowników, jednak wkrótce zostali otoczeni przez resztę armii Pozaświata. Kiedy Jacqui informuje Kotala o obecności Shinnoka, cesarz mówi, że Ziemskie Wymiar jest skazany na śmierć i postanawia zabić ich, mając nadzieję uspokoić Shinnoka i zyskać czas na wznowienie obrony Pozaświata. Gdy armia, w tym Erron, ma zamiar zabić drużynę, Sub-Zero i jego klan atakują siły wroga, pozwalając ziemianom uciec. Lod Blacka i reszty Pozaświatowców nie jest znana, ale prawdopodobnie zostali odesłani z powrotem do Pozaświata.

Mortal Kombat 11

Erron Black jest obecny obok tronu w Koloseum Kotal Kahna, gdy schwytany Kollector miał zostać stracony. Kiedy zatrzęsienie czasu Kroniki uderza w Pozaświat, dawny Erron przybywa do Koloseum wraz z kilkoma innymi kombatantami z Pozaświata 25 lat wcześniej. Młodszy Erron sprzymierzył się z siłami Shao Khana, podczas gdy obecny Erron pozostaje z Kotalem, gdy dwie grupy ścierają się.

Przeszły Erron spotyka Kotal Kahna w komnacie pod koloseum i ignoruje wieści o tym, że jego obecne ja jest sojusznikiem Kotala. Dochodzi do walki, w której Erron zostaje pokonany. Dwóch Erronów jest następnie widocznych jak walczą ze sobą w koloseum, gdy przybywa D'Vorah i ratuje siły Shao Kahna, w tym Errona.

Przeszły Erron jest obecny w ulu D'Vorah wraz z resztą sojuszników Shao Kahna, gdy zostają zapoznani z Kroniką. Później przeszły Erron towarzyszy byłemu Kano w twierdzy Kroniki, gdzie Geras pyta, czy są w stanie naprawić uszkodzonego Sektora i czy można go powielić tysiące razy. Obaj spotykają się tutaj z dzisiejszym Kano, który zachęca ich do współpracy z Kroniką.

Podczas ataku na pustyni, na polecenie Sił Specjalnych, przeszły Erron prowadzi siły Czarnego Smoka atakujące bunkier. Podczas ataku spotyka zarówno przeszłego, jak i obecnego Johnny'ego Cage'a, z którym walczy i przegrywa.

Współczesny Erron Black jest następnie widoczny wśród połączonej armii Kitany złożonej z wojowników Osh-Tekk, Shokan i Tarkatan podczas jej ataku na koloseum w celu uwolnienia Kotala od Shao Kahna. Kitana z powodzeniem pokonuje i zabija Shao Kahna, a Kotal mianuje Kitanę nowym Kahnem w Pozaświecie.

Przeszłego Errona można zobaczyć w klubie walki Czarnego Smoka, obserwując wymuszoną walkę między przeszłością Sonyą Blade i przeszłym Johnnym. Kiedy Cassie Cage atakuje klub, dawny Kano wysyła Errona, aby wykończył Sonyę i Johnny'ego, zanim zostaną uratowani. Erron wchodzi do ringu i poważnie rani Johnny'ego, strzelając mu w ramię, ale zostaje powstrzymany przez Sonyę.

Erron Black nie jest widoczny w przeszłości ani obecnie podczas ostatniego ataku na Twierdzę Kroniki, a ich losy w nowej erze są nieznane.

Wygląd

Strój Errona nawiązuje do stylu ubierania się kowbojów z czasów dzikiego zachodu. Na jego strój składają się czarna koszula, czarne spodnie, skórzane rękawice, kurtka, buty, kowbojski kapelusz i maska zasłaniająca połowę twarzy.

Umiejętności

Erron Black jest bardzo kompetentny w posługiwaniu się pistoletami i karabinami, które są w stanie trafić cele z dużej odległości. Jest też w stanie walczyć wręcz bez żadnych problemów. Erron wyróżnia się strzelectwem i umiejętnością rykoszetowania kul, potrafi także przewidzieć ruchy przeciwnika i atakować bombami wypełnionymi piaskiem. Posiada on dar długowieczności, który 150 lat wcześniej otrzymał od Shang Tsunga. W walce wręcz używa miecza, który jest odciętym ostrzem z ręki Tarkatana.

Ciekawostki

  • Erron Black przypomina kowboja z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX wieku.
  • Erron Black pochodzi z Teksasu.
    • Zostało to potwierdzone, kiedy powiedział: "Miło spotkać się z Teksańczykiem", przed walką z Leatherfacem.
  • W latach sześćdziesiątych, ponad 150 lat przed wydarzeniami w Mortal Kombat X, Erron Black otrzymał nieśmiertelność od Shang Tsunga, gdy zabił dla niego wojownika z Ziemskiego Wymiaru.

Galeria

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.