Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Ja tu rozdaję karty. Wykorzystuję najlepszą strategię, mając na uwadze uwagę każdą możliwość. Wszystko idzie zgodnie z planem.

—Blood Stalk do Night Rogue.

Nawet gdybym nigdy nie przybył na Ziemię, wy wkrótce moglibyście wywołać kolejną wojnę. Pamiętam, że wam to mówiłem wcześniej. Nauka zawsze kończy się zniszczeniem! Postęp naukowy sprawia, że życie jest wygodniejsze, a ludzie zaczynają brać rzeczy za pewnik. Zanim się dowiedzą, zostaną uwikłani w wojnę. To przyszłość... obiecana przez naukę!

—Przemowa Kamen Ridera Evola do Buildu

Wasze twarze pełne rozpaczy są zachwycające! Równie dobrze mogę skorzystać z okazji, by rozkoszować się przerażeniem, które poczujecie, gdy wasze życia nieuchronnie dobiegną końca.

—Evolt, gdy niszczy Ziemię jedną ze swoich Czarnych Dziur.


Evolt jest tajemniczą istotą stojącą za katastrofą Skywall i głównym antagonistą Kamen Rider Build. Początkowo pojawia się jako Blood Stalk, jeden z liderów organizacji Faust i podwładny Night Rogue, ale ostatecznie okazuje się, że manipuluje wszystkimi stronami japońskiej wojny domowej w celu osiągnięcia własnego celu, jakim jest zbudowanie Wieży Pandory i użycie jej do wymazania całego życia na Ziemi.

W rzeczywistości, jest członkiem enigmatycznego pozaziemskiego klanu zwanego Krwawym Plemieniem, który używa Sterownika Evolu, aby przekształcić się w Kamen Ridera Evolu i pochłonął niezliczone planety w kosmosie. Jest także tym, który unicestwił starożytną cywilizację na Marsie dawno temu, używając mocy Puszki Pandory, choć zanim mógł pożreć Mars, Marsjańska Królowa Wernage poświęciła własną moc, aby zapieczętować Ewolucję w Puszce Pandory, powodując jego międzygwiezdne szaleństwo do tymczasowego zatrzymania.

Po milionie lat uśpienia na Marsie, Evolt rozdzielił niektóre ze swoich genów i wysłał je na Ziemię za pomocą bezzałogowej sondy, gdzie zepsuł łono Yuri Banjo, by spłodzić jej nienarodzonego syna Ryugę na jego przyszłego gospodarza. Później Evolt przejął ciało astronauty Soichi Isurugiego, gdy odkrył Puszkę Pandory na Marsie podczas Projektu Prominence i wykorzystał go do wywołania katastrofy Skywall, która podzieliła Japonię na Touto, Hokuto i Seito. Jako Soichi Isurugi, Evolt był współzałożycielem organizacji Faust wraz z doradcą rządu Touto, Gentoku Himuro i niesławnym fizykiem Takumim Katsuragim, aby potajemnie odzyskać swoją dawną moc, w trakcie zdobywania Pistoletu Transteam, który pozwala mu przekształcić się w Blood Stalka.

Evolt w końcu odzyskuje i naprawia swojego Evol-Drivera, co daje mu moc, aby ponownie przekształcić się w Kamen Ridera Evol. Od tego momentu Evolt wykonuje Wyzwalacz Evolu i używa go, by przybrać formę Czarnej Dziury, której użył do unicestwienia Marsa. Następnie Evolt zaczyna pracować nad ukończeniem Panelu Czarnej Pandory z 10 Zagubionymi Fullbottlami, aby mógł go wchłonąć, by osiągnąć swoją pełną formę, pozwalając mu przemieszczać się z planety na planetę, aby zużyć je bez konieczności wydatkowania dużej ilości energii. Dzięki tej mocy Evolt zamierza zniszczyć wszystko w galaktyce i stworzyć „nowy świat”.

Oprócz roli głównego antagonisty Build, Evolt jest także postacią drugoplanową w letnim filmie Kamen Rider Build: Be The One, w którym ujawniono, że otrzymał pomoc od trzech innych członków Krwawego Plemienia w podżeganiu Japońskiej Wojny Domowej. Po swojej widocznej śmierci pod koniec serii Evolt powraca w filmie Direct-To-DVD Kamen Rider Build NEW WORLD: Cross-Z jako niechętny sojusznik, tymczasowo współpracujący z Team Build, aby powstrzymać swojego psychotycznego starszego brata Killbusa, który dążył do zniszczenia całego wszechświata. Służy również jako niewidzialny nadrzędny antagonista Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease, który był odpowiedzialny za eksperymenty przeprowadzone przez Fausta nad głównym antagonistą filmu Keiji Uragą, w celu wydobycia Zagubionej Butelki Zebry w Starym Świecie.

Głosu użyczył mu Tetsuo Kanao, znany też jako inny japońscy antagoniści, tacy jak Inspektor Javert z adaptacji Les Misérables z 1998 roku, Vilos Cohaagen z remake'u filmu Pamięć absolutna z 2012 roku, Tywin Lannister z Gry o Tron, Amigard z Doubutsu Sentai Zyuohger oraz Namakelder z Happiness Charge Pretty Cure!. Jako Soichi Isurugi, w jego rolę wcielił się Yasuyuki Maekawa. Jako Masakuni Mido, w jego rolę wcielił się Norimasa Fuke.

Osobowość

Blood Stalk wykazuje niepokojąco nonszalancką postawę, od czasu do czasu wykonując swoje obowiązki stratega Fausta i egzekutora, nawet jeśli są one niewyobrażalnie okrutne. Generalnie zachowuje się bardziej przyjaźnie w porównaniu z kohortą Night Rogue, chociaż jest równie sadystyczny, złowrogi i bezwzględny jak jego sojusznik, jeśli nie bardziej np. zamieniając dziecko w Ice Smash, aby pokazać, że jego Ostrze Steam może stworzyć Smash. Jest również niezwykle manipulacyjny i chętnie pogrywa zarówno ze swoimi sojusznikami, jak i wrogami, aby osiągnąć swoje cele. Udawał przyjaciela i mentora Sento, aby manipulować nim bez wyrzutów sumienia i nie ma nic przeciwko dźganiu w plecy i eliminowaniu sojuszników, gdy przestaną być dla niego przydatni.

Okrutne i socjopatyczne cechy Blood Stalka stają się coraz bardziej uwypuklane w miarę postępu serii, szczególnie po tym, jak okazuje się, że jest Evoltem, istotą, która unicestwiła życie na Marsie. Staje się o wiele bardziej gniewny, gdy Vernage i Sento nadal utrudniają jego plany, woląc trzymać Sento w pobliżu, niż wymazać jego osobowość po tym, jak go opanowuje, aby mógł sprawić, by patrzył, jak rani swoich przyjaciół. Evolt często pozwala, by jego żądza krwi i sadyzm stawały się coraz lepsze, decydując się na odłożenie niszczenia Ziemi w celu przeprowadzenia „ostatecznej bitwy” z Riderami i zrujnowania ich jeszcze bardziej.

Evolt wykazuje wyraźną pogardę dla technologii i innowacji, twierdząc Sento, że nauka powoduje, iż społeczeństwo popada w samozadowolenie i ostatecznie prowadzi do wojny, chociaż być może po prostu on próbuje pogrywać z Sento, ponieważ Evolt wielokrotnie pokazuje rozwój technologii dla swoich własnych celów. Wydaje się, że Evolt interesuje się ludzkością i jest bardzo rozbawiony ich zdolnością i chęcią wzajemnego popełniania okrucieństw. Choć jednocześnie Evolt uważa ludzkość za gorszą od niego i jest bardzo zirytowany, gdy tylko człowiekowi uda się osiągnąć porównywalny poziom mocy. Spoglądając z góry na ludzi, Evolt wydaje się uważać swój rodzaj Krwawego Plemienia, a zwłaszcza samego siebie, za najwyższego w stosunku do wszystkich innych form życia. Ostatecznym celem Evolta jest doskonałe odzwierciedlenie jego sposobu myślenia: stara się zniszczyć wszystko, co istnieje i pozostawić siebie samego jako jedynego mieszkańca wszechświata. Pomimo niszczycielskich celów Evolta, można jego czyny uzasadnić na pewnym poziomie i jest gotów odłożyć na bok swoją nienawiść i połączyć siły z wrogami, gdyby pojawiło się większe zagrożenie, takie jak jego hedonistyczny starszy brat Killbus.

Gospodarze

Soichi Isurugi

Evolt opętał Isurugiego po tym, jak astronauta wszedł w kontakt z puszką Pandory. Nie mając pełnej siły potrzebnej do podróżowania między światami, Evolt powrócił na Ziemię jako Isurugi i próbował użyć puszki Pandory do unicestwienia planety, aby móc wchłonąć jej energię, tylko po to, by nieumyślnie spowodować utworzenie Skywalls nad Japonią. To jako Isurugi Evolt założył Fausta wraz z Gentoku Himuro i Takumim Katsuragim i przekonał córkę Soichiego, Misorę, aby dołączyła, dzięki jej mocy oczyszczania Fullbottles. Później, jako Soichi, Evolt udawał, że zaprzyjaźnił się z Sento, aby użyć go, by nakłonić córkę Soichiego, Misorę, do ponownego oczyszczenia Fullbottles po tym, jak odkryła prawdziwe cele Fausta i nie mogła się zmusić do dalszego pomagania im. To było ciało Soichiego, które Evolt kiedyś stał się Blood Stalk, a później Kamen Riderem Evolem po ponownym uzyskaniu gospodarza. Evolt ostatecznie odrzucił ciało Soichiego, aby posiąść Ryugę Banjou i osiągnąć fazę 2 swoich planów, pozostawiając Soichiego w śpiączce po traumie, którą przeżył będąc opętanym przez Evolta.

Ryuga Banjou

Ryuga Banjou zaczynał jako dziecko, które Evolt zepsuł po oddzieleniu niektórych jego genów i wysłaniu ich na Ziemię sondą z Namba Industries, gdzie przeniknęli do łona Yuri Banjou i zepsuli jej nienarodzone dziecko Ryugę jako płód, co doprowadziło do cudu dwumiesięcznej ciąży. Przez lata Evolt manipulował Ryugą, aby zwiększyć jego poziom zagrożenia, powodując śmierć jego rodziców, a później organizując, by Faust porwał jego dziewczynę i zmutował ją w Smasha, wszystko po to, aby później móc go posiąść, aby odzyskać więcej jego mocy. Po zdobyciu Ryugi, Evolt zyskał Smoczą Butelkę Evol i moc przemiany w fazę 2 swoich przemian, Kamen Ridera Evola Dragona. Evolt został później wyrzucony z ciała Ryugi po tym, jak Sento przetaktował oba ich poziomy zagrożenia, aby wypędzić Evolta, ale to tylko pozwoliło Evoltowi na opętanie Sento.

Sento Kiryu

Evolt opętał Sento po tym, jak ten siłą przetaktował zarówno swój poziom zagrożenia, jak i Evolta, aby przeciążyć go i wypędzić z ciała Ryugi. Jednak Evolt po prostu przeniósł się do ciała Sento, pozwalając mu osiągnąć fazę 3 jego planów i stać się Kamen Riderem Evolem Rabbitem. Coraz bardziej zirytowany ciągłym sprzeciwem Sento wobec jego planów, Evolt celowo utrzymywał świadomość Sento, aby móc zmusić go do oglądania, jak morduje swoich przyjaciół. W końcu Evolt porzucił Sento jako ciało po tym, jak wchłonął połączoną energię z ciosów Magmy Cross-Z, Grease i Rogue do wyzwalacza Evol, pozwalając mu odzyskać pełną moc i tym samym zamanifestować się samodzielnie, nie potrzebując już więcej ciała gospodarza jako Kamen Rider Evol Black Hole.

Nariaki Utsumi

Podejrzewając zdradę ze strony swojej partnerki Shinobu Katsuragi, gdy obaj zainscenizowali klęskę Evolta z rąk Kamen Riderów w celu oczyszczenia pozostałych Zaginionych Butelek, Evolt oddzielił fragment, by posiąść Utsumi, zanim Shinobu zdoła uwięzić Ridera Evola zawierającego resztę jego genetyki w zamkniętym pojemniku. Jako Utsumi, Evolt przekształcił się w Kamen Ridera Mad Rogue i użył swojego ciała, aby odzyskać resztę swojej genetyki i Evol Drivera z pojemnika, po czym porzucił Utsumi jako gospodarza, aby ponownie przyjąć swoją pełną formę.

Kazumi Sawatari

Evolt na krótko opętał Kazumiego Sawatari, aby zmusić go do infiltracji Nascita i kradzieży ostatniej z Zaginionych Butelek potrzebnych do ukończenia Panelu Czarnej Pandory i przejęcia za niego jego Upiornej Transformacji. Evolt szybko odebrał ostatnie geny Kazumi po tym, jak Zaginiona Butelka była w jego posiadaniu, potrzebując, aby wszystkie jego geny były razem, aby stać się Evolem Black Hole, by połączyć się z Panelem Czarnej Pandory i powstać jego Phantom State.

Imitacje

Pełne ciało

Soichi Isurugi

Po odzyskaniu pełnej mocy, a tym samym całego ciała, Evolt zazwyczaj używa wyglądu Soichiego jako swojej podstawowej formy, gdy nie jest w swoim trybie transformacji Kamen Rider. Evolt od czasu do czasu przybierał tę formę, by drwić z Sento, przybierając wygląd Soichiego, jako „pozornego bohatera”, którego stworzył podczas ostatecznej bitwy w szczelinie między dwoma światami.

Juzaburo Namba

Evolt na krótko przybrał formę Namby podczas jego spotkania, po odzyskaniu pełnej mocy, ponieważ zażądał, aby Namba przekazał mu Seito.

Masakuni Mido

Po zabiciu Namby, Evolt zajął jego miejsce udając premiera Seito, używając jego wyglądu, aby przybrać formę Mido. Evolt udawał Mido, aby poprowadzić Seito do podboju reszty Japonii, aby mógł zjednoczyć Japonię pod sobą, ponieważ Japonia w pełni kontrolowana przez niego pozwoliłaby mu łatwiej realizować jego późniejsze plany. Jako Mido, Evoltowi udało się zaanektować Touto, a tym samym zjednoczyć Japonię, powodując, że (jako Mido) jest powszechnie szanowany przez obywateli Japonii za ponowne zjednoczenie ich kraju. W końcu jednak, po oczyszczeniu wszystkich Zagubionych Butelek, Evolt ujawnił się jako obcy udający Mido w telewizji, wywołując panikę w całym kraju, gdy wyzwał Kamen Riderów do ostatecznej bitwy i kazał im przynieść Zagubione Butelki, które mieli.

Fragmentowane

Hokuto Trzy Wrony

Podczas ostatecznej bitwy w Wieży Pandory pomiędzy Kamen Riderami i Evoltem, Evolt oddzielił kilka swoich genów i kazał im przybrać formę Hokuto Trzech Wron, by dręczyć Kazumi Sawatari. Te mimikry były w stanie przybrać formy Zaginionych Smashów, oryginalnych transformacji Hard Smash Hokuto Trio przy użyciu wcześniej oczyszczonych Zaginionych Butelek Zamku, Jelenia i Sowy Evolta. W końcu cała trójka została pokonana przez Kazumiego po tym, jak został Kamen Riderem Grease Blizzardem, a ich Zagubione Butelki zostały odzyskane, ale nie wcześniej niż zadali Kazumi śmiertelne rany, które doprowadziły go do utraty życia.

Kaiserzy

Dwa fragmenty DNA Evolta przybrały postać zmarłego Remocona i Engine Bro, aby zmierzyć się z Gentoku Himuro u boku Mad Rogue'a. Później walczyli zarówno z Rogue'em, jak i Mad Rogue'em po tym, jak Utsumi ujawnił, że cały czas spiskował przeciwko Evoltowi. Imitacja Engine Bro ostatecznie połączyła się z Remocon Bro, by przejąć Hell Bro, ale została zniszczona przez połączone moce obu Riderów.

Zaginiony Smash

Podczas wydarzeń z Kamen Rider Build: Final Stage, genetyka Evolta, która rozpadła się, ponieważ Build nie zdołał całkowicie zniszczyć ciała Evolta, zamanifestowała się w kieszonkowym wymiarze między starym a nowym światem jako Zaginony Smash, przybierając postać Młota Zaginionego Smasha, Klucza Zaginionego Smasha, CD Zaginionego Smasha, Jelenia Zaginionego Smasha, Sowy Zaginionego Smasha, Zamku Zaginionego Smasha, Zebry Zaginionego Smasha i Nożyc Zaginionego Smasha. Ostatecznie wszystkie te Smashe zostały zniszczone przez Kamen Riderów, aby w pełni zjednoczyć Evolta, by mogli go zniszczyć raz na zawsze, aby zakończyć tworzenie nowego świata.

W ostatecznej bitwie, po pokonaniu przez Kamen Ridera Cross-Z Build, Evolt złośliwie próbował ponownie oddzielić swoje geny, aby Sento nie był w stanie użyć ich do stworzenia nowego świata, ale Sento był w stanie użyć Butelki Geniusa do spraw, by zamanifestowały się jako Zaginiony Smash, pozwalając Riderom na ich całkowite zniszczenie i wykorzystanie jako energii do stworzenia nowego świata.

Twardy Strażnik

Po całkowitym zreformowaniu w Kamen Rider Build: Final Stage, Evolt podzielił część swoich genów, aby przybrać formę Twardych Strażników wraz z naśladowaniem jego poprzedniej transformacji Blood Stalka, aby walczyć z Kamen Riderami. Te formy zostały zniszczone przez Kamen Ridera Rogue'a i Mad Rogue'a.

Blood Stalk

Po całkowitym zreformowaniu w Kamen Rider Build: Final Stage, Evolt oddzielił część swojej genetyki, aby przybrać nową wersję swojej poprzedniej formy Blood Stalka wraz z dwoma Twardymi Strażnikami, aby walczyć z Kamen Riderami. Ta forma została zniszczona przez Kamen Ridera Grease'a.

Ciekawostki

  • Początkowo zasugerowano, że prawdziwą tożsamością Blood Stalka jest Takumi Katsuragi, zanim ujawniono, że to Soichi Isurugi, a później Evolt.
  • Kamen Rider Evol to drugi Kamen Rider z motywem węża/kobry od czasu Kamen Rider Ouja. Co ciekawe, obaj są nikczemnymi Riderami i mają podobne osobowości.
  • Evolt ma wiele podobieństw z tradycyjnymi przedstawieniami Diabła, będąc manipulatorem, który zawiera układy oferujące moc innym tylko po to, by ostatecznie ich zdradzić. Dodatkowo ma on motyw węża jako Blood Stalk i Kamen Rider Evol Cobra, nawiązując do tego jak Diabeł pojawia się pod postacią węża w historii Adama i Ewy.
  • To, czy jego imię jest napisane jako „Evolt” czy „Evolto”, jest dyskusyjne, ponieważ w jednym z odcinków jego imię jest zapisane jako „Evolto”, podczas gdy materiały uzupełniające dotyczące ruchu Be The One odnoszą się do niego jako „Evolt”.
  • Evolt ma zwyczaj mówienia „Ciao!” jako swoją pożegnalną frazę, choć nie jest pierwszym złoczyńcą, który to zrobił.
Advertisement