Ja tu rozdaję karty. Wykorzystuję najlepszą strategię, mając na uwadze uwagę każdą możliwość. Wszystko idzie zgodnie z planem.

—Blood Stalk do Night Rogue.

Nawet gdybym nigdy nie przybył na Ziemię, wy wkrótce moglibyście wywołać kolejną wojnę. Pamiętam, że wam to mówiłem wcześniej. Nauka zawsze kończy się zniszczeniem! Postęp naukowy sprawia, że życie jest wygodniejsze, a ludzie zaczynają brać rzeczy za pewnik. Zanim się dowiedzą, zostaną uwikłani w wojnę. To przyszłość... obiecana przez naukę!

—Przemowa Kamen Ridera Evola do Buildu

Wasze twarze pełne rozpaczy są zachwycające! Równie dobrze mogę skorzystać z okazji, by rozkoszować się przerażeniem, które poczujecie, gdy wasze życia nieuchronnie dobiegną końca.

—Evolt, gdy niszczy Ziemię jedną ze swoich Czarnych Dziur.


Evolt jest tajemniczą istotą stojącą za katastrofą Skywall i głównym antagonistą Kamen Rider Build. Początkowo pojawia się jako Blood Stalk, jeden z liderów organizacji Faust i podwładny Night Rogue, ale ostatecznie okazuje się, że manipuluje wszystkimi stronami japońskiej wojny domowej w celu osiągnięcia własnego celu, jakim jest zbudowanie Wieży Pandory i użycie jej do wymazania całego życia na Ziemi.

W rzeczywistości, jest członkiem enigmatycznego pozaziemskiego klanu zwanego Krwawym Plemieniem, który używa Sterownika Evolu, aby przekształcić się w Kamen Ridera Evolu i pochłonął niezliczone planety w kosmosie. Jest także tym, który unicestwił starożytną cywilizację na Marsie dawno temu, używając mocy Puszki Pandory, choć zanim mógł pożreć Mars, Marsjańska Królowa Wernage poświęciła własną moc, aby zapieczętować Ewolucję w Puszce Pandory, powodując jego międzygwiezdne szaleństwo do tymczasowego zatrzymania.

Po milionie lat uśpienia na Marsie, Evolt rozdzielił niektóre ze swoich genów i wysłał je na Ziemię za pomocą bezzałogowej sondy, gdzie zepsuł łono Yuri Banjo, by spłodzić jej nienarodzonego syna Ryugę na jego przyszłego gospodarza. Później Evolt przejął ciało astronauty Soichi Isurugiego, gdy odkrył Puszkę Pandory na Marsie podczas Projektu Prominence i wykorzystał go do wywołania katastrofy Skywall, która podzieliła Japonię na Touto, Hokuto i Seito. Jako Soichi Isurugi, Evolt był współzałożycielem organizacji Faust wraz z doradcą rządu Touto, Gentoku Himuro i niesławnym fizykiem Takumim Katsuragim, aby potajemnie odzyskać swoją dawną moc, w trakcie zdobywania Pistoletu Transteam, który pozwala mu przekształcić się w Blood Stalka.

Evolt w końcu odzyskuje i naprawia swojego Evol-Drivera, co daje mu moc, aby ponownie przekształcić się w Kamen Ridera Evol. Od tego momentu Evolt wykonuje Wyzwalacz Evolu i używa go, by przybrać formę Czarnej Dziury, której użył do unicestwienia Marsa. Następnie Evolt zaczyna pracować nad ukończeniem Panelu Czarnej Pandory z 10 Zagubionymi Fullbottlami, aby mógł go wchłonąć, by osiągnąć swoją pełną formę, pozwalając mu przemieszczać się z planety na planetę, aby zużyć je bez konieczności wydatkowania dużej ilości energii. Dzięki tej mocy Evolt zamierza zniszczyć wszystko w galaktyce i stworzyć „nowy świat”.

Oprócz roli głównego antagonisty Build, Evolt jest także postacią drugoplanową w letnim filmie Kamen Rider Build: Be The One, w którym ujawniono, że otrzymał pomoc od trzech innych członków Krwawego Plemienia w podżeganiu Japońskiej Wojny Domowej. Po swojej widocznej śmierci pod koniec serii Evolt powraca w filmie Direct-To-DVD Kamen Rider Build NEW WORLD: Cross-Z jako niechętny sojusznik, tymczasowo współpracujący z Team Build, aby powstrzymać swojego psychotycznego starszego brata Killbusa, który dążył do zniszczenia całego wszechświata. Służy również jako niewidzialny nadrzędny antagonista Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease, który był odpowiedzialny za eksperymenty przeprowadzone przez Fausta nad głównym antagonistą filmu Keiji Uragą, w celu wydobycia Zagubionej Butelki Zebry w Starym Świecie.

Głosu użyczył mu Tetsuo Kanao, znany też jako inny japońscy antagoniści, tacy jak Inspektor Javert z adaptacji Les Misérables z 1998 roku, Vilos Cohaagen z remake'u filmu Pamięć absolutna z 2012 roku, Tywin Lannister z Gry o Tron, Amigard z Doubutsu Sentai Zyuohger oraz Namakelder z Happiness Charge Pretty Cure!. Jako Soichi Isurugi, w jego rolę wcielił się Yasuyuki Maekawa. Jako Masakuni Mido, w jego rolę wcielił się Norimasa Fuke.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Blood Stalk wykazuje niepokojąco nonszalancką postawę, od czasu do czasu wykonując swoje obowiązki stratega Fausta i egzekutora, nawet jeśli są one niewyobrażalnie okrutne. Generalnie zachowuje się bardziej przyjaźnie w porównaniu z kohortą Night Rogue, chociaż jest równie sadystyczny, złowrogi i bezwzględny jak jego sojusznik, jeśli nie bardziej np. zamieniając dziecko w Ice Smash, aby pokazać, że jego Ostrze Steam może stworzyć Smash. Jest również niezwykle manipulacyjny i chętnie pogrywa zarówno ze swoimi sojusznikami, jak i wrogami, aby osiągnąć swoje cele. Udawał przyjaciela i mentora Sento, aby manipulować nim bez wyrzutów sumienia i nie ma nic przeciwko dźganiu w plecy i eliminowaniu sojuszników, gdy przestaną być dla niego przydatni.

Okrutne i socjopatyczne cechy Blood Stalka stają się coraz bardziej uwypuklane w miarę postępu serii, szczególnie po tym, jak okazuje się, że jest Evoltem, istotą, która unicestwiła życie na Marsie. Staje się o wiele bardziej gniewny, gdy Vernage i Sento nadal utrudniają jego plany, woląc trzymać Sento w pobliżu, niż wymazać jego osobowość po tym, jak go opanowuje, aby mógł sprawić, by patrzył, jak rani swoich przyjaciół. Evolt często pozwala, by jego żądza krwi i sadyzm stawały się coraz lepsze, decydując się na odłożenie niszczenia Ziemi w celu przeprowadzenia „ostatecznej bitwy” z Riderami i zrujnowania ich jeszcze bardziej.

Evolt wykazuje wyraźną pogardę dla technologii i innowacji, twierdząc Sento, że nauka powoduje, iż społeczeństwo popada w samozadowolenie i ostatecznie prowadzi do wojny, chociaż być może po prostu on próbuje pogrywać z Sento, ponieważ Evolt wielokrotnie pokazuje rozwój technologii dla swoich własnych celów. Wydaje się, że Evolt interesuje się ludzkością i jest bardzo rozbawiony ich zdolnością i chęcią wzajemnego popełniania okrucieństw. Choć jednocześnie Evolt uważa ludzkość za gorszą od niego i jest bardzo zirytowany, gdy tylko człowiekowi uda się osiągnąć porównywalny poziom mocy. Spoglądając z góry na ludzi, Evolt wydaje się uważać swój rodzaj Krwawego Plemienia, a zwłaszcza samego siebie, za najwyższego w stosunku do wszystkich innych form życia. Ostatecznym celem Evolta jest doskonałe odzwierciedlenie jego sposobu myślenia: stara się zniszczyć wszystko, co istnieje i pozostawić siebie samego jako jedynego mieszkańca wszechświata. Pomimo niszczycielskich celów Evolta, można jego czyny uzasadnić na pewnym poziomie i jest gotów odłożyć na bok swoją nienawiść i połączyć siły z wrogami, gdyby pojawiło się większe zagrożenie, takie jak jego hedonistyczny starszy brat Killbus.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.