Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ezekiel jest powracającym antagonistą w serii ,,Totalna porażka"

Historia[]

Wczesne życie[]

Ezekiel dorastał na farmie z dala od cywilizacji. Rodzice uważali, że domowe nauczanie to najlepszy sposób wykształcenia. W pewnym momencie wziął udział w przesłuchaniu do Totalnej Porażki, a podczas polowania wystrzelił z łuku strzałę do matki Po czym pobiegł ją przeprosić.

Wyspa Totalnej Porażki[]

Ezekiel pojawił się na Wyspie jako piętnasty zawodnik. Na samym początku Chris ostrzega go żeby mówił jak naj mniej co zapewni mu dłuższy pobyt. Chwilę póżniej zostaje przydzielony do drużyny Zabójczych Okoni.

Razem innymi zawodnikami bierze udział w pierwszym zadaniu. Podczas pierwszej części wyzwania Zeekowi udaje się wskoczyć do bezpiecznej strefy, lecz ostatecznie wygrywają Wrzeszczące Susły. Podczas drugiej części wyzwania kiedy Katie i Sadie znikneły razem z Haroldem śmieje się, że dziewczyny poszły się moczyć bo popieścił je trujący bluszcz, później komentuje, że Courtney wygląda z podpuchniętym okiem coraz gorzej. Po przegranej Okonie zastanawiają się kogo wyeliminować. Ezekiel zaczyna mówić seksistowskie teksty, że przegrali dlatego, że dziewczyny są słabsze od chłopaków czym denerwuje wszystkie dziewczyny z drużyny (w szczególności Evę i Bridgette) za co zostaję wyeliminowany podczas ceremonii eliminacji.

Pojawia się później w odcinku Ekstrawaganckie Obozo-jmanie w kurorcie Playa De Los Przegranos chwali się swoim naszyjnikiem. Nie nawiązał tam nowych przyjaźni. Próbował podpłynąć do Bridgette lecz ona dała mu do zrozumienia żeby trzymał się od niej z daleka. Później pyta się Trenta czemu broni Harolda przed Courtney skoro był jego wrogiem. Trent mu wyznaje, że Harold sfałszował wyniki głosowania aby Courtney wypadła. Później podczas wywiadu Courtney skarży się, że on wypadł jako pierwszy lecz dziewczyna go nokautuje go lampą. Wieczorem razem z pozostałymi głosują kogo wyeliminować. Wszyscy chcą głosować na Heather na którą wszyscy byli źli, że przez nią wypadli z programu. Niestety przez głupotę niektórych zawodników odpada Leshawna.

Pojawia się na chwilę w odcinku Najbardziej dramatyczny odcinek ze wszystkich gdzie kibicował Owenowi. Mówi, że gdy Owen wygra urządzi przyjęcie.

W odcinku specjalnym Wyspa Totalnej Totalnej Totalnej Porażki razem z pozostałymi świętuje zakończenie sezonu. Jednak po chwili pojawia się Chris i ogłasza nowe wyzwanie, że trzeba znaleść walizkę z pieniędzmi. Łączy siły z Beth i Lindsay pod warunkiem, że będzie okazywał im szacunek. Ezekiel znajduje walizkę lecz dziewczyny są zbyt zajęte rozmową. Po chwili walizkę kardnie Duncan. Ostatecznie walizka z pieniędzmi zostaje zjedzona przez Rekina. Jednak Chris ogłasza, że będzie następny sezon lecz Zeek razem z grupą niektórych zawodników nie weźmie udziału.

Plan Totalnej Porażki[]

Ezekiel pojawia się jedynie w podsumowaniach odcinków w Loży gwiazd.

W Wyścig celebrytów Planu Totalnej Porażki - powrót! Ezekiel jest widziany na farmie gdzie przed kamerą swoją nową biżuterią w kształcie krowiego dzwona ale się zaplątał w łańcuchu i upadał na ziemie a dźwięk dzwona przyciąga byka który się w nim zakochuje. Później pojawia się na "Rozdaniu nagród Gemmy" ale bez swojej biżuterii ale ze swoim kiepskim slangiem. Po tym jak wszyscy uczestnicy nie zostali wpuszczeni na rozdanie nagród Gemmy zgodził się z Duncanem gdyby miał wylądować na ulicy i w tym samym momencie bezdomny kradnie mu portfel. On później sprzymierza się że wszystkim uczestnikami żeby zatrzymać Chrisa nowe reality show "Oblechy totalnej porażki". Kiedy autobus prowadzony przez Courtney spada z klifu, Ezekiel jest wśród członków uratowanych przez Chrisa który zatrudnia ich do następnego sezonu. Ezekiel jest później widziany w konfesjonale (pierwszy raz) w innej czapce, przeciw słonecznym okularom i ze złotym łańcuszkiem z literą Z i krowim dzwonkiem i z jeszcze bardziej złym slangiem. Na koniec spada z krzesła.

Totalna Porażka w trasie[]

Na początku odcinka Przechadzka po Egipcie cz. 1 przybył z resztą uczestników, podczas oprowadzania po samolocie, denerwował Chrisa swoją przemądrzałością i został wykopany. Jakimś cudem złapał się podwozia i poleciał z resztą uczestników do Egiptu.

Przed akcją w Przechadzce po Egipcie cz. 2 został przydzielony do drużyny zwycięzców. Gdy śpiewano piosenkę mającą na celu uspokojenie skarabeuszy, powiedział "skarabeuszy, nie chwileczkę!", czym przerwał piosenkę i zdenerwował owady. Podczas szukania rzeki zauważył, że są tak daleko w tyle, że nie widać już innych drużyn. Gdy wszyscy siedzieli w trzcinowych łodziach, Chris zapowiedział piosenkę i oznajmił, że gdyby Ezekiel nie przerwał poprzedniego kawałka nie musieli by już śpiewać. Wszyscy zawodnicy mieli mu to za złe. Gdy Harold zaśpiewał "pstryknijmy w nosy je" Ezekiel chciał uderzyć patykiem w nos krokodyla, jednak ten zjadł nagrodę Drużyny Zwycięzców, przez co ta drużyna przegrała. Podczas eliminacji zagłosował na DJ'a i wtedy zagrożeni byli on i DJ, jednak to ten pierwszy odpadł. Był tym bardzo zdziwiony i wyraził swoją dezaprobatę drużynie, jednak nie zdążył dokończyć, ponieważ Szef wyrzucił go z samolotu. Ten jednak spadając złapał się skrzydła samolotu i krzyknął, że to będzie jego gra.

Ezekiel pojawił się w Zakręcony Czas w Japonii. Kiedy Drużyna Amazonek szuka rekwizytów do swej reklamy, widzą sylwetkę Ezekiela za skrzyniami z czerwonymi oczami. Cody zaczyna mówić "Czy to ...?", ale zanim mógł dokończyć, Ezekiel znika, pozostawiając wystraszone Amazonki.

Pojawił się po raz kolejny w Mróz w Yukonie, nie mogło być lepiej!. Widać było Ezekiela w ładowni pod czas turbulencji samolotu przy lądowaniu na Yukon gdzie patrzył jak trzy szczury wyskakiwały z samolotu. Został też wspomniany przez Tylera w konfesjonale mówiąc że Ezekiel jest bardziej popularniejszy od niego mimo że Ezekiel zawsze odpadał jako pierwszy.

W Podsumowanie: Łza Końca Problemów Bridgette okazuje się że on i Duncan zaginęli od swej eliminacji. Blaineley komentuje nieśmiałości Ezekiela, mówiąc: "Jakie to mało luzackie, Ezekielu", z czego Justin się śmiał że powiedziała "Ezekiel" i "luzackie" w tym samym zdaniu. Geoff mówi na jego widok "Ciary idą po plecach". Następnie, w ramach ich "Totalnej Porażki Ścigani" pokazano dwa klipy video przechwycone przez ukryte kamery, które pokazują że Ezekiel nigdy nie opuścił Samolotu. W pierwszym klipie, pod czas spania Owen budzi się w środku burzliwej nocy, widzi przez okno cień Ezekiela wiszącego do góry nogami od spodu jednego skrzydła samolotu. Ezekiel jest oświetlony przez dwie Błyskawice, gzie patrz na Owena z uśmiechem. Owen wstrzymuje oddech i kręci głową, ale kiedy spogląda przez okno ponownie, Ezechiel zniknął. W drugim klipie Chris relaksuje się w wannie z hydromasażem. Kiedy Chris otwiera oczy od razu zauważa cień Ezekiela w jacuzzi, ukrytego między parą. Chris sięga drewniany kij baseballowy, i przygotowuje się do ataku. Ale zanim mógł coś zrobić, cień Ezekiela tajemniczo znika w parze.

Ezekiel pojawił się oficjalnie znowu w Gdy widzę Londyn to... gdzie już jako mutant, miał umowę z Chrisem, że jako Kuba Rozpruwacz będzie musiał schwytać zawodników. Gdyby mu się to udało, to Chris pozwoliłby mu powrócić do gry. Złapał większość zawodników, lecz ostatecznie został złapany przez Owena. Wszyscy zdziwili się, że Ezekiel okazał się Rozpruwaczem. Chris powiedział im, że miał z nim umowę, ale Ezekiel się z niej nie wywiązał ponieważ nie złapał wszystkich zawodników, więc Szef wyrzucił go z samolotu. Pokazał się jeszcze na kołach lecącego samolotu, ponownie do niego wracając.

Ezekiel odegrał dużą rolę w odcinku Społeczeństwo Kłamiącej Afryki, gdzie zawodnicy mieli go upolować. Na początku pojawił się w klatce. Został wypuszczony przez Szefa. Potem znaleźli go Duncan i Alejandro, gdy tonęli w ruchomych piaskach. Alejandro zmusił Ezekiela, by ich stamtąd wyciągnął. Ezekiel pociągnął za patyk, trzymany przez Alejandro, a potem pobiegł za jakąś gazelą. Później Alejandro i Heather wpędzili Duncana w pułapkę, gdzie zaatakował go Ezekiel. Po chwili Alejandro strzelił kulką w kierunku Ezekiela i Duncana i ich uśpił. Ekipa Totalnej Porażki chciała odlecieć, zanim Ezekiel się obudzi, ale on i tak wkrótce wszedł na pokład samolotu, gdzie podróżował dalej.

Zeek pojawia się także w odcinku Samoloty, pociągi i pojazdy na gorące powietrze. Alejandro wykorzystał go żeby odwrócić uwagę Heather lecz zostaje łatwo pokonany.

W odcinku Aloha, Finał! gdzie walczy z Chrisem (w alternatywnej wersji z Heather) o pieniądze. Odzyzkuję walizkę lecz wpada razem z nią do wulkanu. Podczas erupcji zostaję wystrzelony po czym ku uciesze zawodników zatapia łódź Chrisa.

Totalna porażka: Zemsta Wyspy[]

W Większe! Gorsze! Brutalniejsze! pojawia się wraz z innymi weteranami na jachcie. Siedzi na czubku jachtu, z przywiązanym łańcuchem do szyi. Jego język wywalony jest z jamy jak u psa.

W Kopalnia jest kiepskim miejscem na odpady, pojawia się dopiero w drugiej części odcinka. W pewnym momencie porywa Anne Marie i zaczyna się interesować dziewczyną. Jest przywódcą zmutowanych niewidomych susłów. W między czasie obdarowuje dziewczynę różnymi prezentami. Dał jej nawet nagrodę z poprzedniego sezonu, jednak cała była spalona. W końcu daje jej ogromny diament, a ona sądzi, że jest prawdziwy i wart o wiele więcej niż milion dolarów. Potem Ezekiel atakuje Lightning'a, kiedy próbuje zdobyć Pozłacanego Chris'a. Lightning jednak walczy i go pokonuje. Potem zawodnicy zostawiają bomby i uciekają z kopalni, która zostaje zniszczona. W wyniku eksplozji Ezekiel zostaje zagrzebany w kopalni.

W Zaczarowany Las, widać jak Ezekiel'owi udaje się wyjść na zewnątrz kopalni, która została zniszczona kilka odcinków wcześniej. Ezekiel odsuwa kilka kamieni i odczuwa ulgę, że jest na zewnątrz. Lightning w tym czasie biegł i nieświadomie potknął się o Ezekiela. Powodując, że Ezekiel spada z powrotem do kopalni.

Pomimo wydarzeń z poprzedniego odcinka, Ezekiel pojawia się w Mózg kontra Tężyzna - Ostateczna bitwa. Jest wraz ze zmutowanymi zwierzętami, gdy zostały uwolnione i na arenie powstał chaos. Potem skacze w kierunku Anny Marii i ratuję ją przed zmutowaną wiewiórką. W zamian za ratunek, oczekuje od niej buziaka. Zamiast tego tylko bardziej ją przestrasza. W końcu Cameron uderza Ezekiela patelnią i ratuje Annę Marię.

Totalna porażka: Plejada Gwiazd[]

Ezekiel po raz pierwszy pojawia się w odcinku Bohaterowie kontra Dranie. Zostaje on przedstawiony jako ostatni 14 zawodnik. Szef Hatchet wyrzuca go z helikoptera i jako obłąkany zamierzał spaść na wszystkich uczestników, lecz Chris stwierdza, że żartuje i nie ma mowy, aby mógł on tutaj wrócić, więc robot wystrzeliwuje go jak najdalej z wyspy.

Ponownie pojawia się w odcinku Będziecie poszukiwać Zeeka. Psuje Chrisowi przyjęcie z okazji 100 odcinka. Porwał Chris'a do opuszczonej kopalni i związał go do góry nogami nad kadzią z toksycznymi odpadami. Ezekiel miał zamiar zemścić się na Chrisie za wszystkie przykrości i upokorzenia jakie miał przez niego. Ezekiel uwięził parę uczestników którzy chcieli uratować Chrisa. W ostatniej chwili Szef razem z Cameronem i Gwen przychodzą i ratują go. Gwen ratuje za pomocą pistoletu na spaghetti i strzela w Ezekiela. Po pewnym czasie okazuje się, że Ezekiel zniknął.

Ostatni raz pojawia się ekskluzywnym klipie gdzie dociera do Strefy Zabaw. Po chwili zostaje otoczony przez zwierzęta mutanty. Dostarcza im tort który ukradł z imprezy z okazji setnego odcinka za co te go polubiły i teraz żyje razem z nimi.

Wygląd[]

Ezekiel nosi zieloną bluzę, a pod nim biały podkoszulek. Nosi równierz granatowe dżinsy i zielone buty. Na głowie nosi ciemno zieloną czapkę zimową spod której wyrastają jego brązowe włosy. Ma też szare oczy i widoczny zarost. Po mutacji jego skóra zmieniła kolor, utracił włosy, a na głowie pojawiły się ciemne plamy

Osobowość[]

Z powodu od osobnienia był typowym dziwakiem. Miał sterotypowe myślenie o kobietach. Z tego powodu nikt go nie lubił. Mimo to pragnął przyjaciół.

W trzecim sezonie stał się wyjątkowo arogancki ciągle mówił, że potrafi wszystko. Jednak miał dobro chęci by pomóć lecz zamiast tego wszystko komplikował. Fałszował podczas śpiewania czym zdenerwował skarabeusze oraz kiedy chciał uderzyć krokodyla patykiem lecz ten go zjadł przez co jego drużyna przegrała i pomimo jego przeprosin to został wyeliminowany.

Okazuje się niezwykle zdeterminowany gdyż nawet po eliminacji postawił sobie za cel zdobyć milion dolarów co prawie osiągnął.

Po mutacji stał się psychopatą przez co chciał nawet zabić Chrisa za wszystkie krzywdy co mogło być jedną z cech odkupieńczych Ezekiel.

Ciekawostki[]

  • Ezekiel jest jedną z bardziej tragicznych postaci w Totalnej porażce gdyż wielu fanów serii mu współczuje tego co doznał.
  • Od trzeciego sezonu Ezekiel zaczyna przypominać Golluma gdyż obaj pragną swojego skarbu, obaj się zmutowali i ich własna chciwość doprowadziła do tego, że obaj wpadli do lawy jednak w przeciwieństwie do Golluma Zeek przeżył.
Advertisement