FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


A co powiesz na mały... deser lodowy, Frank?!

—Evan przymierzający się do zabicia Franka


Evan MacIntyre znany, jako Lodowy Klaun, Klaun Evan lub Klaun Na Szczudłach to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising 2: Off The Record, czyli remake Dead Rising 2 z 2010 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać po raz pierwszy 3 dnia o godzinie 19:00 na Platinum Strip tuż przed wejściem do Fortune City Arena w zadaniu pobocznym Śnieżna Robota. Jest to klaun i sprzedawca lodów pracujący w Fortune City oraz młodszy brat Adama MacIntyre. Gdy Adam zginął w wyniku apokalipsy zombie, a według świadków Adam tuż przed śmiercią walczył z pewnym mężczyzną aparatem. Evan uwierzył, że to reporter Frank West zamordował jego brata i poprzysiągł sobie zemstę na Franku, a taka okazja nadarza mu się podczas apokalipsy zombie w Fortune City. Głosu użyczył mu Gabe Kouth.

BiografiaEdytuj

Dead Rising 2: Off The RecordEdytuj

Evan MacIntyre po incydencie w Willamette dowiedział się, że jego brat zginął. Jednak dodatkowo dowiedział się od świadków, że przed śmiercią Adam walczył z mężczyzną z aparatem – czyli bohaterem z Willamette: Frankiem Westem. Evan poprzysiągł sobie, że pomści śmierć Adama w dosyć sprzyjających warunkach.

27 września o godzinie 19:00, Stacey dzwoni do Franka mówiąc mu, że zauważyła jakiegoś wysokiego mężczyznę chodzącego na Platinum Strip przed Areną krzycząc na zombie. Frank West udaje się na Platinum Strip i zaczyna się po nim przechadzać. Tuż za nim pojawia się Evan chodzący na szczudłach, krzyczący we wszystkie strony, że zaprasza wszystkich na skosztowanie przepysznych lodów. Evan najwyraźniej nie przejmuje się całą apokalipsą zombie i zachowuje poczucie humoru. Frank wyraźnie zniesmaczony widokiem Evana, mówi do siebie, że nienawidzi klaunów co jest aluzją do jego spotkania z Adamem w Willamette. Evan podchodzi do Franka i wita się z nim na co Frank natychmiast mu mówi, że musi iść ignorując Evana. Evan najwyraźniej nie rozpoznał Franka więc pomyślał, że Frank jest zwykłym klientem i postanowił zaproponować mu jakieś lody do spróbowania by go rozweselić. Frank jednak nie dał się namówić i mówi mu, że na pewno nie będzie nic od niego brać. W tym momencie nad twarz Evana nadlatuje zdjęcie Franka z jego podpisem, które odleciało z rąk martwego fana Franka. Evan przygląda się zdjęciu i zdaje sobie sprawę, że rozmawia z zabójcą swojego brata Adama. Evan zaczyna pytać się Franka czy kojarzy jego zmarłego brata, który pracował w centrum handlowym w Willamette dodając, że kilkoro świadków widziało jak walczył z jakimś mężczyzną z aparatem. Frank mówi Evanowi, że jeśli Adam był jego bratem to nie chciałby spotkać się z jego siostrą. Wściekły Evan wyciąga zza pleców wyrzutnię śniegu i postanawia zabić Franka by po mścić śmierć swojego brata.

Po długiej walce z Frankiem i otrzymaniu dużej liczbie obrażeń, Evan zaczyna chwiać się na swoich szczudłach po czym spada z nich i traci przytomność. Okazuje się, że Evan jest karłem, a Frank komentuje jego wzrost wredną odzywką po czym odchodzi. Evan jednak szybko budzi się i podbiega do Franka mówiąc mu, że to jeszcze nie koniec i jest gotów dać mu do spróbowania wszystkie jego smaki.

Po walce, pokonany Evan chwiejnym krokiem zmierza w kierunku swojego samochodu klauna. Klaun upada na ziemię i podnosi swoją wyrzutnie śniegu. Niezadowolony z tego, że jest zepsuta, Evan zaczyna podskakiwać chcąc podnieść kilka bomb z ciekłym azotem na górze samochodu. Jednak jego podskakiwanie wprawia samochód w ruch co powoduje, że jedna z bomb spada z samochodu i wybucha mu prosto przed twarzą. Po wybuchu bomby Evan zaczyna zamarzać na śmierć. Klaun zaczyna iść w kierunku Franka po czym umiera zostając całkowicie zamrożonym mówiąc przed śmiercią, że nie ma to jak lody dla ochłody. Frank podchodzi do zamarzniętego klauna i przewraca go powodując, że jego ciało rozpada się na setki kawałków. Frank odchodzi i dodaje, że postawa Evana go rozwaliła.

GaleriaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

  • Evan to jedyna postać w serii Dead Rising, która jest karłem.
  • Ponieważ Evan występuje w wersji niekanonicznej, więc Evan albo nie istnieje w uniwersum Dead Rising lub wciąż szuka Franka Westa by się na nim zemścić za śmierć brata.

NawigacjaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.