FANDOM


Fazbear Entertainment, Incorporated, znane lepiej jako po prostu Fazbear Entertainment - Drugorzędni antagoniści serii Five Nights at Freddy's. Jest to firma która stworzyła wszystkie pizzerie, poza Circus Baby's Pizza World.

Historia Edytuj

Otwarcie Edytuj

Fazbear Entertainment zostało stworzone przez dwóch ludzi - Henry'ego Emiliego i Williama Aftona. Pierwszą pizzerią było Fredbear's Family Diner. Freddy Fazbear's Pizza było otworzone krótko po tym. Firma osiągała sukces dopóki Afton nie zabił Charlie, córkę Henry'ego. William krótko po tym zabił pięć dzieci, nosząc kostium jednego z animatroników, i potem włożył trupy to Freddy'ego, Bonnie'go, Chici, Foxy'ego i Fredbear'a. William nie wiedział, że Charlie opętała Marionetkę. Marionetka później dała życie zabitym dzieciom, robiąc je opętane. Kilka dni później, Michael Afton, syn Williama, razem z kolegami włożył swojego własnego brata to paszczy Fredbeara, który zmiażdżył mu głowe. Dziecko zginęło w szpitalu, i obie pizzerie zostały zamknięte.

Nowa pizzeria Edytuj

Cztery lata później, w 1987, Fazbear Ent. powraca i otwiera nową pizzerię z nowymi animatronikami, podczas gdy oryginalna czwórka siedzi na zapleczu. Afton powraca i zabija kolejne pięć dzieci. Marionetka znowu daje im życie, robiąć Toy animatroniki opętane. Tymczasem, oryginalne modele powracają do życia, i chcą zabić stróża nocnego. Jednego dnia, na urodzinach, Mangle albo Toy Chica gryzą Jeremiego Fitzgeralda w płat czołowy, przez co go traci, ale przeżywa. Pizzeria jest zamknięta po raz kolejny.

Klasyki powracają Edytuj

W 1988, Fazbear Entertainment otwiera nową pizzerię, używając naprawionych starych modeli. Pizzeria okazuje się być sukcesem, ponieważ przetrwała pięć lat, do 1993. Wtedy, jeden z pracowników jest zabity przez Fredbear'a (Teraz znanego jako Golden Freddy). Po tym, pizzeria jest zamknięta, i Fazbear Entertainment nie otwiera ani jednej lokacji przez 30 lat. Jakiś czas po zamknięciu, William powraca i niszczy wszystkie cztery animatroniki. Dusze oryginalnej czwórki (I Golden Freddy'ego) zapędzają William'a do SpringBonnie'go, tego samego kostiumu w którym zabił dzieci. William zaczyna się z ich śmiać, ale z powodu że sprężyny doszły do kontaktu z wodą (Leciało z dachu), William doznał sprężynowej awarii, tworząc Springtrap'a. Dusze nadal opętują kostiumy, przez 30 lat.

Ostatnia pizzeria Edytuj

30 lat póżniej, po tym jak oryginalne cztery animatroniki są wolne i Springtrap jest na wolności, Henry Emily otwiera czwarte Freddy's. Pizzeria początkowo zaczyna iść w dobrym kierunku, ale okazuje się że to była pułapka na Springtrapa, Baby, Molten Freddyego i Marionetkę, zamkniętą w Leftym. Henry spala pizzerię, i nikt nie przeżywa pożaru. Fazbear Entertainment przestaje istnieć.

W branżę gier Edytuj

Fazbear Entertainment ewentualnie powraca, i robi umowę z nieznanym developerem gier, żeby robił gry na podstawie pizzerii. Ale kiedy okazuje się że firma dostaje przez to negatywną reputację, Fazbear Ent. przestaje pracować z developerem. Firma później zawiera umowę z Silver Parasol Games, żeby stworzyli razem grę VR, która ma na celu udawać jakby wszystko co stało się lata temu, było tylko kłamstwem. Podczas skanowania kodu do gry, William powraca z martwych jako wirus. Dwóch deweloperów (Jeremy i Tape Girl) dochodzą do kontaku z nim. Jeremy odcina sobie twarz po tym jak popadł w szaleństwo, a Tape Girl rozwala go na części. Vanny (Postać którą gramy) dochodzi do kontaktu z William'em. Później okazuje się, że jesteśmy częścią kultu, który może zawierać Tape Girl. Vanny podąża za instrukcjami Tape Girl i zamienia Williama w pluszaka, powodująć że nic nie może zrobić. Gra zostaje wydana, i okazuje się sukcesem. Fazbear Entertainment tworzy Halloweenowe DLC do gry. Podczas testowania DLC, Vanny zaczyna gadać do Williama, i mówi że jest gotowa na niego plan, i że bedzię "zabawny".

"Serwis Zabawy Fazbear'a" Edytuj

Fazbear Ent. później tworzy The Fazbear Funtime Service, która pozwala ludziom zamówić animatronika, który będzie dla nich śpiewał. Ale wirus powoduje, że animatroniki chcą zabić ludzi. Vanny tymczasem, zachowuje się jakby była opętana przez Williama. Fazbear Ent. później dodaje nowe animatroniki - Freddyego Frostbeara i Toy Chicę.

Centrum handlowe Edytuj

Podczas zajmowania się The Fazbear Funtime Service, firma tworzy centrum handlowe z Glamrock animatronikami. Vanny idzie do tego centrum, najpewniej żeby zabić dzieci.

Ciąg dalszy nastąpi...

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.