Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jeśli nigdy nie będziesz mój, dam ci przynajmniej śmierć własnymi rękami. Nie pozwolę, żeby ktokolwiek cię dotknął. Tatsumi z Nocnego Rajdu...umrzesz.

—Esdeath do Tatsumiego


Esdeath – główna antagonistka z mangi oraz anime o nazwie Akame Ga Kill!. Jest wysokiej rangi generałem Imperium, jest także jednym z potężnych generałów Imperium dzięki jej Teigu. Esdeath była odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi na północy kraju, będąc odpowiedzialną za kilka konfliktów, wojen i śmierci na północy kraju z powodu buntu przeciwko Imperium. Jest złoczyńcą z największą liczbą okropnych okrucieństw w Akame Ga Kill!, po samym Premierze. Jest także liderem Jaegers.

Głosu użyczyła Satomi Akesaka w japońskiej wersji anime, natomiast Christine Auten w angielskiej wersji anime.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Esdeath była wysoką, piękną i szczupłą kobietą o długich jasnoniebieskich włosach i niebieskich oczach. Miała na sobie ubranie generała z długimi rękawami, niebieski szal na szyi i buty na wysokim obcasie. Ma również tatuaż na piersi, co jest znakiem jej Teigu.

W anime pokazano, że Esdeath ma kolor porcelanowej skóry (najprawdopodobniej ze względu na chłodny klimat jej rodzinnej wioski). Poza tym jej piersi były przesadnie większe niż u jej odpowiednika w mandze.

Osobowość[]

Esdeath była sadystką, która nie miała empatii wobec ludzi, których uważała za słabych, ponieważ żyje według filozofii jej ojca ("Silni przeżywają, a słabi umierają"). Lubiła zadawać wrogom wielki ból, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Nie miała żadnych skrupułów, jeśli chodzi o zabijanie niewinnych ludzi, aby dostać to, czego chciała, i zracjonalizowało jej zachowanie ze starodawnym credo ojca. Esdeath znała dobrze swoich podwładnych, pozwalając im robić, co im się żywnie podoba, co z kolei inspirowało ich intensywną lojalność i oddanie; to czyni jej wyznawców najsilniejszą siłą ofensywną Imperium. Według jej słów, Esdeath wykazała prawdziwą troskę o swoich podwładnych - w szczególności Trzy bestie i Jaegers - i bez wahania zezwoliła im na zabicie Tatsumiego, gdyby kiedykolwiek naraził na niebezpieczeństwo ich życie.

Esdeath uwielbiała walczyć i miała szczególny szacunek dla silnych przeciwników, co pokazuje, kiedy otwarcie uznała Susanoo za wojownika, a nie prostego Teigu. Jej miłość do walki czasami inspirowała ją do podejmowania działań, które wzbudzałyby więcej nienawiści wobec imperium, w nadziei, że będą w stanie odłożyć więcej buntów. Stwierdziła nawet, że w razie upadku imperium, po prostu rozpocznie wojnę, aby zaspokoić swoją potrzebę rozlewu krwi.

Pomimo swojej reputacji, Esdeath posiadała wielką charyzmę, zdolną zainspirować wielu do walki o nią. Nawet Run, który spodziewał się, że będzie szumowiną, złagodził swoją postawę, pomimo jego obaw co do jej sadyzmu.

Mimo że była bezwzględnie żądna krwi, nie pozwalała jej dominować nad swoim osądem. Gdyby zobaczyła, że ​​bitwa jest zbyt duża dla jej żołnierzy, zarządza odwrót i nie ryzykuje ciężkimi stratami. Podczas gdy torturuje podwładnych, którzy ponoszą porażkę, może być wyrozumiała dla nieudanych serwitorów, pod warunkiem, że nie są oni kompletnymi porażkami i daje im korzyść z wątpliwości, jeśli niepowodzenie nie było ich winą. Jednak podczas ostatecznej bitwy z Armią Rewolucyjną i pozostałymi członkami Nocnego Rajdu staje się jasne, że pod tym charyzmatycznym oficerem wojskowym jest osoba czysto zła i żądna krwi. Zostało to udowodnione, kiedy wykorzystała swoją prawdziwą kartę atutową, by pokryć Imperium w rosyjskiej zimie. Najenda zauważyła, że taka technika naraża podwładnych Esdeath, a także ich rodziny, na ryzyko. Jej reakcja nie dbająca o to, i po raz kolejny racjonalizując ją swoją wiarą w darwinizm społeczny, pokazała jej okrucieństwo i deprawację.

Co ciekawe, na przekór tej czystej potworności, przed ostateczną bitwą, Esdeath wspomniała o poświęceniu bitwy w pamięci upadłej grupy Jaegersów - jeszcze bardziej znacząca ze względu na jej początkową pospolitą śmierć po upadku Seruu Wszechobecnego, wewnętrznie przyznała się do ich zaginięcia i wyobraża sobie cała grupa w jej pamięci. Pokazuje to, że choć naraża swoich mężczyzn i ich rodziny na niebezpieczeństwo, z upodobaniem przypomina sobie tych, którzy są ważniejsi od lokaja i cenią ich z szacunkiem; szczególnie w porównaniu z Trzema Bestiami.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Młoda Esdeath

Esdeath urodziła się na północy w małej wiosce, gdzie jej współplemieńcy zajmowali się polowaniami na Niebezpieczne bestie. Po śmierci matki bardzo zżyła się z ojcem. Była uzdolnionym i groźnym wojownikiem nawet w tak młodym wieku. Kiedykolwiek złapie zdobycz dla plemienia, jej ojciec zacznie patroszyć stworzenie, nie zabijając go. Dzięki temu poczuła się komfortowo z myślą o zadawaniu bólu żywym istotom. Jednak ojciec martwił się, że może to spowodować, że straci coś, czego nie będzie mogła odzyskać, ale aby przetrwać, było to w porządku. Jej ojciec powiedział jej, że na północy "Silni żyją, a słabi umierają", wyznanie wiary trzymało się blisko jej serca. Pewnego dnia powróciła z wycieczki, by znaleźć zniszczone plemię, w którym wszyscy zginęli lub umarli. Jej ojciec był śmiertelnie ranny i wkrótce zginął w jej ramionach. Od tego dnia przysięgała sobie, że stanie się silniejsza. Później dołączyła do armii Imperium, szybko awansując w szeregach, a w pewnym momencie premier pozwolił jej wybrać Teigu, zauważyła, że ​​została wybrana przez Teigu, poczuła, że ​​ją woła. Zamiast wypić jedną szklankę, która wystarczyłaby, wypiła cały dzban. Po oswojeniu Teigu Esdeath zyskała tytuł najsilniejszej osoby w imperium.

Po zdobyciu jej Teigu, w pewnym momencie, dowie się o uwięzieniu generała Livera i uwolni go. Później Imperator poleci jej pójść z Bossem i "zrobić przykład" Plemienia Ban, które powstało w buncie przeciwko Imperium. Wykorzystując jej opanowanie Lodu, zamroziła całą rzekę, która odcięła jej armię od głównej wioski plemion i wykorzystała ten prowizoryczny lodowy most, by przejść i pokonać ich, pokonując wrogów. Następnie nakazała swojej armii "najechać to miasto, dopóki nie będą usatysfakcjonowani", co doprowadziło do masowych mordów na ludności cywilnej, a także do spalenia wioski do samej ziemi. Zmusiła przywódców, by patrzyli, jak ich wioska jest niszczona, aby zachęcić przyszłe niesubordynacje wobec Imperium. Jakiś czas później zostanie im powiedziane, by podporządkować Północne Plemiona. Jej siły pokonały ich szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Podczas tego podboju pochowała 400 000 ludzi i złamała zdrowego bohatera Numi Seiki, zmuszając go do rozebrania się do naga i polizania butów przed zabiciem go. Po powrocie do stolicy Esdeath oświadczyła, że ​​chce spróbować swoich sił w zakochiwaniu się. Stworzyła listę krótkich, ale niewiarygodnie konkretnych kwalifikacji dla imperatora i premiera.

Dalsze losy[]

Na prośbę Honesta wysyła Trzy Bestie, aby zwabić Nocny Rajd, zabijając swoich politycznych wrogów. Po śmierci jej trzech ochroniarzy z rąk Tatsumiego i Bulata, Esdeath tworzy nową grupę dzierżawców Teigu, którą następnie nazywa "Jaegers", aby ścigać członków Rajdu i utrzymywać spokój i porządek w całym imperium.

Po utworzeniu Jaegers, Esdeath organizuje turniej w celu ustalenia nowego posiadacza Extase, Teigu zabezpieczonego po śmierci Sheele, ponieważ wiedziała, że ​​gdyby nie było właściciela, premier wziąłby go w posiadanie. Esdeath również korzysta z tego wydarzenia, aby znaleźć odpowiedniego kochanka, który spełni jej wymagania. Tatsumi bierze udział w turnieju, aby zebrać informacje i chęcią wygrania zawodów, co pozwoliłoby mu zdobyć pieniądze i powrócić do rodzinnej wioski. Jego niesamowite umiejętności i jasny, ciepły uśmiech przyciągają uwagę Esdeath i natychmiast zakochuje się w nim, zupełnie nieświadoma faktu, że jest on członkiem sił przeciwnych. Zakładając mu obrożę na szyję, Esdeath powala Tatsumiego i wciąga go z powrotem do siedziby Jaegers.

Widząc przewagę w swoich uczuciach, Tatsumi bezskutecznie próbuje nakłonić Esdeath do przyłączenia się do Nocnego Rajdu. Jego próby przekonania jej do opuszczenia imperium są ignorowane przez panią generał, a Esdeath surowo ripostuje, że to ona zmieni go i będzie kontrolować, a nie odwrotnie. Po kilku dniach spędzonych z Jaegers, Tatsumiemu udaje się uciec przed Esdeath i Wave'em, który zauważyła Incursio i rozpoznała go jako Teigę należącą do Bulata, przez co go atakuje. Odejście Tatsumi wzmacnia w Esdeath jej tęsknotę za nią.

Po tym, jak go straciła, Esdeath zaczęła czuć się przygnębiona i zauważyła zmianę w sobie, gdy była na nocnym patrolu (podczas jazdy swoim smokiem) i jak wyszła ze względu na ładny księżyc. Coś, co było dla niej bardzo nie na miejscu. Kiedy zauważyła osobę na Fałszywej górze, zeskoczyła, by z nią walczyć, ale okazało się, że to Tatsumi, ku jej uciesze (i jego przerażeniu).

Ciekawostki[]

  • Posiada małą książkę, której używa do rysowania Tatsumiego.
  • Jej armia ma swój własny symbol: krzyż.
  • Esdeath ma zwierzęcego smoka, na którym lata.
  • Christine Auten, która podkłada głos Esdeath w angielskiej wersji anime, podkłada głos także Karasubie, która, podobnie jak Esdeath, jest opanowaną, niezwykle potężną wojowniczą kobietą, która jest bardzo sadystyczna i wierzy tylko, że silnie mogą tylko przetrwać.
  • Esdeath odstaje od większości innych złoczyńców, pokazując, że naprawdę dba o ludzi pod jej dowództwem, traktując ich z uczuciem i szacunkiem, jednocześnie pozostając bezwzględną i okrutną wobec swoich wrogów. Nie manipuluje też uczuciami bohatera dla własnej korzyści, ponieważ jej uczucia do Tatsumi'ego wielokrotnie podkreślane były, że są autentyczne.
  • Jej śmierć w anime jest inna niż w mandze. W mandze Esdeath umiera opłakując fakt, że nigdy nie będzie mogła mieć Tatsumiego, ponieważ on pozostał przy życiu. W anime jednak po śmiertelnym zranieniu Akame, podeszła do Tatsumiego (który zginął w walce z Imperatorem) i przytuliła się do niego, jednocześnie po raz ostatni wyrażając swoją dozgonną miłość, zanim przystąpiła do zamrożenia ich obojga.
  • Wizerunek Esdeath w anime był ogólnie zgodny z jej odpowiednikiem w mandze. Jak jednak wspomniano, niektóre aspekty mangi zostały wycięte z anime (takie jak jej konfrontacja z Dzikim Gonem i pojedynek z Leone). W rzeczywistości większość wątków Esdeath została przedstawiona, a jedynym zauważalnym odchyleniem był sposób jej śmierci.

Galeria[]

Advertisement