FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Pułkownik potrzebuje pokojówki, kobiety, której nie można wydymać. De Santa to ta kobieta.

—Espinoza o De Sancie


Espinoza - mniejszy antagonista w grze wideo Red Dead Redemption z 2010 roku.

Głosu podłożył mu David Anzuelo.

Biografia

Espinoza jest jednym z dwóch poruczników pułkownika Agustina Allende, obok Vincenta De Santa. Pomaga dla De Santy i Johnowi Marstonowi (który pracował dla meksykańskiej armii w celu zdobycia Billa Williamsona i Javiera Escuelli) w czyszczeniu kryjówki buntowników w Tesoro Azul, a następnie pomaga Marstonowi w oczyszczeniu kryjówki buntowników w Torquemada. On i De Santa wydają się mieć bardzo wrogą rywalizację, stale obrażając się nawzajem. Po strzelaninach w Tesoro Azul i Torquemada de Santa postanawia pozbyć się Marstona i Espinozy. De Santa mówi Allende, że Espinoza jest bardzo utalentowanym kapitanem i tym, który spowodował zwycięstwo w Torquemadzie. Allende wysyła następnie Espinozę, Marstona i kilku innych żołnierzy w celu obrony pociągu, pod nadzorem De Santy. Bez ich wiedzy, De Santa zrobił to, aby potajemnie postawić żołnierzy pilnujących pociągu, a tylko Espinoza i Marston byli wykwalifikowani. Jednak Espinoza został uratowany przez Marstona.

Allende zostaje wkrótce przekupiony przez Williamsona i Escuellę, aby zabić Marstona i ich chronić. Allende następnie nakazuje dla De Santy zastawić pułapkę na Marstona, a ponieważ lojalność Espinozy spoczywa na Allende, postanawia również pomóc w pułapce. De Santa zwabia Marstona do kościoła w Chuparosa, okłamując Amerykanina, że ​​Williamson i Escuella są tam przetrzymywani. De Santa następnie powala go do nieprzytomności i przygotowuje się do jego egzekucji, ale Abraham Reyes, przywódca rebeliantów, ratuje go, strzelając do egzekutora. W następnej strzelaninie De Santa ucieka, ale Espinoza zostaje zabity przez Marstona.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.