FANDOM


Jestem skalą sprawiedliwości, dyrygentem chóru śmierci! Śpiewaj, Bracie Heckler! Śpiewaj, Bracie Koch! Śpiewajcie Bracia! Śpiewajcie! ŚPIEWAJCIE!!!

—Farmer Kul podczas szalonej strzelaninyFarmer Kul – jeden z głównych antagonistów w filmie Mad Max: Na drodze gniewu. Jest zarządcą Farmy Kul, a obok Wiecznego Joego i Ludożercy trzecim wysoko postawionym tyranem na Pustkowiach.

Został zagrany przez Richarda Cartera.

Biografia

Przed akcją filmu

Był znany jako Major Kałasznikow i już od dawna pracował dla Wiecznego.

Mad Max: Na drodze gniewu

Pomaga Wiecznemu w pościgu za Furiosą. Gdy jedna z żon zaczyna umierać, Joe nakazuje natychmiastowy postój, by ratować dziecko. Zniecierpliwiony Farmer zdecydował, że wraz ze swoimi ludźmi dogoni uciekinierów, mając nadzieję na zabicie ich przywódczyni.

W trakcie pościgu mężczyzna strzela na oślep, tłumacząc ostrzegającemu go przybocznemu, że tylko ćwiczy. Grupa towarzyszy usiłuje wyciągnąć cysternę z błota. Już z daleka zauważają reflektor pojazdu Farmera. Max dwukrotnie strzela z karabinu snajperskiego, lecz nie trafia. Następnie Furiosa przejmuje broń, a jej lufę opiera na ramieniu mężczyzny dla lepszej stabilności. Celny strzał uszkadza reflektor, którego odłamki wykłuwają Farmerowi oczy. Wściekły mężczyzna zawiązuje je sobie opaską i kontynuuje pościg, tym razem otwarcie strzelając z dwóch karabinów maszynowych. Max zabiera kanister benzyny i pieszo rusza przez mgłę w kierunku nadjeżdżającego pojazdu. Po pewnym czasie żony Joego, Furiosa i Nux widzą potężną eksplozję. Zabiwszy Farmera i jego ludzi, Max wraca do pozostałych, przynosząc zebraną broń i amunicję. Jedna z kobiet pyta go czy jest ranny, widząc krew na jego ubraniu. Wtedy Furiosa odpowiada, że to nie jego.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.